Перелік новин     Понеділок, 15 травня 2017 - 13:32

Никола Сторджин хоче сидіти за столом перемовин між СК та ЄС

Никола Сторджин хоче сидіти за столом перемовин між СК та ЄС

Перша міністерка Шотландії, панночка Нікола Сторджин, заявила, що голосування за шотландських націоналістів (SNP) на майбутніх парламентських виборах значно посилить позиції Шотландії у процесі Брекзиту та надасть панночці Сторджин додаткові аргументи за столом майбутніх перемовин.Про це головиха шотландського уряду заявила у сьогоднішній ранковій програмі «Добрий Ранок Шотландія», на радіо БіБіСі Шотландія.

Чинний уряд Шотландії глибоко переконаний, що Шотландія має продовжувати залишатись частиною ЄС і в особливості частиною єдиного європейського ринку.

Проте, у центральному уряді Сполученого Королівства наполягають на тім, що Шотландія вийде з ЄС разом зі всім Сполученим Королівством.

На минулорічному референдумі, на території Шотландії, приблизно 62% людей проголосували за те, аби залишатись частиною ЄС і тільки 38% проголосували проти цього. Проте, загалом по СК, за те, аби залишатись частиною ЄС, проголосувало тільки 48% виборців, а за вихід проголосувало 52%.

У сьогоднішній розмові з журналістами, панночка Сторджин сказала, що Прем'єр-міністерка СК, пані Теріза Мей, цілковито відкинула її пропозицію про те, що Шотландія має продовжувати залишатись частиною єдиного європейського ринку.

Саме тому, панночка Сторджин закликає всіх шотландців голосувати за її партію (SNP). Її найголовнішим аргументом є той, що якщо партія візьме велику кількість місць у майбутньому британському парламенті, це значно посилить роль Шотландії у СК і тоді представники Шотландії зможуть приймати участь у перемовинах за вихід з ЄС на рівні з представниками СК, що у свою чергу відчинить перспективи Шотландії залишатись частиною принаймні внутрішнього європейського ринку.

Проте, панночка Сторджин також погоджується з тим, що "можливо, але ніяк не необхідно", упродовж певного періоду незалежна Шотландія буде у складі зони вільної торгівлі з ЄС (European Free Trade Association) та залишатиметься частиною Європейського Економічного Простору.

Як вона сама пояснила: "Через те, що шотландський уряд не є частиною процесу Брекзиту, наразі ми точно не знаємо, як саме вестимуться ці перемовини і як саме розвиватимуться всі ці події.
Саме тому, я просто кажу, що ми можемо мати перспективу поетапного повернення Шотландії назад у ЄС, після того, як СК залишить Європейську Унію, а Шотландія отримає свою незалежність. Поетапне повернення у ЄС може означати, що спочатку нам доведеться стати частиною зони вільної торгівлі з ЄС, потім долучитись до Європейського Економічного Простору, а вже потім ми знову станемо частиною ЄС.".

Панночку Сторджин також запитували про те, якою валютою користуватиметься незалежна Шотландія, на що вона відповіла: "На початку це буде британський фунт.
Коли ми підійдемо до референдуму про незалежність, якщо підійдемо до нього взагалі, тоді це питання буде глибоко та неодноразово аналізуватись.
Ми не маємо необхідності вступати у Єврозону. Не існує правила, яке б змушувало будь-якого члена ЄС вступати у Єврозону, тобто приймати Євро, як свою власну валюту.
Проте, зараз у нас передвиборча кампанія, а не кампанія за референдум і ми маємо, перш за все, перейматись завоюванням гідного місця Шотландії у майбутньому британському парламенті.
Ми маємо докласти всіх зусиль аби не допустити значної більшості Торі, за яких, радше за все, голосуватиме більшість Англії, бо це головна територія Торі (консерваторів).
Якщо Торі візьмуть значну більшість, тоді голосу Шотландії взагалі ніхто не чутиме.
На цих виборах ми маємо шанс посилити позицію Шотландії і саме це ми мусимо зробити.".джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-scotland-politics-39920799


У цій темі також:Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju