Перелік новин     Середа, 30 листопада 2016 - 11:07

У Британії зростають самогубства через онлайн шантажі

У Британії зростають самогубства через онлайн шантажі

У минулому році, у Сполученому Королівстві четверо молодих чоловіків вчинили самогубства після того, як стали жертвами організованих злочинних груп, котрі навмисне спонукають до сексуальної активності у онлайн режимі, за що потім вимагають викуп.Про це повідомляється у звіті спільного дослідження органів поліції СК.

У поліції кажуть, що кількість британців, котрі стали жертвами подібних злочинів, постійно зростає. Найчастіше жертвами подібних злочинів стають юнаки та молоді чоловіки. Серед молодих жінок також є чимало жертв подібних шантажів, але їх кількість значно менша.

У мережі інтернет діють організовані злочинні групи, котрі шукають та виходять на потенційних жертв. Це часто здійснюється через друзів та близьких знайомих, за звичай жіночої статі.
Повільно, члени груп завойовують все більшу довіру у жертви і врешті-решт, це доходить до того, що жертва виконує відверті сексуальні акти перед камерою свого комп'ютера чи телефону.
Після цього, жертві повідомляють, що все це було записано і буде оприлюднено в інтернеті, якщо жертва не заплатить певну суму грошей.
Дуже часто одним викупом це не закінчується і до того ж ніколи не існує гарантії, що відео, навіть попри викуп, все одно не буде оприлюднено у мережі.

Кількість людей, котрі звернулись у поліцію зі скаргами на подібні онлайн шантажі, у цьому році, порівняно з минулим, майже подвоїлась. У минулому році, до поліції загалом надійшло 385 подібних заяв, а в цьому році, тільки за період від січня до листопада, кількість подібних скарг вже склала 864.

У британській Національній Кримінальній Агенції (National Crime Agency, коротко NCA), яка взяла розслідування онлайн шантажів під свій контроль, кажуть, що справжнє число скарг вельми занижено. Це відбувається головним чином через те, що жертви самі дуже часто соромляться повідомляти про подібні злочини.

У англомовному світі подібні злочини називають сексторцією (Sextortion).

Приблизно 95% жертв цих злочинів складають чоловіки у віці від 14 до 82 років. Найвразливішою групою називають чоловіків у віці від 21 до 30 років. Вельми помітну пропорцію складають також юнаки у віці від 11 до 20 років.

У окремих випадках, жертви злочинів накладають на себе руки. У минулому році, через онлайн шантаж, своє життя закінчили четверо молодих чоловіків.

Розповісти журналістам свою історію погодився один з підлітків, на ім'я Ґарі, мешканець графства Гемпшиа (південно-західна Англія), який став жертвою онлайн шантажу після того, як почав відвідувати цілком звичайні сайти знайомств.
Через один з цих сайтів він познайомився з дівчиною, яка згодом запропонувала йому спілкуватись через веб камеру, на що він з задоволенням погодився.
Через веб камеру дівчина виглядала майже як на фото, яке було у її профілі на сайті знайомств.
Спілкування через веб камеру тривало десь від 30 до 45 хвилин.
Після кількох хвилин розмови дівчина почала прохати "покажи мені трішечки більше і покажи мені своє обличчя". Врешті-решт, Ґарі показав їй все.

Згодом, після розмови, Ґарі почав отримувати повідомлення з вимогою заплатити 500 фунтів, якщо він не хоче аби це відео було оприлюднено у соціальних мережах та поширено серед його друзів та знайомих.

Найбільше, що турбувало Ґарі, це те, що якщо це відео піде у соціальні мережі, він ґарантована втратить свою роботу. Він каже, що навіть думав про те, аби накласти на себе руки.

Проте, Ґарі вистачило розуму і, замість того аби йти до банку, він пішов у поліцію, де йому також надали психолога.

Він каже, що дуже вдячний своїй долі, яка дала йому достатньо та відваги аби звернутись у поліцію.

У поліції кажуть, що цими злочинами займаються добре організовані групи, котрі часто утворюють мережі і діють по всьому світі.

У минулому році на цьому ґрунті тільки на Філіппінах було здійснено більше ніж 40 арештів.

У NCA видали перелік настанов, яких варто дотримуватись, якщо хтось став жертвою подібного злочину.

Насамперед не варто панікувати і в жодному випадку не платити викуп.
Потрібно якомога швидше звернутись у поліцію. Поліція розслідує подібні злочини на ґрунті повної конфіденційності.
Потрібно припинити будь-яку переписку чи спілкування зі злочинцями і варто робити всі фото їх повідомлень.
Потрібно тимчасово припинити відвідування соціальних мереж (Фейсбук, Туитер і т.п.) і звернутись до адміністраторів цих мереж з проханням призупинити дію ваших сторінок.
Потрібно зберегти якомога більшу кількість свідчень.

У поліції також повідомляють, що збільшують кількість персоналу для боротьби з онлайн шантажем збільшують.


Подібні статті
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-38150313Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju