Перелік новин     Четвер, 02 березня 2017 - 14:36

Англійські учні від 4-річного віку отримуватимуть обов'язкову сексуальну освіту

Англійські учні від 4-річного віку отримуватимуть обов'язкову сексуальну освіту

У центральному уряді Сполученого Королівства оголосили, що від 2019 року у школах Англії запроваджують нові обов'язкові предмети статевої освіти та взаємних стосунків.Дане нововведення буде обов'язковим, незалежно від типу школи і стосуватиметься всіх шкіл Англії.

Шотландія, Північна Ірландія та Уельс самостійно переймаються своєю освітою і мають у цій сфері повну автономію.

На території Англії, всі дітки від чотирирічного віку отримуватимуть уроки про безпечні та здорові статеві стосунки.

Про це вчора заявила Секретарка з Освіти центрального уряду СК, панночка Джастин Ґрінин.

Англія, на відміну від Шотландії, Північної Ірландії та Уельсу, не має власних уряду та парламенту, тому їх роль виконують центральні парламент та уряд Сполученого Королівства. У центральному уряді СК кількість членів Палати Громад, котрі представляють Англію складає приблизно 87%.

Залежно від віку, англійських дітей також навчатимуть про біологічні аспекти статевих стосунків.

Тут важливо зазначити, що батьки матимуть право не пускати дітей на ці уроки, якщо їм так заманеться.

На даний час, сексуальна освіта є обов'язковою тільки у тих школах, якими переймаються місцеві ради, котрі також відомі, як залежні школи.

Академії, приватні та інші вільні (тобто незалежні) школи, котрі не є підконтрольні місцевим радам, самостійно вирішують чи подавати чи не подавати ці предмети.

Проте, від вересня 2019 року цей предмет стає обов'язковим у всіх школах Англії.

Назва цього предмету «sex and relationships education» (скор. SRE).

Залежні від вікової категорії предмети у своїй суті кластимуть великий акцент на розумінні того, чим є справжні здорові стосунки. Великий акцент також кластимуть на так званому секстинстві, тобто на усвідомленні того, які фотографії, інші зображення та відео пристойно викладати на публічний показ, а які ні, аби нікому не спричинювати кривди та не чинити моральних знущань на сексуальному ґрунті.

У початкових школах, вчителі зосереджуватимуться головним чином на побудові у свідомості учнів здорових та безпечних стосунків.

У середніх школах, вчителі вже більше зосереджуватимуть свою увагу на сексуальній освіті.

В уряді повідомили, що наразі ще не мають чіткого та повного плану навчання. Його вироблятимуть у наступні місяці.

Панночка Ґрінин каже, що: "На даний час багато учнів вже отримують освіту про статеві стосунки, але це не всі учні. Ми хочемо, аби вони, після закінчення школи були добре озброєні знаннями та розумінням про здорові та безпечні стосунки у сучасному світі.
Ми також залишаємо за батьками право відкликання своїх дітей з цих уроків, якщо вони так забажають.".

Секретарка також каже, що школи матимуть певну волю в тім, у якій формі вони подаватимуть цей предмет, релігійні школи будуть продовжувати навчати дітей відповідно до своїх релігій.

Асоціація Місцевих Урядів (LGA), яка представляє місцеві уряди Англії, заявила, що схвалює це рішення і каже, що дуже його вітає.

З іншого боку, ті, хто критично ставитися до цього нововведення, кажуть, що воно підірве вплив батьків на своїх дітей.

Доброчинна організація, яка переймається цим питанням, під назвою «Християнська Турбота» (Christian Concern), каже, що уряд не має вирішувати, що мають вивчати діти у цій сфері.

Інша доброчинна організація, що має назву «Кампанія за безпеку у школі» (Safe at School Campaign), називає це нововведення трагедією.

Національний координатор цієї організації, пані Antonia Tully, каже: "Батьки будуть абсолютно безсилими у захисті своїх дітей перед представленнями сексуальної активності, яка, як ми вже знаємо, є частиною багатьох навчальних ресурсів для учнів початкової школи. Школа не може уберегти дітей так, як це можуть батьки. Це нововведення просто каже батькам про те, що вони не спроможні виховувати своїх дітей належним чином. Це погано.".

Щодо сексуальної освіти в Уельсі, то вона там не є обов'язковою, але цей предмет присутній у багатьох середніх школах. В уряді Уельсу кажуть, що школи мають дати дітям належний рівень сексуальної освіти, з акцентом на сексуальне здоров'я та на здорові стосунки.

У школах Шотландії цей предмет також не є обов'язковим. Як і чому навчати учнів у цій сфері, кожна школа вирішує окремо для себе.

У Північній Ірландії уряд вимагає аби кожна школа мала власну чітко визначену політику щодо сексуальної освіти. Проте, всі інші аспекти виконання цієї вимоги вирішуються кожною школою індивідуально.


У цій темі також читайте:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/education-39116783Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju