Перелік новин     Вівторок, 28 березня 2017 - 11:22

Tesco оштрафовано на 129 мільйонів за шахрайство перед акціонерами

Tesco оштрафовано на 129 мільйонів за шахрайство перед акціонерами

Одна з найбільших британських мереж супермаркетів під назвою Теско погодилась сплатити майже 130 мільйонів фунтів аби уникнути судового переслідування за те, що у 2014 році її керівництво подало цифри про свої прибутки, які були значно вищими ніж справжні.Компанії вдалось досягти попередньої домовленості з британським Бюро Серйозного Шахрайства (Serious Fraud Office - скор. SFO) після того, як воно завершило своє дворічне розслідування та прийшло до висновку, що керівництво Теско навмисне брехало про прибутки аби збільшити ціну своїх акцій.

У Теско з цього приводу заявили, що від того часу всі дані вже було виправлено і на даний час вони віддзеркалюють реальний фінансовий стан компанії.

Британський орган нагляду за поведінкою у фінансовій галузі (Financial Conduct Authority, скор. FCA) збов'язав Теско виплатити компенсації своїм акціонерам, що коштуватиме компанії 85 мільйонів фунтів.

Компенсацію отримають ті акціонери, котрі купляли акції та облігації Теско у період від 29 серпня до 19 вересня 2014 року.

Варто зазначити, що сам FCA вирішив не накладати додаткового власного штрафу на компанію через те, що Теско сама визнала свою провину у ринкових маніпуляціях.

Між лютим та вереснем 2014 року компанія Теско подала хибну інформацію, яка містила значно вищі ніж справжні показники про прибутки.

На початку розслідування Теско не дуже охоче йшла на зустріч слідчим і погодилась показати цифри, які свідчили, що дані про прибутки, які компанія була представила у 2014 році були на 250 мільйонів фунтів вищими ніж, вони були насправді. Проте, коли розслідування пішло глибше, то виявилось, що цифри, представлені компанією своїм інвесторам, насправді були завищеними на цілих 326 мільйонів фунтів.

Чинний оперативний директор Теско, пан Dave Lewis, каже: "Упродовж останніх двох з половиною років ми цілковито співпрацювали зі слідством, яке вивчало наші історичні дії і упродовж всього цього часу ми натхненно працювали над усуненням причин, котрі призвели до цих порушень.
Ми щиро шкодуємо про те, що трапилось у минулому і залишаємось відданими нашій майбутній чесній співпраці з нашими інвесторами.".

Сплачування всіх штрафів та компенсацій коштуватиме Теско загалом 235 мільйонів фунтів, що є надзвичайно великою сумою навіть для таких гігантів, як ця компанія. Ці гроші буде взято з бюджету компанії за цей фінансовий рік, який завершується у кінці цього місяця.

Компанію Теско було засновано у 1919 році сином юдейських мігрантів з Польщі. Його ім'я - Сер Джек Коген (Jack Cohen). У тому році він відчинив невелику крамничку у околиці східного Лондона під назвою Hackney. Крамничка продавала продовольчі товари і мала назву Well Street Market.

У 1924 році вперше з'явилась торгова марка Tesco. Ця назва з'явилась тоді, коли Сер Коген закупив першу велику партію чаю компанії Thomas Edward Stockwell. Сер Коген сполучив ініціали назви поставника (TES) і потім ще долучив перших дві літери зі свого власного прізвища (СО) і так з'явилось слово TESCO. Першу крамницю, яка мала саме цю назву було відчинено у 1931 році на вулиці Watling Street, у лондонському районі Edgware.

Загалом, тільки у Сполученому Королівстві компанія Теско має 3'529 крамниць різного формату та масштабів.

Окрім СК, Теско також має багато крамниць у різних країнах світу та зокрема у Європі. У Чехії компанія Теско налічує 84 крамниці. У Словаччині компанія має понад 130 крамниць. У Польщі Теско має понад 400 крамниць, у яких працює понад 30 тисяч людей.

Найбільшими акціонерами компанії є британські приватні пенсійні фонди, котрі інвестують вклади своїх клієнтів.

На кінець 2014 - 2015 фінансового року, товарообіг Теско склав 62.284 мільярди фунтів. Чистий прибуток до податкових стягнень за цей самий період становив 6.376 мільярдів фунтів, а після податкових стягнень сума прибутку компанії становила 5.766 мільярдів фунтів. За той самий період прибуток для кожної акції Теско склав 0.7082 фунта. Ціна акцій Теско на сьогодні становить £1.90 .джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-39415681


Схожі статті:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju