Перелік новин     П'ятниця, 31 березня 2017 - 18:35

Никола Сторджин подала офіційне прохання про референдум у Шотландії

Никола Сторджин подала офіційне прохання про референдум у Шотландії

У центральному уряді Сполученого Королівства підтвердили, що сьогодні отримали офіційного листа, у якому Перша міністерка Шотландії, панночка Никола Сторджин, звертається до Вестмінстера з проханням про проведення другого референдуму за незалежність Шотландії, також відомого, як Індіреф2 або Інді2.Після того, як листа про прохання задіяння секції 30 Акту про Шотландію від 1998 року, було представлено урядові Сполученого Королівства, панночка Сторджин заявила, що не бачить "жодної раціональної причини" для відхилення, або для відтермінування проведення референдуму.

Під час оголошення про намір провести другий референдум, головиха шотландського уряду наполягала, що хоче аби цей референдум відбувся у термін між осінню наступного року та весною 2019.

В центральному уряді СК вже повідомили, що навіть і на думці не мають давати дозвіл на проведення шотландського референдуму у зазначений термін. Замість того, міністри кажуть, що спочатку дочекаються Брекзиту, а вже потім можуть погодитись на цей референдум.

Панночка Сторджин напередодні також заявляла, що упродовж кількох тижнів повернеться до Голируду і викладе свої наступні кроки у вирішенні цього питання.

Головною причиною проведення другого референдуму за незалежність Шотландії, став Брекзит, проти якого висловились 62% людей Шотландії.

Панночка Сторджин каже, що вона переконана, що Вестмінстер може скористатись Брекзитом аби спробувати узурпувати владу та відібрати назад окремі з прав, котрі на даний час має Шотландія. Одним з таких прав панночка Сторджин називає заперечення на проведення референдуму за незалежність під покровом Брекзиту.

Вона також скаржиться на те, що Вестмінстер цілковито ігнорує волю людей Шотландії та Північної Ірландії, які не хотіли Брекзиту і за нього не голосували, але пані Мей не хоче з цим рахуватись.

Лист від панночки Сторджин надійшов у центральний уряд через електронну пошту. В уряді також повідомили, що незабаром панночка Сторджин отримає відповідь на цей лист.

Прем'єр-міністерка Сполученого Королівства, пані Теріза Мей, також вже неодноразово заявляла, що шотландський референдум "зараз не на часі".

У своєму листі панночка Сторджин зокрема написала: "Як не мене, то у вас немає жодної раціональної причини аби заперечувати волю Парламенту Шотландії і я сподіваюсь, що ви цього не робитимете.
Проте, взявши до уваги ваші попередні заперечення, для мене дуже важливо аби моя позиція була вам чітко зрозумілою.
Моя постійна позиція є такою, що мандат, який має Парламент Шотландії, мусить поважатись і його рішення мусять прогресувати.
Наразі питання вже не стоїть про те, чи проводити цей референдум. Питання зараз стоїть про те, як його проводити.
Я сподіваюсь на конструктивну дискусію між нашими урядами. Проте, якщо це не стане можливим, я представлю перед Парламентом Шотландії подальші мої кроки аби запевнитись, що підготовка до референдуму постійно рухатиметься вперед.".

Речник центрального уряду з приводу листа заявив, що: "Прем'єр-міністерка СК чітко дала зрозуміти, що зараз не час для другого референдуму за незалежність Шотландії і ми не маємо жодного наміру вступати у пропозицію проведення будь-яких перемовини з урядом Шотландії.
На даному етапі всі наші зусилля будуть спрямовані на перемовини про отримання нами найкращих для нас умов Брекзиту, від якого отримають вигоду всі частини СК.".

Як надалі розвиватиметься цей конфлікт, покаже тільки час. Десь після Паски панночка Сторджин оприлюднить свої наступні плани, з яких буде чіткіше зрозуміло, який спосіб конфронтації обере Голируд стосовно Вестмінстера.джерело: http://www.thenational.scot/news/15193924.Now__THIS_letter_s_ours__Nicola_Sturgeon_signs_indyref2_request_after_Tories_launch_Westminster_power_grab/


Також читайте:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju