Перелік всіх новин

Принц Чарлз зустрівся з лідером Шин Фейн, Джері Адамсом

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсПринц Уельсу, Чарлз зустрівся сьогодні з Джері Адамс почавши таким чином свої чотириденні відвідини Ірландії.

Це була перша зустріч в Ірландській республіці між лідером Шин Фейн та членом королівської сім'ї.

Пан Адамс та його колега Маꥳнес також мали 20 хвилинну приватну розмову з Принцом Чарлзом, котра відбулась після офіційної зустрічі.

Після розмови Джері Адамс заявив: "Ми розмовляли про необхідність прогресу нашого процесу, особливо стосовно тих, хто зазнали багато кривди та тих, хто втратили своїх близьких та рідних. Ми також зійшлися на тім, що разом шкодуємо про те, що відбувалось після 1968 року. Факт самої цієї зустрічі є доказом того, що ми прагнемо знайти порозуміння та примирення.".

Противники відвідин Ірландії організували протест у Лондондері, на котрому були присутні приблизно 40 людей, серед котрих були родичі тих, хто загинув у Кровну неділю (Bloody Sunday), що були розстріляні британськими парашутно-десантними частинами у західному Белфасті в 1971 році.

Чоловік на ім'я Джон, чий батько загинув підчас розстрілів каже, що Принц Чарлз представляє дестантників, котрі упродовж десятиріч вбивали безвинних людей Белфасту йому тут не варто навіть показувати своє обличчя.

Перша офіційна зустріч між представниками королівської сім'ї та лідерами Шин Фейн (політичне крило Ірландського Республіканського Війська - IRA) відбулось у травні 2011 року між Майклом Брауні, мером міста Кашел та Королевою Елізабет ІІ у провінції Типерарі.

У 2012 році заступник лідера Шин Фейн - Мартин Маꥳнес зустрівся з Королевою у Белфасті. Від того часу члени королівської сім'ї та представники Шин Фейн поволі намагаються вибудовувати дружні відносини, що надзвичайно важко через великий спротив ірландського суспільства, чиї глибокі рани в довготривалій боротьбі за незалежність гоїтимуться ще дуже довгий час.