Всі новини     Субота, 18 лютого 2017 - 17:20

Громадянам ЄС все частіше відмовляють в праві на постійне проживання у СК

Громадянам ЄС все частіше відмовляють в праві на постійне проживання у СК

Громадяни ЄС, котрі мешкають на території Великої Британії, все частіше скаржаться на те, що їм відмовляють в отриманні дозволу на постійне проживання, головним чином на підставі відсутності у них повної медичної страхівки.Дуже мало кому відомо, що у Сполученому Королівстві існує законодавча норма, згідно з якою громадяни ЄС, котрі, або не працюють, або перебувають у пошуку праці, зобов'язані купляти повну медичну страхівку (comprehensive health insurance).

Кореспонденти БіБіСі нещодавно мали розмову з громадянином ЄС, паном Tim Strahlendorf, якому було відмовлено в отриманні статусу постійного резидента навіть попри те, що він мешкає у СК ще від 13-річного віку.

У внутрішніх справах (Home Office) продовжують наполягати, що визначення статусу громадян ЄС є найвищим пріоритетом.

Від часу проведення референдуму за вихід Британії з ЄС, дуже багато громадян ЄС, через прийдешню невизначеність, вирішили подати документи на отримання дозволу на постійне проживання у СК, або іншими словами, на отримання статусу постійного резидента (permanent residence).

Проте, дозвіл на постійне проживання може бути отриманий тільки особами, котрі упродовж останніх п'яти років перед поданням заяви, або мали постійну працю, або перебували у пошуку праці (job seeker) або увесь цей час мали повну медичну страхівку.

У внутрішніх справах пояснюють, що не виганяють з країни людей, котрі не мають медичної страхівки, але дуже ймовірно, що цим людям буде відмовлено у проханні на отримання статусу резидента.

Пан Штралєндорф, який є громадянином Німеччини, переїхав у СК ще коли йому було 13 років. Він каже, що йому було відмовлено в отриманні статусу постійного резидента через те, що за останні п'ять років, упродовж певного часу, він навчався у СК, але при цьому не оплачував медичну страхівку. Він каже, що ніколи б не подумав, що йому може бути відмовлено в отриманні цього статусу і тільки через медичну страхівку.

Громадянам ЄС все частіше відмовляють в праві на постійне проживання у СК Фрагмент листа, який пояснює, чому панові Тим Штралєндорф було відмовлено в отриманні дозволу на постійне проживання у СК.


Інший випадок стосується пані Nina Hofmann (на фото в горі), яка разом зі своєю сім'єю переїхала на територію СК з Німеччини ще у 2006 році. Пані Гофман каже, що її нотаріус порадив їй не подавати заяву на отримання статусу постійного резидента, бо їй відмовлять.

Після прибуття у Велику Британію, пані Гофман певний час працювала. Проте, згодом вирішила залишити працю аби приділити більше часу доглядові за сином та донькою. Проте, упродовж часу, який вона не працювала, вона не купляла медичну страхівку. Саме тому нотаріус каже, що їй дуже легко відмовлять в отриманні статусу постійного резидента у СК. Вона каже, що найбільше її турбує те, що рано чи пізно її можуть просто вигнати з Британії.

Останнім часом подібні випадки відмов у наданні дозволу на постійне проживання трапляються вельми часто.

Одному чоловікові, разом з листом про відмову в отриманні статусу постійного резидента, навіть додали листа, у якому "порадили" залишити територію королівства. Проте, дуже згодом він отримав ще одного листа, у якому вже йшлося про те, що він може продовжувати жити у СК.

На даний час законопроект про ініціювання Статті 50 Лісабонської Угоди перейшов у Палату Лордів, де наступного тижня мають розпочатись дебати над цим законопроектом.

Окремі члени Палати Лордів, головним чином ліберал-демократи та лейбористи, хочуть внести певні зміни у цей законопроект та відправити його на доопрацювання назад у Палату Громад.

Однією з таких змін має бути включення у законопроект пункту про пришвидшену процедуру, яка надасть мігрантам з ЄС гарантії, що їх статус після Брекзиту жодним чином не зміниться або зміниться дуже несуттєво.

Якщо цю зміну буде долучено до законопроекту, то це означає, що громадяни ЄС, Європейського Економічного Простору (ЄЕП) та Швейцарії отримають право на постійне проживання на території Сполученого Королівства та без необхідності показувати, чи мають вони медичну страхівку чи ні.

У внутрішніх справах також запевняють, що закім СК залишається членом ЄС, жодних змін у статусі громадян ЄС не буде.

У відповідь на звернення журналістів, речники внутрішніх справ запевнили, що: "Для само-достатніх громадян ЄС та для студентів і членів їх сімей, котрі мешкають на території Великої Британії, згідно з відповідною угодою ЄС, завжди було так, що вони зобов'язані мати повну медичну страхівку та володіти достатніми ресурсами аби не ставати зайвим тягарем для нашої системи соціального захисту.".

Згідно з останніми даними дослідження Університету Оксфорду, , в отриманні дозволу на постійне проживання у СК у 2015 році було відмовлено у 25% випадків.

Тільки за останній квартал 2016 року майже 15 тисячам громадян ЄЕП подали заяви на отримання дозволу на постійне проживання у СК.
Брекзит ? СК не буде зобов'язане платити за розлучення

Після Брекзиту міграція у СК не зменшиться


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-39014191


Ось одне з відео від програми БіБіСі, під назвою "Newsnight", яке також розповідає про цю проблему.


Також читайте


Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju