Перелік новин     Субота, 23 липня 2016 - 09:50

Економічна активність у СК за липень найнижча від 2009 року

Економічна активність у СК за липень найнижча від 2009 року

Найсвіжіші дані британського Індексу Директорів Закупівель [Purchasing Manager's Index] свідчать про драматичне погіршення економічної активності, яке відбувається у період після рефередуму за вихід СК з ЄС.Індекс Директорів Закупівель [Markit's Purchasing Manager's Index, або скор. PMI] за липень цього року знизився до позначки 47.7, яка є найнижчою від квітня 2009 року.

Цей індекс показує рівень активності керівників закупівель кількох сотень підприємств та є одним з важливих економічних індикаторів.

Якщо величина цього індексу перевищує 50, це означає, що керівники кладуть більше замовлень для своїх підприємств, що вказує на зростання їх економічної активності, якщо ж величина опускається нижче 50, це вказує на зменшення кількості замовлень для підприємств, тобто вказує на сповільнення їх економічної активності.

Величину індексу 47.7 не бачили ще від квітня 2009 року, тобто приблизно від початку фінансової кризи у СК.

Ці дані стосуються як сектору виробництва продукції, так і сектору надання послуг.

Разом з цим, кількість експортованої продукції дещо зросла завдяки нижчому курсові британського фунту.

Для отримання індексу за липень цього року брались дані з 650 підприємств з різних секторів економіки, серед яких транспорт, бізнес послуги, інформаційні технології та ресторанна галузь.

Економісти, котрі готували індекс кажуть, що спад економічної активності у липні міг бути спричинений тільки питанням Брекзиту.

Вони також стверджують, що економіка СК у третьому кварталі цього року може показати негативний результат, який може опуститись до -0.4%.

Головний економіст британського відділення компанії Pantheon Macroeconomics, пан Samuel Tombs, каже, що ці та інші економічні показники все впевненіше вказують на те, що "економіка СК наближається до різкого входу у рецесію (економічний спад)".

Ринковий аналітик компанії ETX Capital, пан Neil Wilson, також каже, що економіка СК наближається до рецесії і впевнений, що у найближчому майбутньому Банк Англії почне нове стимулювання економіки через вливання у неї додаткових коштів та можливе подальше зниження відсоткової ставки, яка перебуває на рекордно низькому рівні ще від 2009 року.

Напередодні, новий канцлер СК, пан Филип Гéмонд попередив, що у випадку подальшого погіршення британської економіки, йому доведеться її "перезапустити". Про це має бути оголошено в осінньому перегляді бюджету, яке щорічно проводить канцлер у кінці жовтня.

Пан Гемонд зокрема сказав: "Упродовж середньострокового періоду, під час осіннього перегляду, ми матимемо можливість перезапустити нашу фіскальну політику, якщо подальші економічні показники покажуть, що у цьому є необхідність.".

З іншого боку, окремі з недавніх економічних показників показують, що на даний час відбуваються покращення у економічних показниках у єврозоні, тобто у економіках тих країн, чиєю валютою є Євро. Про це зокрема свідчить деяке зростання впевненості споживачів у країнах єврозони.

Це у свою чергу може мати позитивний вплив на економіку Сполученого Королівства, через значний експорт його товарів у країни єврозони.


Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-36864273Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju