Перелік новин     Середа, 29 березня 2017 - 14:14

СК почало офіційний вихід з ЄС

СК почало офіційний вихід з ЄС

Сьогодні, після 44 років членства, Сполучене Королівство почало офіційний вихід зі складу Європейської Унії, після того, як посол Великої Британії у ЄС, Сер Тим Бароу передав Президентові ЄС, панові Дональд Туск, офіційного листа довжиною у шість сторінок, який було написано Прем'єр-міністеркою СК, пані Терізою Мей.Від сьогодні Брюсель офіційно розпочинає процес виходу Сполученого Королівства зі складу Європейського Союзу, тобто процес Брекзиту, або як його неформально називають, процес розлучення.

Через кілька хвилин після того, як Президентові Туск було офіційно вручено листа про Брекзит, прем'єрка СК зробила офіційну заяву у Палаті Громад британського парламенту.

У цій заяві пані Мей, серед іншого, сказала, що сухопутний кордон між Північною Ірландією та Ірландською республікою залишатиметься прозорим. Цей кордон є єдиним сухопутним кордоном між СК та ЄС і є цілковито прозорим, тобто без будь-якого прикордонного контролю ще від 1929 року.

Вона також наголосила на тім, що представники СК та ЄС у найближчий час мають твердо домовитись про офіційний статус тих громадян ЄС, котрі на даний час жиють у СК і також про офіційний статус тих громадян СК, котрі на даний час жиють у країнах ЄС.

З приводу цієї заяви пан Туск сказав, що найголовнішим у всьому цьому є те, що на практиці сьогодні фактично нічого не змінилось.

Після вручення листа Президент ЄС, пан Доналд Туск, виступить з офіційною заявою, як відповідь на цей лист.

Також, окрім заяви Президента ЄС, пізніше буде подібна спільна заява з приводу Брекзиту від 27 країн, котрі є членами ЄС.

Голова британських лейбористів, пан Джеремі Корбин, у своєму сьогоднішньому виступі наголосив, що його партія не підтримувала виходу СК зі складу ЄС і пообіцяв, що опозиція контролюватиме кожний крок, який робитиме уряд у процесі Брекзиту.

Британські ліберал-демократи, котрі є найбільш відданими та активними проєвропейцями, у відповідь на заяву пані Мей сказали, що: "Пані Мей потиснула на гачок, який започатковує ланцюжок подій, котрі назавжди змінять цю країну, але зробила вона це без наявності будь-якого плану про те, що має трапитись далі.".

Канцлер СК, пан Филип Гемонд сьогодні зранку, у ромові з БіБіСі, наголосив на тім, що сьогоднішній день не втинає жодних прав громадян ЄС, котрі жиють у СК.

Він чітко заявив, що якби уряд СК виявив бажання будь-яким чином порушити чинні права громадян ЄС у СК, то Європейський Парламент відразу б наклав вето на будь-які майбутні домовленості між СК та ЄС, що може мати абсолютно руйнівні наслідки для майбутнього цієї країни.

Пан Гемонд також дав зрозуміти, що результатом майбутніх перемовин будуть компроміси і що британці мусять розуміти, що у майбутніх стосунках з ЄС вони не зможуть отримати для себе все, що хочуть отримати від Брекзиту.

Подальші кроки стосовно процесу Брекзиту розвиватимуться наступним чином:

- 30 березня, тобто завтра, уряд СК опублікує так званий Великий Законопроект Про Відчуження (Greate Repeal Bill), згідно з яким все чинне законодавство ЄС автоматично стане чинним законодавством СК, а дебати з приводу цього законопроекту почнуться десь після Паски, тобто коли розпочнеться наступна сесія Палати Громад та Палати Лордів британського парламенту;

- 31 березня, Президент ЄС, пан Дональд Туск, оприлюднить головні настанови, яких буде зобов'язана дотримуватись команда з боку ЄС, яка вестиме майбутні перемовини з командою СК про умови Брекзиту;

- 29 квітня відбудеться зустріч голів держав ЄС, де буде затверджено вище згадані настанови, що по суті дасть добро на початок перемовин про умови Брекзиту, які мають розпочатись десь у кінці травня, чи на початку червня цього року, де першочерговим питанням має бути статус громадян ЄС у СК та статус громадян СК у країнах ЄС;

- десь у другій половині цього року, Великий Законопроект про Відчуження проходитиме стадії голосування у обидвох палатах центрального парламенту;

- десь на початку наступного року Великий Законопроект про Відчуження має отримати королівську згоду, тобто стане Актом про Відчуження і тільки після цього уряд та парламент СК зможуть вносити зміни у колишні закони ЄС;

- десь у вересні 2018 року мають стати відомі попередні умови Брекзиту;

- наприкінці 2018 або на початку 2019 року у британському парламенті має відбутись голосування щодо затвердження умов Брекзиту, хоч законного зобов'язання для цього не існує, тобто це є тільки обіцянкою пані Мей;

- наприкінці березня 2019 року завершується процес Брекзиту, тобто процес виходу СК зі складу ЄС, або, якщо перемовини буде прострочено, тоді буде офіційне звернення за згодою кожної країни ЄС про продовження перемовин про Брекзит.

Британські політологи кажуть, що найбільше від процесу Брекзиту виграють та найбільше на ньому зароблять, як завжди, адвокати, як британські, так і європейські. Саме так часто буває у випадках розлучень.

Найважливішим у всьому цьому є те, що на практиці сьогоднішній день нічого не змінює взагалі. Реальні зміни, пов'язані з Брекзитом, якщо відбудуться, то не раніше ніж у березні 2019 року. Це означає, що якщо для прикладу, через місяць чи через рік, європейський парламент прийме якесь нове законодавство, то воно автоматично стане також і законодавством Сполученого Королівства.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39431428


Також у цій темі:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju