Перелік новин     Середа, 19 квітня 2017 - 16:54

Британці йдуть на позачергові парламентські вибори

Британці йдуть на позачергові парламентські вибори

Палата Громад британського парламенту проголосувала за проведення позачергових парламентських виборів, для чого було потрібно конституційну більшість, тобто не менше 75% (або дві третини) голосів членів парламенту.



За проведення позачергових виборів проголосувало 522 парламентарі, і тільки 13 проти, що є набагато більше, ніж потрібно. Згідно з недавно затвердженим Актом про Фіксований Термін Парламенту (Fixed Term Parliaments Act) позачергові вибори до центрального парламенту Сполученого Королівства можуть проводитись тільки тоді, коли на це є згода принаймні двох третин членів Палати Громад, тобто конституційна більшість.

Вельми кумедним тут є те, що для референдуму, який визначає майбутнє держави на принаймні наступні кілька десятків років, конституційна більшість не потрібна, але для позачергових виборів членів Палати Громад, термін роботи яких буде менше ніж 5 років, така більшість потрібна.

Вибори відбудуться у четвер, 8 червня цього року.

Майже завжди, вибори у СК відбуваються у четвер. Кажуть, що якщо призначити вибори на неділю, то на них у Британії ніхто не голосуватиме.

Про проведення позачергових парламентських виборів вчора оголосила пані Теріза Мей, яка є чинною Прем'єр-міністеркою Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Раніше сьогодні, під час щотижневої сесії «Питання до Прем'єр-міністра» (PMQs), яка відбувається щосереди о полудні, лідер опозиції, пан Джеремі Корбин, який є лідером лейбористської партії, звинуватив паню Мей в тім, що оголосивши про ці вибори, вона порушила свої попередні обіцянки про те, що до 2020 року у Британії не буде жодних парламентських виборів. Він сказав, що більше ніхто з виборців не буде вірити її словам.

Про це пані Мей й направду заявляла у прямому ефірі щонайменше три рази, і вже від того часу, як стала прем'єркою.

Партія шотландських націоналістів звинуватила прем'єрку у політичному опортунізмі. Проте, вони вирішили не голосувати проти, замість того утримались від голосування взагалі.

Сьогоднішня сесія PMQs вже де-факто була початком передвиборної кампанії з боку практично всіх головних партій.

Пан Корбин та інші лідери британських опозиційних партій також звинувачували пані Терізу Мей у її відмові приймати участь у телевізійних дебатах, які проводились у трьох турах перед останніми парламентськими виборами у 2015 році.

Про свою незгоду брати участь у телевізійних дебатах пані Мей заявила сьогодні зранку.

Багато аналітиків пов'язують ці вибори з питанням Брекзиту, а окремі з них навіть називають їх ще одним референдумом за вихід з ЄС.

Сама прем'єрка сьогодні заявила, що ці парламентські вибори дадуть їй міцний та стійкий мандат у майбутньому процесі Брекзиту та забезпечать кращу визначеність на майбутнє.

Першою зупинкою пані Мей у цій передвиборчій кампанії буде північно-західна Англія, де прем'єрка сподівається значно посилити позиції консерваторів.

Північ Англії є тим регіоном, де консерватори традиційно є менш популярними.

На даний час має пані Мей має у Палаті Громад дуже крихку більшість, всього 17 голосів.

Разом з цим, британські консерватори на даний час насолоджуються дуже великою популярністю серед виборців, особливо у Англії та Уельсі. Саме тому пані Мей вирішила провести загальні парламентські вибори вже у цьому році зі сподіванням, що зможе забезпечити собі впевнену більшість, яка надасть їй стійку підтримку у процесі Брекзиту та значно посилить її позиції на майбутніх перемовинах про умови Брекзиту.

Офіційний розпуск чинного парламенту відбудеться на початку наступного місяця.

Сьогоднішній день є офіційним початком передвиборчої кампанії, головною темою якої, безперечно, буде знову тема Брекзиту.



джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39643804


Також читайте:

Парламентські вибори відбудуться 12 грудня Парламентські вибори відбудуться 12 грудня30/10/2019














Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju