Перелік новин
10.02.2017 - 21:06

В'їзд у Велику Британію по карті резидента члена сім'ї громадян ЄС

В'їзд у Велику Британію по карті резидента члена сім'ї громадян ЄС

У цій статті подається переклад статті з офіційного інтернет порталу центрального уряду Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, яка визначає порядок в'їзду на територію СК громадян країн, котрі не є членами ЄЕП, але котрі є членами сімей громадян країн, що належать до Європейського Економічного Простору (ЄЕП).До ЄЕП належать наступні країни: всі країни Європейської Унії (чи Союзу), Швейцарія, Ісландія та Норвегія.

При перетині британського кордону вам варто віддрукувати англомовну версію цього документу і мати її з собою. Посилання на англомовну версію є у нижній частині цієї сторінки, у частині джерело.

Далі повний текст документу:

Якщо ви є не громадянином (громадянкою) ЄЕП, але маєте картку дозволу на проживання (карта резидента), яку було вам видано, як членові сім'ї громадянина чи громадянки ЄЕП, які користуються правом вільного пересування у будь-якій іншій країні ЄЕП (але не у їх рідній країні), згідно зі Статтею 10 Директиви 2004/38/EC (директива про вільне пересування людей в межах ЄЕП), то ви можете використовувати цей документ під час відвідування Сполученого Королівства, при умові, якщо ви пересуваєтесь разом з членами своєї сім'ї, які є громадянами ЄЄП, або якщо ці члени вашої сім'ї вже перебувають у СК, а ви їдете самі, з метою долучитись до них.


1. Стаття 10 Директиви 2004/38/ЕС - про карту резидента

Карта резидента (дозвіл на проживання) яку видано на підставі Статті 10, Директиви про Вільне Пересування в межах ЄЕП, видається громадянам країн, котрі не є членами ЄЕП, але котрі є членами сімей громадян країн-членів ЄЕП, котрі у свою чергу користуються правом вільного пересування в межах ЄЕП, за винятком тієї країни, громадянами якої вони є.

Наприклад, якщо дружина громадянина Франції, який проживає у Італії, не є громадянкою країни ЄЕП, то органи влади Італії можуть видати їй карту резидента згідно зі Статтею 10.

Карта резидента видана на підставі Статті 10 має мати слова "Карта резидента члена сім'ї громадянина Союзу", чи подібне.

Існує ще один документ, який має назву "Карта постійного резидента члена сім'ї громадянина Союзу" і який видається на підставі Статті 20 цієї ж директиви. Карта постійного резидента (Стаття 20) має таку ж саму силу, як і карта резидента (Стаття 10).

Будь-які інші документи, які було видано на іншій основі, для прикладу біометричні дозволи на проживання (резиденство) і які було видано не на підставі законодавства ЄС, а на підставі внутрішнього законодавства країни-члена ЄЕП, не сприймаються і не дають права на безвізовий в'їзд на територію СК.

Наприклад, негромадянка ЄЕП, яка є дружиною громадянина Німеччини і яка проживає у Німеччині, за звичай матиме тільки дозвіл на проживання, який було видано не на основі законодавства ЄЕП, а на основі внутрішнього законодавства Німеччини. Тому, вона не має права на в'їзд на територію СК, як член сім'ї громадянина ЄЕП і тому їй потрібно отримати окремий дозвіл на в'їзд (візу) на територію Сполученого Королівства, як членові сім'ї громадянина ЄЕП (назва візи - EEA family permit).

Інший приклад: негромадянин ЄЕП, який є членом сім'ї громадян Німеччини, який, для прикладу, живе і працює у Франції, за звичай матиме карту резидента, яку було йому видано органами влади Франції на підставі не внутрішнього французького законодавства, а на підставі законодавства ЄС. Тому, ця карта резидента дає йому також повне право на в'їзд на територію Сполученого Королівства без додаткового дозволу на в'їзд, тобто без додаткової візи.

Якщо ви є негромадянином (негромадянкою) країни ЄЕП, але є членом сім'ї громадян ЄЕП, і ви не маєте карти резидента яку вам було видано на підставі Статті 10 чи Статті 20, то для в'їзду на територію Сполученого Королівства вам потрібно мати додатковий дозвіл на в'їзд, як член сім'ї громадян ЄС. Цей дозвіл має назву EEA family permit.


2. Що дозволяється робити власникам карток резидентів, виданих згідно зі Статтею 10 і Статтею 20 Директиви ЄС:

Дійсна картка резидента, видана згідно зі Статтями 10 і 20 директиви дозволяє громадянам країн, які не є членами ЄЕП, подорожувати на територію СК без потреби набуття додаткового дозволу на в'їзд (безвізовий в'їзд).

Проте, для того аби вам було дозволено в'їзд на територію СК, вам потрібно засвідчити, що ви маєте право на в'їзд згідно з чинним законодавством ЄС. Якщо ви не зможете представити потрібні свідчення, то вам буде відмовлено у в'їзді на територію СК, як власниці чи власникові карти резидента.


3. Свідчення, які потрібно мати під час перетину кордону

Для успішного в'їзду на територію Сполученого Королівства вам, разом з картою резидента, додатково потрібно мати наступні документи:

- ваш дійсний паспорт;

- свідчення про те, що ви є членом сім'ї громадян (ЄЕП) (наприклад, ваше свідоцтво про одруження або свідоцтво про народження дітей, які є громадянами ЄЕП);

Додатково також, якщо ви не подорожуєте без громадянина ЄЕП з метою долучитись до нього, вам також потрібно показати:

- свідчення про те, що ці громадяни ЄЕП на даний час перебувають на території СК,

та

- свідчення про те, що вони мають право на проживання у СК по тій причині, що:
вони мешкають у СК менше ніж три місяці, або вони перебувають у СК, як працівники, ФОПи (самозайняті особи), або як самодостатні особи, або як студенти, або якщо вони отримали право на постійне проживання згідно з законодавством ЄС.

Якщо ви не зможете задовольнити умови прикордонника в тім, що маєте право в'їзду на територію СК відповідно до законодавства ЄС, вам буде відмовлено у в'їзді.


4. Отримання окремого дозволу на в'їзд (віза), на підставі члена сім'ї громадян ЄЕП

Якщо ви маєте карту резидента, яку вам було видано згідно зі Статтею 10 та Статтею 20 Директиви 2004/38/ЕС, то ви також можете подати заяву на отримання окремого дозволу на в'їзд, як члена сім'ї громадянина чи громадянки ЄЕП, тобто на отримання EEA family permit.

Ці заяви є безкоштовними і можуть полегшити ваш в'їзд на територію СК.

Ось посилання на сторінку подачі заяви на EEA family permit (англійською):

Apply for an EEA family permit


Ось посилання на сторінку, яка визначає котрі особи вважаються членами сім'ї:

Cтатус громадян ЄС у Сполученому Королівстві

Інші статті на цьому сайті, котрі стосуються міграційного законодавства Сполученого Королівства:

Анкети для громадян ЄС можна буде заповнити за лічені хвилини

Досягнено згоди у першій фазі перемовин про Брекзит

Право на проживання у Британії для членів сім'ї громадян ЄЕП (EEA family permit)

Депортованій дружині дозволили знову повернутись у Британію

Вибори 2017 ⁑ Хто має право голосувати на виборах до Палати Громад

Громадянам ЄС все частіше відмовляють в праві на постійне проживання у СК

Cтатус громадян ЄС у Сполученому Королівстві

Міграційні Правила - Частина 3 - Студенти (студентські візи)

Чи мають студенти право працювати у Великій Британії

Акт про Відповідальність Мешканців від 1984


Автор: Віктор Лисак

джерело: https://www.gov.uk/government/publications/entering-the-uk-as-the-holder-of-an-article-10-residence-card/entering-the-uk-as-the-holder-of-an-article-10-residence-cardВсі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju