Перелік новин     Понеділок, 15 серпня 2016 - 10:31

Газові компанії зобов'язані компенсувати споживачам за помилки

Газові компанії зобов'язані компенсувати споживачам за помилки

Енергетичним фірмам, котрі працюють на території Сполученого Королівства, було наказано повернути тисячі фунтів тим споживачам, які виплатили зайві кошти за помилки, пов'язані зі зчитуваннями показників газових лічильників.Дані помилки були спричинені компаніями постачальниками через те, що їх газові лічильники у різних споживачів, використовують різні одиниці виміру об'єму газу, що у свою чергу постійно спантеличує тисячі людей.

У одних споживачів лічильники показують величину об'єму спожитого газу у кубічних футах (ft³), а у інших лічильники показують об'єм газу у кубічних метрах (м³). Різниця між цими величинами вельми відчутна.

На даний час, більшість споживачів у СК просто виходять на сайт свого постачальника газу і вводять там поточні дані свого лічильника. Після цього, комп'ютер вираховує кількість спожитого газу за період від попереднього введення даних.

Це дозволяє компаніям заощаджувати значні кошти в тім, що їм не потрібно наймати зайвих працівників, які ходять по хатах та збирають дані лічильників.

Це також є вельми зручним для самих споживачів, від'як вони можуть вводити ці дані тоді, коли їм заманеться. Головне, аби це проводилось на менш-більш регулярній основі.

У більшості країн, тут не мало б бути жодних проблем.

Проте, у Британії, свої специфіки, які полягають в тім, що поточні дані спожитого газу, які вводяться на сайтах компаній, на даний час практично завжди означають метри кубічні.

Проте, у дуже багатьох будинках королівства все ще використовують старші газові лічильники, значення котрих зображено не у метрах кубічних, а у кубічних футах.

Це означає, що якщо у вас такий лічильник, який зображує дані у кубічних футах (ft³) і ви ці цифри вдруковуєте у комп'ютер, який у свою чергу рахує не у футах, а у кубічних метрах (м³), то це означає, що ви реально платитимете десь у тридцять разів більше.

Об'єм 1000 кубічних футів приблизно дорівнює 28 кубічних метрів.

Якщо ваш лічильник показує у кубічних футах і якщо ціна за кожний кубічний метр складає 15 пенс, а різниця між попереднім та поточним показником лічильника складає 1000, то комп'ютер на сайті компанії покаже, що ви за той період маєте заплатити 150 фунтів (1000 х 0.15). Але насправді ви спожили тільки 28 кубічних метрів газу, за які фактично маєте заплатити тільки 4.2 фунти (28 х 0.15).

Для енергетичної компанії це звичайно ж дуже вигідно, при умові, якщо ви про це ніколи не довідаєтесь.

Проте, після того, як до національного британського регулятора енергетичної галузі під назвою «Ofgem» [офджéм] почали надходити скарги, як завжди у Британії, почався великий галас, який змусив регулятора вжити певних заходів.

У Ofgem заявили: "Ми написали та розіслали енергетичним компаніям вказівки, у яких звернулись до них з проханням виплатити компенсації тим споживачам, які постраждали через ці помилки.
Відповідальність за ці помилки ми кладемо не на споживачів, а на компанії".

У кількох енергетичних компаніях, як виправдовування, заявляють, що на їх сайтах споживачі можуть вибирати чи їх лічильники показують кубічні метри чи кубічні фути.

Проте, у Ofgem це виправдовування не сприймають і наполягають, що компанії мусять виплатити компенсацію. У іншому випадку до них буде вжито низку жорстких заходів.

За даними Ofgem, кількість споживачів, які могли стати жертвами таких "помилок", складає кілька тисяч.

У одній з компаній під назвою «E.On» повідомили, що у них 350 таких споживачів.

Компенсація включає в себе повернення переплачених грошей разом з відсотковою ставкою за період від того часу, коли вони сплачували ці зайві гроші. Чим давніше, тим більша сума компенсації.

У асоціації енергетичних компаній під назвою «Energy UK» сьогодні заявили, що компанії вже почали "важко працювати" над поверненням грошей ураженим користувачам.

Варто зазначити, що енергетичні фірми вже раніше було оштрафовано на загальну суму приблизно 26 мільйонів фунтів за те, що вони робили "помилки", які були пов'язані з нарахуванням коштів за спожитий газ своїх споживачів, що мало вплив на приблизно 500 тисяч споживачів за кілька років.

Британський ринок є дуже жорстоким і якщо ви не відстежуватимете та не контролюватимете свої гроші, ви за це можете вельми дорого заплатити.


Ось посилання на сайт перетворення кубічних футів у кубічні метри:
http://www.metric-conversions.org/uk/obsiaghu/kubichni-futi-v-kubomietri.htm


Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-37079287Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju