Всі новини     Вівторок, 07 березня 2017 - 20:31

Брекзит ? уряд Терізи Мей знову програв у Палаті Лордів

уряд Терізи Мей знову програв у Палаті Лордів

Прем'єр-міністр Великої Британії, пані Теріза Мей, знову програла голосування у Палаті Лордів британського парламенту сьогодні ввечері після того, як члени палати внесли кілька суттєвих змін у Законопроект про Брекзит.Тепер цей законопроект повертається знову назад у Палату Громад з кількома поравками, серед яких найголовнішими є дві наступні поправки.

Першою поправкою є статус громадян ЄС у Сполученому Королівстві, про який йшлося у попередніх статтях.

Ще однією поправкою є Поправка 3, яка вносить зобов'язання, що в кінці, після того, як завершаться перемовини про вихід, обидві палати парламенту скажуть своє останнє слово, тобто остаточно голосуватимуть за те, чи має СК залишати ЄС, чи ні.

Через це, під час дебатів, колишній лідер консервативної партії, Лорд Howard, звинувачував окремих членів Палати Лордів за те, що, за його словами, вони намагаються запровадити вето на Брекзит. Він розкритикував спроби Палатою Лордів змінити чинний законопроект про Брекзит таким чином, аби він містив пункт про те, що обидві палати парламенту матимуть останнє слово щодо виходу СК зі складу ЄС після того, як завершаться перемовини, що має трапитись приблизно у 2019 році.

Якщо члени обидвох палат не погодяться з тими умовами, це означає, що вони можуть проголосувати за те, аби Велика Британія продовжувала залишатись у Європейській Унії.

На даний час, цей законопроект не містить такого пункту. Замість того, чинний уряд пані Мей просто обіцяє це на словах.

Цю поправку до законопроекту (Поправка 3) запропонував Лорд Pannick, який під час її представлення, заявив: "ця обітниця має бути записана у законі, і тоді у майбутньому не буде жодних "або" та не буде жодних "ні"." (як кажуть британці "no ifs, no buts" [ноу ифс, ноу бац]).

У цьому Лорда Пеника також підтримав його колега Лорд Heseltine, який сказав, що дуже шкодує про результат референдуму і, що "ті люди, котрі голосували аби залишатись у ЄС, також мають мати право бути почутими".

За Поправку 3 проголосувало 366 лордів, а проти тільки 268. Це є суттєвою поразкою уряду.

Міністри заявили, що у цій поправці немає необхідності і що вона тільки "підірве позиції Сполученого Королівства на майбутніх перемовинах з ЄС".

Річ в тім, що раніше пані Теріза Мей заявляла, що, якщо їй не вдасться домовитись з ЄС про вигідні для Великої Британії умови, зокрема щодо тарифів, то Сполучене Королівство все одно залишить ЄС і працюватиме з ним на основі правил, що діють у Світовій Організації Торгівлі (СОТ), що не видно ні тим, ні іншим.

Сьогоднішня поразка пані Мей означає, що тепер цей законопроект повертається назад у Палату Громад, де найбільш вірогідніше у майбутній ппонеділок та вівторок, знову відбудуться дебати та голосування щодо цього законопроекту та щодо цієї поправки зокрема.

У Палаті Громад, ідея цієї поправки має чимало прихильників, навіть серед самих Торі (консерваторів).

Якщо Палата Громад підтримає цю поправку, то її буде внесено у закон про брекзит.

Це означає, що остаточно стане відомо чи Велика Британія вийде зі складу ЄС, чи ні, десь аж у 2019 році, бо після завершення перемовин, ще буде голосування обидвох палат парламенту, котрі скажуть своє останнє слово.

Наступний крок цього законопроекту - повернення назад у Палату Громад, яка має його знову розглянути десь у понеділок - вівторок наступного тижня.

Якщо Громади проголосують проти змін, запропонованих Лордами, тоді законопроект знову переходить у Палату Лордів.

Якщо Громади проголосують за вище зазначені поправки, тоді цей законопроект вже піде на затвердження до Її Величності, яка, як очікується відразу його підпише.

Після цього пані Тереза Мей вже має повне право на ініціювання Статті 50 Лісабонської Угоди, тобто право розпочинати процес Брекзиту. Найраніше це може трапитись десь у вівторок - середу, наступного тижня.

Проте, це мало ймовірно через те, що 25 березня у ЄС відзначатимуть 60-річчя Римської Угоди, тобто утворення Європейської Унії.

Мало ймовірно, що пані Мей захоче псувати свято своїм європейським колегам і відтак дуже ймовірно, що вона зачекає десь до після 26 березня.

Нижче на малюнку, даний законопроект сьогодні перейшов у 9 стадію.
Сьогодні уряд Терізи Мей знову програв у Палаті Лордів Шлях законопроекту про Брекзит.
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39200658


Також читайте у цій темі наступні статті:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju