Всі новини     Неділя, 02 квітня 2017 - 23:02

Іспанія не буде заперечувати вступові незалежної Шотландії у ЄС

Іспанія не буде заперечувати вступові незалежної Шотландії у ЄС

Міністер закордонних справ Іспанії, пан Alfonso Dastis, в неділю повідомив, що Іспанія відступає від своєї попередньої обіцянки класти перепони Шотландії на її шляху до членства у ЄС після того, як вона стане незалежною державою.Про це пан Алфонсо заявив сьогодні у розмові з найвпливовішим іспанським щоденником під назвою El Pais.

Раніше, Іспанія заявляла, що не погодиться на автоматичне членство незалежної Шотландії у ЄС, головним чином через побоювання, що за прикладом незалежної Шотландії може піти її вельми сепаратистська провінція, Каталонія.

Ця заява матиме надзвичайно великий вплив на думку дуже багатьох шотландців щодо голосування на майбутньому референдумі за незалежність Шотландії і саме у бік незалежності.

На минулому тижні стосунки між Великою Британією та Іспанію були дуже загостреними.

Причиною цьому стала заява керівників ЄС про те, що під час майбутніх перемовин про умови Брекзиту, жодних майбутніх домовленостей про статус Гібралтар не буде узгоджено без думки Іспанії, котра вже довгий час намагається привласнити собі острови, які на даний час є територією Сполученого Королівства ще з 1713 року, після іспансько-англійської війни.

Ця заява є дуже різким поворотом позиції Іспанії, яка відіграє далеко не останню роль у ЄС і тому кладе дуже важливі карти в руки шотландських націоналістів (SNP), та особливо в руки її лідера, панночки Сторджин.

Проте, пан Альфонсо також сказав, що Шотландії радше за все доведеться спочатку залишити ЄС разом з Великою Британією, а вже потім, як він сказав "ми побачимо".

Пан Альфонсо Дастіс каже, що ніяк не вітає будь-яких фрагментацій у Європі, але разом з цим він переконаний, що Іспанія не буде заперечувати поділові Сполученого Королівства, "якщо такою буде воля людей".

Проблема між СК та Іспанією сьогодні дійшла мабуть до своєї вершини, після того, як колишній лідер консерваторів, Майкл Гоуард, сьогодні заявив, що через Гібралтари пані Теріза Мей може навіть піти на війну з Іспанією, якщо виникне така необхідність.

Коли пана Дастіса запитали про паралельність ситуації між Шотландією та Каталонією, він сказав, що попередній референдум у Шотландії був здійснений на цілковито правовій основі, а рефередум у Каталонії був поза правовим полем.

Пан Дастіс також сказав, що попередній спротив Іспанії щодо членства Шотландії у ЄС не мав нічого спільного з ситуацією у Каталонії. Раніше у ЄС, під тиском Іспанії, було розроблено так звану доктрину Барозу.

Доктрина Барозу передбачає, що будь-яка нова країна, яка утворилась з країни ЄС, не може автоматично отримати членство у ЄС, а замість того мусить подавати окрему заявку на вступ.

Пізніше у цьому році, у Каталонії має відбутись ще один офіційний референдум за її незалежність від Іспанії.

Щодо питання про Брекзит взагалі, то пан Альфонсо сказав, що не хоче аби Велика Британія вдавалась до жорсткого Брекзиту, тобто виходу з єдиного внутрішнього європейського ринку. Разом з цим, він погоджується на те, що це не виглядає ймовірним.

Він також каже, що хоче аби стосунки між Іспанією та Сполученим Королівством залишались якомога теплішими.

Іспанія не буде заперечувати вступові незалежної Шотландії у ЄС Міністер закордонних справ Іспанії, пан Алфонсо Дастіс
джерело: http://www.reuters.com/article/us-britain-eu-scotland-idUSKBN17409J


Також у цій темі:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju