Всі новини     Середа, 01 березня 2017 - 20:52

Перша поразка Терізи Мей у Палаті Лордів через статус громадян ЄС

Перша поразка Терізи Мей у Палаті Лордів через статус громадян ЄС

Чинний уряд Сполученого Королівства, вперше від часу його утворення, зазнав поразки після того, як сьогодні ввечері Палата Лордів проголосувала за те аби завернути Законопроект про Брекзит назад у Палату Громад, закликавши уряд надати гарантії громадянам країн ЄС на право перебування у Великій Британії після того, як СК залишить ЄС.За цю пропозицію та повернення Законопроекту про Брекзит проголосувало 358 лордів, а проти 256.

Проте, члени Палати Громад радше за все відхилять пропозиції Палати Лордів. У Палаті Громад чинний уряд (консерватори) має більшість, хоч і дуже хитку. Втім, стверджувати щось напевно, важко, від'як у Палаті Громад також багато членів, котрі не підтримують Брекзит.

В уряді вже поквапились заявити, що питання майбутнього статусу громадян країн ЄС є першочерговим, але воно мусить розглядатись разом з питанням про статус громадян СК у ЄС.

Якщо цей законопроект успішно пройде всі стадії, тобто стане Актом Парламенту, то саме він дає право Прем'єр-міністерці СК, пані Терізі Мей, розпочати ініціювання Статті 50 Лісабонської Угоди, тобто розпочинати перемовини про вихід Сполученого Королівства зі складу Європейської Унії.

Сьогоднішня зміна, яку внесли Лорди, вимагає від уряду аби він у тримісячний термін, після ініціювання Статті 50, вніс пропозиції, котрі дадуть мігрантам з країн ЄС гарантії на те, що вони, після того, як СК вийде з ЄС, зможуть залишатись тут на всіх теперішніх правах.

Перша поразка Терізи Мей у Палаті Лордів через статус громадян ЄС Кількість громадян країн ЄС, котрі мешкають у Великій Британії


Перша поразка Терізи Мей у Палаті Лордів через статус громадян ЄС Кількість громадян Сполученого Королівства, котрі мешкають у країнах ЄС


Після того, як законопроект повернеться назад у Палату Лордів, уряд намагатиметься пропхати його без жодних змін та без сьогоднішньої пропозиції Палати Лордів.

У Державному Відділі Виходу з ЄС (Department for Exiting the EU) з цього приводу заявили: "Ми розчаровані рішенням Лордів змінити законопроект та повернути його назад у Громади. Тим більше, що у Громадах він попередньо пройшов без змін. Цей законопроект має дуже чітку та пряму ціль - забезпечити виконання результату референдуму та дозволити урядові розпочати перемовини.".

В уряді також сказали, що їх позиція вже давно чітко відома - уряд хоче гарантувати права громадянам ЄС та громадянам Британії "якомога раніше".

Під час дебатів, у Палаті Лордів була присутньою навіть сама пані Теріза Мей. Мабуть сподівалась, що її присутність налякає Лордів. Проте, як вже стало зрозуміло, її присутність Лордів не налякала.

Міністр з Брекзиту, Лорд Bridges, під час дебатів заявив, що уряд намагався домовитись з країнами ЄС про гарантії громадян ЄС та про гарантії громадян Великої Британії у ЄС, але представники окремих країн Союзу стверджували, що до ініціювання Статті 50 про жодні домовленості не може бути й мови.

Лорди вимагають від центрального уряду СК, аби він надав гарантії громадянам ЄС однобічно, тобто без очікування на гарантії для громадян СК, котрі живуть у ЄС.

У Палаті Лордів консерватори не мають більшості. Проте, навіть попри це, семеро членів Палати від консервативної партії також голосували проти уряду.

На наступному тижні, у вівторок, 7 березня, даний законопроект буде проходити 7 та 8 стадії (див. малюнок нижче) у Палаті Лордів, де, за словами більшості журналістів та оглядачів, Лорди знову проголосують проти уряду. Якщо так, то тоді, законопроект знову повертається у стадію розгляду, у Палату Громад (9 на малюнку), де його розглядатимуть десь у другій половині цього місяця.

Наступний малюнок показує повний шлях проходження законопроекту. Поточна його стадія - Палата Лордів, розгляд у комітетах ( 7 на малюнку нижче).
Перша поразка Терізи Мей у Палаті Лордів через статус громадян ЄС Шлях проходження законопроектів у Великій Британії перед тим, як вони стануть законами (Актами).Інші статті у цій теміБрекзит ? СК не буде зобов'язане платити за розлучення

Після Брекзиту міграція у СК не зменшиться


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39133400Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju