Всі новини     Понеділок, 06 березня 2017 - 12:28

Після Брекзиту міграція у СК не зменшиться

Після Брекзиту міграція у СК не зменшиться

У сьогоднішньому звіті Палати Лордів британського парламенту йдеться про те, що рівень чистої міграції у СК не обов'язково зменшиться після того, як Сполучене Королівство вийде зі складу Європейської Унії.Даний звіт було підготовлено підкомітетом Палати Лордів з внутрішніх справ ЄС.

У звіті наголошується, що упродовж останніх років різниця між міграцією (в'їзд) та еміграцією (виїзд) з тих країн, котрі не є членами ЄС, постійно зростала у бік міграції, тобто кількість мігрантів з поза меж ЄС постійно зростає.

У центральному уряді заявили, що наразі ще не мають точної уяви про те, як має працювати міграція з ЄС після Брекзиту, але обіцяють, що розглядатимуть "кілька варіантів".

Від 2010 року, як коаліційний, так і потім чисто консервативний, уряди весь час обіцяють, що до 2020 року зменшать чисту міграцію до рівня меншого ніж 100 тисяч людей на рік. Чистою міграцією називають різницю між тими, що в'їхали в країну та тими, що з неї виїхали. Багато аналітиків переконані, що цієї мети урядові ніяк не вдасться досягти.

Прем'єр-міністр Великої Британії, пані Теріза Мей, раніше обіцяла, що ініціює Статтю 50 Лісабонської Угоди, тобто почне процес виходу з ЄС, до кінця цього місяця. На даний час, законопроект про Брекзит перебуває на стадії розгляду у комітетах у Палаті Лордів. Завтра, у вівторок, 7 березня, має відбутись третє читання та голосування, після чого законопроект, якщо буде запропоновано зміни, повернеться назад у Палату Громад. Якщо змін не буде, тоді він піде на затвердження Королеві, після чого стане законом, після чого пані Мей отримає право розпочинати процес виходу.

У сьогоднішньому звіті Лордів йдеться про те, що до червня минулого, 2016, року рівень міграції у Сполучене Королівство з поза меж ЄС значно переважав рівень міграції з самого ЄС і навіть попри те, що тут британський уряд має "повний контроль".

Саме з цієї причини, відновлення контролю уряду над рівнем міграції з ЄС після Брекзиту може жодним чином не вплинути на зменшення загального рівня міграції у СК і всі попередні обіцянки навіть найбільш радикально налаштованих британських політиків просто перетворяться на попіл.

Від вересня 2015, до вересня минулого року, чиста міграція у СК становила 273 тисячі людей, що було на 49 тисяч менше ніж за період між вереснем 2014 та вереснем 2015 року.

У звіті комітету також йдеться, що після виходу зі складу ЄС та зменшення рівня міграції з країн Союзу, швидкого підвищення зарплати через зниження рівня міграції, не варто очікувати, від'як дефіцит міграції з ЄС може компенсуватись збільшенням притоку мігрантів з поза ЄС, що є вельми приємною новиною також для громадян України.

Вже упродовж кількох років британські фермери все більше лобіюють уряд полегшити умови сезонного працевлаштування громадян України, та інших європейських країн, котрі не є членами ЄС. Раніше ці роботи виконували за звичай громадяни Румунії та Болгарії, котрі згодом подались у більш прибуткові індустрії, що у свою чергу знову спричинює дефіцит працівників на сільськогосподарському ринку Британії.

Звіт також каже, що поширення системи дозволів на працевлаштування, якими зараз користуються громадяни ЄС на тих, що не є громадянами ЄС, може мати негативний вплив на спроможність британських роботодавців спонсорувати працівників, чого вимагає чинна система, яка стосується не громадян ЄС. Це у свою чергу може спричинити чималий дефіцит на британському ринку праці та зокрема у таких критичних секторах, як Національна Служба Здоров'я (NHS) чи сільське господарство. Хто ж не хоче дешевих харчів.

Звіт наголошує на необхідності запровадження урядом так званої реверсивної міграційної системи у майбутніх стосунках з ЄС, яка передбачає надання громадянам ЄС переваг у майбутній міграційній системі СК, що також дозволить ЄС надавати перевагу громадянам королівства на території ЄС.

Голова цього підкомітету, Баронеса Prashar, зокрема каже: "Точний спосіб, у який уряд хоче "порвати" з вільним пересуванням громадян ЄС, є ключовим аспектом у підході СК до майбутніх перемовин з ЄС і може мати далекосяжні наслідки для майбутніх торгівельних стосунків між СК та ЄС.
Критичні сектори [нашої] економіки залежать від мігрантів з ЄС і тому, суттєво необхідно аби будь-які зміни у цій сфері не спричинили небезпеки у нашій економіці.
З цієї причини, ми рекомендуємо повільний та поетапний перехід від однієї системи до іншої, аби уникнути принаймні короткострокових шоків у окремих секторах нашої економіки.".

У внутрішніх справах (Home Office) цей звіт прокоментували, як: "Ми зараз розглядаємо різні варіанти щодо того, як має працювати майбутня міграція з ЄС і на цій стадії ще надто рано визначати позиції.".

Наступна діаграма показує рівень чистої міграції на територію СК по роках (горизонталь) у тисячах людей (вертикаль).

Після Брекзиту міграція у СК не зменшиться Графік чистої міграції у СК по роках.джерела: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39178288

Seasonal Agricultural Workers Scheme

Agricultural workers from Ukraine may be needed in future, May told

Migrant labour and agricultureУ цій темі також читайтеВсі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju