Всі новини     Вівторок, 19 липня 2016 - 11:37

Молоді страждають, пенсіонери процвітають

Молоді страждають, пенсіонери процвітають

У сучасному британському суспільстві, з часу останньої фінансової кризи, зниження доходів найбільше вдарило по молодих людях у той час, як пенсіонери насолоджувались значно більшим зростанням своїх доходів.Про це йдеться у сьогоднішньому звіті британського Інституту Фіскальних Досліджень [Institute for Fiscal Studies - скор. IFS], який є одним з найвпливовіших аналітичних центрів країни.

Звіт показує, що більшість британських бідняків жиють у домогосподарствах, у яких працює принаймні одна особа.

В середньому, за період між 2007 та 2015 роками, реальні доходи британців зросли тільки на 2%.

Проте, дані звіту показують надзвичайно велику різницю у цьому зростанні між різними категоріями поколінь.

Доходи британців, яким вже поза 60 зросли на цілих 11%, у той час, як доходи тих, кому від 31 до 59, за цей самий період не зросли взагалі.

Доходи тих, кому від 22 до 30 років зросли тільки на 7%.

Найбільшим, що вражає у цьому звіті, є той факт, що доходи молодих людей у віці від 22 до 30 років на даний час є на 7% нижчі від тих, якими були доходи цієї ж вікової категорії ще до 2007 року.

Ця вікова категорія британців, за останні десять років також зазнала найбільшого врізання погодинної оплати праці (зображено нижче на другому графіку).

Все більше сімей з середніми доходами на даний час все більше відчувають себе бідняками.

Половина таких сімей на даний час неспроможні придбати власне житло, а замість того змушені його орендувати.

Такі сім'ї у Британії тепер називають «Нові Бідні». Тридцять відсотків свого загального доходу ці сім'ї отримують від держави. Двадцять років тому, подібні домогосподарства отримували від держави 22% свого доходу.

Однією з причин у зростанні різниці доходів між молодшими і старшими поколіннями IFS називає значне збільшення доходів пенсіонерів за останні десять років.

Консерватори найбільше переймаються доходами пенсіонерів, бо це найбільший відсоток саме їх виборців.

Від 2010 року державна пенсія зростала відповідно з так званим "потрійним замком (triple lock)", який тоді було запроваджено коаліційним урядом консерваторів та ліберал-демократів і який означає. що щорічна пенсія має зростати разом з інфляцією або не менше 2.5%, залежно від того, що є більшим.

На сьогодні, британські пенсіонери також отримують стовідсоткові субсидії на зимове опалення, безкоштовні проїзні квитки у місцевих автобусах, безкоштовне отримування рецептів та Різдвяну премію (Christmas bonus). Ті, кому вже за 75 також звільнені від оплати телевізійної ліцензії, яка складає приблизно 13 фунтів щомісяця.

Ще однією причиною зростання різниці між доходами старших та молодших британців є те, що все більше пенсіонерів продовжують працювати.

Чинний пенсійний вік у Великій Британії становить 65 років.

За останніми даними іншого британського незалежного аналітичного центру під назвою «Resolution Foundation», британські працівники, котрі народились після 1990 року, щорічно отримують на 8 тисяч фунтів менше ніж ті, котрі народились до та упродовж 1970-их.

У своєму звіті IFS каже, що Брекзит також матиме вплив на майбутнє зниження життєвих стандартів британців.

Звіт зокрема каже: "Невизначеність у майбутніх стосунках між СК та ЄС означає можливе зменшення розмірів британської економіки і відтак нижчі життєві стандарти, які стануть відчутними у наступні кілька років. Проте, наразі дуже важко спроектувати, яким чином все це виллється у реальні податки, допомоги, загальні заробітки та доходи британців.".

Звіт також показує, що на даний час у Британії все більше людей перебувають у зайнятості, ніж будь-коли до цього часу.

Молоді страждають, пенсіонери процвітають Графік зміни доходів різних вікових категорій, які представлені різними кольорами.


Молоді страждають, пенсіонери процвітають Графік від центру Resolution Foundation показує зміну у погодинній оплаті праці від 2009 до 2015 року по вікових категоріях. Блакитна смуга показує середнє загальне значення для всіх вікових категорій.Також у цій темі
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-36826166Всі новини tsja storinka latynkoju wsi nowyny latynkoju