Перелік новин     П'ятниця, 21 квітня 2017 - 20:41

Уряд СК повернув всі гроші які заплатив за порятунок Lloyds

Уряд СК повернув всі гроші які заплатив за порятунок Lloyds

Під час великої фінансової кризи 2008 року, коли одна з найбільших банківських компаній під назвою Lloyds Banking Group опинилася на межі повного банкрутства, уряд СК вирішив врятувати компанію, придбавши понад 43% її акцій, на що йому тоді довелось витратити 20.3 мільярди фунтів.Чинний Канцлер Сполученого Королівства, пан Филип Гемонд, сьогодні повідомив, що уряд вже повернув назад у свою кишеню всі гроші, які тоді було витрачено на порятунок групи Лоїдз.

Варто зазначити, що ця сума не враховує додаткових коштів, які від того часу з'їла інфляція, а тільки подає ту суму, яку тоді було витрачено.

Уряд почав поступовий продаж акцій Лоїдз ще у 2013 році, коли продав першу їх партію, взявши за це 3.2 мільярди фунтів. Додатково, від того часу, уряд ще отримав 400 мільйонів фунтів дивідендів з прибутків за акції банку, котрі ще залишались у його власності. На сьогодні в руках уряду залишається ще 2% акцій, котрих він також планує збутись до кінця цього року.

Назад, у 2008 році, разом з порятунком Лоїдз, уряд також рятував ще одну, найбільшу на той час, британську банківську групу, яка має назву Королівський Банк Шотландії (Royal Bank of Scotland, скор. RBS).

Розміри цього банку на початок 2008 року були такими великими, що його називали "королем банків планети".

Аби врятувати RBS, урядові СК тоді довелось придбати 72% акцій банку за ціною 502 пені (або £5.02) за кожну акцію, на що тоді пішло цілих 45 мільярдів фунтів.

Раніше на цьому тижні пан Канцлер був натякнув на те, що акції RBS скоріш за все доведеться продати так і не повернувши назад всі витрачені гроші.

Після зачинення сьогоднішніх торгів на лондонській фондовій біржі (London Stock Exchange, скор. LSE), де торгують цими акціями, ціна кожної акції RBS становила 239.8 пенс, або 2.398 фунта.

В лютому цього року Лоїдз відзвітував про найвищі прибутки за останні десять років.

Кілька років тому центральний уряд СК заявляв, що розглядав можливість продажу акцій цих двох банків громадянам королівства за прийнятною ціною, але тодішній Канцлер, пан Джордж Озборн (консерватор), відмовився від цієї ідеї пославшись на надто значну нестабільність на світових ринках і вирішив продавати акції невеликими партіями інституційним інвесторам, тобто приватним акціонерним товариствам, приватним пенсійним фондам та їм подібним.

Цієї середи пан Гемонд заявив, що уряд має намір продати всі акції RBS "відразу, як тільки це стане можливим".джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-39671843


Також у цій темі:Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju