Перелік всіх новин

Дефіцит житла на ринку спричинює подальше зростання цін

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсСьогоднішній звіт Royal Institution of Chartered Surveyors (Rics) (Королівська установа сертифікованих геодезистів) повідомляє про зниження числа квартир та хат на британському ринку нерухомості у той самий час коли попит на житло залишається незмінним.

Цей фактор може спричинити подальше зростання цін на житловому ринку Британії.

Щомісячний звіт 308 геодезистів Rics (Рикс) свідчить про те, що за останні 8 місяців кількість житла на ринку продовжує падати вже 9 раз поспіль та вказує на найшвидше зростання темпів падіння від травня 2009 року.

Головний економіст Rics Саймон Робинсон каже: "Очевидно, що наслідки останніх парламентських виборів можуть дещо збільшити пропозицію житла на ринку. Проте, це збільшення, навіть якщо воно відбудеться, все одно не буде суттєвим та радше за все тільки тимчасовим через значну нестачу на ринку нового житла. Саме тому для нового уряду критично важливо розробити стратегію на збільшення будівництва нових будинків.".

Більшість геодезистів Rics прогнозують, що в наступні 12 місяців ціни на житло практично по всій території Британії продовжуватимуть зростати.

Варто зазначити, що за попереднім звітом іншої організації - Office for National Statistics (ONS) (Бюро Національної Статистики) ціни на житло залишаються незмінними від липня минулого року.

Проте, останні звіти від найбільших британських кредиторів на ринку іпотеки Halifax та Nationwide вказують на те, що ціни на житло знову починають зростати і також через надто бідну пропозицію на ринку.

Через охолодження на ринку нерухомості окремі кредитори намагаються спокусити нових купців через зниження відсоткової ставки на фіксовану п'ятирічну іпотеку навіть до рівня у 2% річних. Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-32721408