Перелік новин     Середа, 08 березня 2017 - 20:24

БЮДЖЕТ 2017

БЮДЖЕТ 2017

Канцлер Сполученого Королівства, пан Филип Гемонд сьогодні, під час оголошення бюджету на 2017 рік у Палаті Громад, заявив, що від квітня цього року мінімальна зарплата у СК становитиме 7.50 на годину для тих, кому 25 та більше.Цей бюджет є першим бюджетом пана Филип Гемонд, як Канцлера Великої Британії.

Він також наголосив, що це весняне подання бюджету у парламенті є останнє. Всі подальші бюджети він подаватиме кожної осені. Це означає, що в цьому році ми матимемо загалом два бюджети, сьогоднішній та осінній, який буде подаватись десь у листопаді цього року.

Канцлер дещо знизив офіційні прогнози економічного зростання на цей рік, що головним чином пов'язане з майбутнім процесом Брекзиту. Він наголосив, що в цьому році Велика Британія вже не є економікою з найстрімкішим зростанням серед країн великої сімки (G7). В цьому році Велика Британія поступається Німеччині, чия економіка знову вийшла не перше місце серед цих країн.

Попри вельми песимістичні прогнози Канцлера, він все ж таки наголосив, що у наступному фінансовому році (від квітня цього року до квітня 2018) економіка Сполученого Королівства зросте на приблизно 2%, що є на 0.6% більше ніж зростання у цьому фінансовому році, яке складає 1.4%, за попередніми даними. Проте, 2% є тільки припущенням.

Головними пунктами цьогорічного бюджету є наступні.

☀ Зростання інфляції у 2017 році передбачається на рівні 2.4%.

☀ Державний борг становитиме на 16.7 мільярдів фунтів менше ніж у цьому фінансовому році. На даний час загальний державний борг СК становить приблизно 1.7 трильйона фунтів, що є приблизно по 62 тисячі фунтів на кожне домогосподарство СК.

☀ Національна прожиткова зарплата (національний мінімум) для тих, кому 25 та більше, зросте до £7.50 від квітня цього року, а кому від 21 до 24, то вони отримуватимуть £7.05, кому від 18 до 20, то вони отримуватимуть £5.60, кому від 16 до 17, то вони отримуватимуть £4.05 на годину.

☀ Річний неоподатковуваний мінімум від квітня цього року зростає до 11'500 фунтів, а до 2020 року він має зрости до 12'500 фунтів.

☀ Канцлер пообіцяв 500 мільйонів фунтів на позаурочну та технічну освіту на території Англії.

☀ Буде виділено 320 мільйонів фунтів на утворення 110 нових шкіл на території Англії, серед яких будуть і так звані школи граматики (grammar schools).

☀ 500 Мільйонів фунтів буде виділено на розвиток інфраструктурних проектів, серед яких мобільний зв'язок 5G, безводієві автомобілі, рóботи та штучний інтелект. На розвиток 5G зокрема буде виділено 16 мільйонів фунтів. Ще 200 мільйонів виділяється на розвиток надшвидкого стаціонарного інтернету у віддалених районах країни.

☀ Канцлер виділяє 820 мільйонів фунтів на продовження заходів з приборкання уникання сплати податків.

☀ Акцизи на тютюнові вироби у наступному фінансовому році зростуть на 2%.

☀ Акцизи на паливо не зміняться.

☀ Накладається 24 пенси податку на кожну літру цукрових напоїв для подолання проблеми надлишкової ваги у дітей та підлітків.

☀ Неоподатковуваний мінімум на прибуток з дивідендів акцій підприємств знижується від 5 до 2 тисяч фунтів.

☀ Дохід з дивідендів, який утримується у формі акцій, залишається неоподатковуваним.

☀ Виділяється 100 мільйонів фунтів на залучення загальних практик (GP) до роботи у відділеннях швидкої допомоги у лікарнях (A&E) з метою покращення обслуговування та зменшення черг.

☀ Виділяється додатковий мільярд фунтів на соціальний догляд для людей похилого віку та інвалідів (social care). Ця сфера на даний час є однією з тих, котрі найбільше недофінансовуються.

☀ Рівень сплати класу 4 Національної Страхівки (National Insurance - скор. NI), тобто для самозайнятих (ФОПи), котрі заробляють понад 16 тисяч фунтів, зростає на 1% і від квітня 2018 року і становитиме 10%, а від квітня 2019 року цей тариф зросте ще на один відсоток. Зростання рівня NI, оголошене у сьогоднішньому бюджеті є дуже суттєвою новиною, від'як воно порушує одну з передвиборчих обіцянок, яку консерватори давали на передодні парламентських виборів 2015 року, де вони обіцяли, що жодні прямі податки не зростатимуть. Зростання національної страхівки на один відсоток, означає, що ті ФОПи, чий дохід становить 16'250 фунтів на рік та більше, платитимуть додаткових 240 фунтів щорічно.

☀ Виділяється 90 мільйонів на розвиток транспорту у північних частинах Англії, та 23 мільйони на розвиток транспорту у середній Англії.

☀ На фінансування шотландського уряду виділяється 250 мільйонів, на фінансування уряду Уельсу виділяється 200 мільйонів, і на фінансування північно-ірландського уряду виділяється 120 мільйонів фунтів. Ці дофінансування виділяються додатково до тих податків, які ці уряди вже збирають на своїх територіях.

☀ Виділяється 20 мільйонів на фінансування кампаній захисту жінок та дівчат від різних форм насильства.

☀ Виділяється 5 мільйонів на фінансування програм повернення людей до праці, після тривалих перерв.

Від квітня цього року у Великій Британії зростають так звані бізнес тарифи (business rates), які є сплатою за оренду приміщень, які орендують підприємства. Рівень зростання цих тарифів дуже залежить від території, на якій розташовані приміщення. Проте, це зростання загалом матиме вельми негативний вплив на малі підприємства і особливо ті, що ледь-ледь зводять кінці з кінцями.

У сьогоднішньому бюджеті Канцлер пообіцяв виділити 435 мільйонів фунтів для допомоги цим підприємствам, проте, наразі не до кінця зрозуміло, як працюватиме ця допомога.

За словами Канцлера, очікується, що до 2021 року у Сполученому Королівстві буде зайнято ще додаткових 650 тисяч людей.

Опозиційні партії, як завжди, різко розкритикували цей бюджет.

Лідер лейбористів, пан Джеремі Корбин, заявив, що цей бюджет жодним чином не допомагає тим сім'ям, котрі "заледве виживають у цьому брутальному середовищі Торі", котрі піклуються тільки про найзаможніші шари суспільства. Він також поскаржився, що цей Торі уряд зводить нанівець життєві стандарти пригнічених британців, а замість цього годує найбагатших додатковими 70 мільярдами у виді різних податкових пільг та тарифів.

Ліберал-демократи звинувачують уряд в тім, що той не має чіткої визначеної програми допомоги бідним британцям, а замість того тільки "латає діри" у бюджеті. Вони також критикують уряд за знущання над самозайнятими, через збільшення тарифів, про яке згадується вище.джерело: http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/budget-2017-latest-uk-economic-growth-brexit-talks-deal-years-downgrade-philip-hammond-a7618226.html


Також у цій темі:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju