Перелік новин     Середа, 15 березня 2017 - 09:57

Крадіжки особистих даних сягають рекордних рівнів

Крадіжки особистих даних сягають рекордних рівнів

Офіційна статистика за минулий рік показує, що крадіжки особистих даних досягали рекордно високих рівнів, де найбільш вразливою групою все більше стають молоді люди.Про це йдеться у звіті організації Cifas [сайфас], яка займається боротьбою проти подібних видів шахрайства.

Під час підготовки цього звіту було отримано Інформацію з 277 організацій, серед яких банки та інші підприємства.

Звіт показує, що молоді люди стають найбільш потенційними жертвами цього виду шахрайства. Майже 25 тисяч жертв крадіжок особистих даних, були у віці до 30 років.

Якщо порівняти з поза минулим роком, то кількість жертв у віці до 21 року, зросла майже на третину.

Організація Cifas займається збором подібної інформації вже упродовж 13 років. За словами речників організації, дані за минулий рік є рекордними.

Організація закликає людей бути більш обережними в оприлюдненні інформації про своє особисте життя та бути надзвичайно обережними в тому, яку інформацію про себе вони викладають у соціальних мережах та у кібер просторі, тобто в інтернеті, взагалі.

Фахівці також радять використовувати антивірусні програми, постійно їх оновлювати та регулярно змінювати свої паролі, які найкраще ніде не записувати, а натомість утримувати у власній пам'яті.

Дані звіту показують, що за минулий рік загалом було майже 173 тисячі випадків крадіжок особистих даних, 88% з яких було зроблено через інтернет.

Кількість жертв, яким 21 рік або менше, зросла від 1'343 у 2015 році до 1'803 у минулому.

У минулому році також зросла кількість тих жертв, кому 40 років та більше. Їх число становило майже 1'900.

За твердженням фахівців Cifas, переважна більшість шахрайств на основі крадіжок особистих даних має місце тоді, коли шахраї прокидаються тією особою, чиї дані вони викрали і тоді намагаються щось придбати або навіть взяти в банку кредит на ім'я тієї особи.

Шахраї крадуть необхідні особисті дані через перехоплення листів або через зломи програм комп'ютерів, планшетів, мобільних та інших пристроїв, або просто купляють вже вкрадені дані у так званому "темному інтернеті" (dark web). Вони також дуже часто "гуляють" по соціальних мережах і збирають особисті дані інших осіб.

Шахраї також дуже часто отримують інформацію завдяки так званій соціальній інженерії, тобто, коли вони або телефонують, або присилають електронні листи і видають себе за буцім-то працівників вашого банку, працівників якоїсь відомої компанії або навіть за представників поліції і намагаються витягнути з вас якомога більше особистої інформації.

У організації радять не просто викидати, а й надійно знищувати папери, на яких може міститися інформація про вас та можуть бути ваші особисті дані, такі для прикладу, як листи з банків та інших компаній, у яких ви купляєте газ, світло, телефон і т.п.

Людям варто серйозніше ставитись до тієї інформації, яку вони оприлюднюють про себе у соц мережах. Ніколи не варто вказувати правдиву дату народження, а краще вказувати приблизну. Наприклад, можете вказати справжній рік народження, але не справжні число та місяць. Ваші справжні друзі і без того знають, коли у вас день народження.

Варто пам'ятати, що люди у соц мережах далеко не завжди є тими, за кого себе видають. Вони можуть використовувати реальне ім'я, прізвище та фотографії, котрі насправді не є їх особистими.

Регулярне оновлення антивірусних програм може на 80% знизити ризик крадіжки даних з ваших пристроїв. Тут, також варто звертати увагу на безпеку не тільки ваших комп'ютерів, але й також смартфонів, планшетів та смартгодинників.

Ніколи нікому не видавайте свої паролі чи коди своїх карток. Пам'ятайте про те, що ваш банк ніколи у жодний спосіб вас про це не запитає, чи то через телефон, електронну пошту чи інші засоби. Якщо вас про це запитують, то це гарантовано шахраї.

Багато хакерів, котрі намагаються увійти у системи ваших пристроїв, використовують хакерські програми, написані фаховими хакерами, які вони беруть інтернету. Такі програми мають вбудовані словники зі словами, які є потенційними паролями. Тоді така програма просто підставляє пароль зі словника і намагається увійти у ваш пристрій. Якщо ваша системі її не пускає, тобто якщо пароль неправильний, тоді програма пробує наступний і так далі, аж поки не трафить на правильний пароль, який вона потім запам'ятовує.

З цієї причини, краще обирати складніші паролі. Якщо на вашому комп'ютері є зображені українські літери, то вельми потужними є паролі написані, як кажуть, "англійськими літерами по-українськи". Для прикладу, "Новини Британії" таким чином можна написати, як "Yjdbyb
Попри те, що такі паролі важче зламати, все одно, ніхто не може гарантувати, що їх ніколи не зламають.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-39268542


Також читайте:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju