Перелік новин     Субота, 16 липня 2016 - 04:20

Перша зустріч у Шотландії

Перша зустріч у Шотландії

Прем'єр-міністр Великої Британії, пані Теріза Мей сказала, що готова прислуховуватись до пропозицій пані Николи Сторджин про стосунки Шотландії з Євросоюзом.Це була перша поїздка пані Мей до Шотландії від часу її вступу на посаду прем'єр-міністра Сполученого Королівства.

Чим більше пані Теріза Мей тисне у бік Брекзиту, тим більше вона отримує шанс пхати Шотландію у бік другого референдуму за незалежність.

Вона запевнила виборців, що "Брекзит означає Брекзит". Проте, на даний час ніхто у Британії до кінця не знає, що означає Брекзит.

Пані Сторджин, з іншого боку, також запевнила шотландців, що "Залишаємось означає Залишаємось".

Попри те, що пані Теріза Мей наполягала, що шотландський референдум 2014 року необхідно вважати остаточним, пані Сторджин дала зрозуміти, що можливість другого референдуму за незалежність Шотландії залишається на столі.

За словами шотландської газети «The National», ця зустріч була схожа на ранню перемогу пані Сторджин, яка отримала від Прем'єр-міністра запевнення в тім, що під час приготувань до перемовин про Брекзит, уряд Шотландії буде постійно втягнений у ці приготування.

Пані Теріза Мей заявила, що СК не ініціюватиме Статтю 50 Лісабонської Угоди до тих пір поки на її столі немає чіткого плану, який серед іншого враховуватиме інтереси Шотландії та інших частин СК.

Пані Мей зокрема сказала: "Я маю бажання вислухати всі варіанти і я дуже чітко сказала Першому Міністрові, пані Сторджин, що я хочу аби шотландський уряд був цілковито задіяний у наші дискусії. Я вже неодноразово заявляла, що Статтю 50 не будемо ініціювати до того часу, поки ми не маємо чіткої уяви про всі наші цілі, які ми хочемо досягнути у процесі перемовин з ЄС.
Я думаю, для нас дуже важливо мати все це на столі перед тим, як починати ініціювати вихід з Євросоюзу.".

Щодо незалежності Шотландії від СК, пані Теріза Мей сказала: "Шотландські люди проголосували. Вони проголосували у 2014 році і сказали своє чітке слово. Сполучене Королівство та уряд Шотландії сказали, що прислухаються до цього слова. Проте, зараз ми, як Сполучене Королівство, стоїмо перед викликом аби запевнитись, що у перемовинах з ЄС ми зможемо виторгувати найкращі умови для всього Сполученого Королівства.
Я дуже чітко даю всім зрозуміти, що уряд, на чолі якого я стою, служитиме всім частинам Сполученого Королівства та всім його людям.".

Попри всі тертя між обома лідерами, пані Сторджин сказала, що її зустріч з пані Мей була конструктивною та навіть припустила, що вони обидві можуть мати добрі стосунки.

Вона зокрема сказала: "Прем'єр-міністр і я маємо значні політичні розбіжності, але ми обидві є жінки, які підходять до справи у подібний спосіб. Тому, я думаю ми можемо мати добрі робочі стосунки, якщо не брати до уваги наші політичні відмінності.
Перемовинам про вихід з ЄС ще належить бути окресленими і центральний уряд СК наразі ще точно не знає, чого він сам хоче. Але ми домовились, що офіційні особи уряду Шотландії будуть дуже тісно причетні до дискусій, у яких буде вимальовуватись чітка картина умов виходу. Критичним, та найбільш важливим пунктом в моїй уяві є те, аби цей процес був цілком відчиненим для пропозицій шотландського уряду.".

Пані Сторджин дала чітко зрозуміти, що змушена тримати на столі всі варіанти і якщо, врешті-решт, найкращим варіантом для захисту інтересів Шотландії у Європі буде її незалежність, то "другий референдум звичайно ж завжди під рукою".

Під час візиту Прем'єр-міністра СК до Шотландії, пан Дейвид Дейвис, який є Секретарем Брекзиту в уряді пані Терізи Мей, заявив, що Статтю 50 можуть ініціювати ще до кінця цього року, а остаточний вихід СК зі складу ЄС може відбутись десь до кінця 2018 року.


Також у цій теміБрекзит ☀ СК не буде зобов'язане платити за розлучення


джерело: http://www.thenational.scot/newsВсі новини