Всі новини     Середа, 21 червня 2017 - 22:53

Промова Королеви (Queen's Speech) 2017

Промова Королеви (Queen's Speech) 2017

Низку 27 запропонованих проектів на наступні два роки для розгляду у британському парламенті, багато з яких покликані підготувати до гладкого та поступового виходу СК зі складу ЄС, було сьогодні оприлюднено у Промові Її Величності Королеви Великої Британії, Елізабет ІІ, яку британський монарх здійснює під час початку дії нового парламенту.Зі всіх 27 проголошених законопроектів, вісім стосуються процесу Брекзиту та його майбутнього впливу на міграцію, торгівлю та інші сектори економіки, серед яких рибальство та фермерство.

Чинна Прем'єр-міністерка Великої Британії, пані Теріза Мей, закликала всіх членів Палати Громад "захопити цей момент національної зміни" аби об'єднатись та працювати задля справедливішої країни. Варто зазначити, що до цього пані Мей закликає британців вже майже цілий рік.

Проте, лідер лейбористів, пан Джеремі Корбин, сказав, що вона втратила свою реальну владу після того, як змінила передвиборчу програму своєї партії.

З тієї програми було викинуто пропозиції скасувати допомогу на пальне для більш заможних пенсіонерів, скасувати автоматичне підвищення зростання пенсії на 2.5%, збільшити кількість державних елітних шкіл (grammar schools) та запровадити безкоштовне харчування у школах для наймолодших учнів.

За затвердження сьогоднішньої Промови Королеви, тобто за перелік запропонованих урядом законопроектів, у Палаті Громад має ще пройти голосування, яке відбудеться на наступному тижні.

Головними пропозиціями уряду у цій Промові є:

- Законопроект про Цивільні Зобов'язання (Civil Liability Bill). Цей законопроект покликаний змінити культуру отримування компенсацій під час аварій.

- Законопроект про Домашні Насильства та Знущання (Domestic Violence and Abuse Bill), згідно з яким буде запроваджено посаду Комісара у сфері захисту жертв домашніх насильств.

- Законопроект про Орендну Плату (Tenant's Fees Bill), який покликаний ввести заборону на збір комісійних та інших подібних оплат під час взяття житла в оренду.

- Законопроект Високошвидкісна 2 (High-Speed Two Bill), який має дати зелене світло на будівництво високошвидкісної залізниці HS2, яка з'єднає міста Birmingham та Crewe.

- Законопроект Захисту Даних (Data Protection Bill), який має посилити права громадян на приватність та запровадити так зване "право бути забутими", що стосується знищення всіх онлайн даних про особу у соц мережах та подібних порталах, якщо вона цього бажатиме.

- Законопроект Про Збройні Сили (Armed Forces Bill), який дозволить людям служити у війську на тимчасовій основі та за гнучким графіком.

Найголовнішим законопроектом, який стосується Брекзиту, у цій промові став Законопроект про Відчуження, який скасовує дію Акту (закону) про Європейське Співтовариство від 1972 року (European Communities Act), що означає, що після Брекзиту, все чинне законодавство ЄС автоматично стає законодавством Великої Британії, а потім окремі частини цього законодавства, або відкликатимуться, або змінюватимуться іншими законами (актами).

Варто звернути увагу на те, що у цій промові не було згадки про вельми суперечливі офіційні відвідини Великої Британії президентом США, паном Дональдом Трамп. Раніше в цьому році було чимало опозиції серед британської громадськості щодо його візиту, через головним чином його міграційну політику та інші подібні ініціативи.

Проте, міністри уряду пояснюють відсутність згадки про цей візит у Промові Королеви тим, що мовляв ще наразі не було визначено точної дати прибуття пана Трампа.

Промова Королеви (Queen's Speech) 2017

За звичай, компаньйоном королеви під час Промови, виступає її чоловік, Герцог Единбургу, Принц Филип. Проте, через те, що кілька днів тому Принца Филипа було покладено у лікарню, під час сьогоднішньої Промови компаньйоном Королеви був її старший син, Принц Уельсу, Чарлз.

Цього разу королева приїхала у будинок парламенту машиною, а не кінною каретою, як це бувало раніше. Також, не було королівської процесії у Палаті Лордів. Королева мала на собі денну сукню, замість королівського халату.

Корона Її Величності цього разу не їхала разом з нею, а їхала у своїй власній машині (тобто у машині корони). Це радше за все є ознакою того, що цей парламент є позачерговим.

Промова Королеви (Queen's Speech) 2017

Всі ці законопроекти мають бути опрацьовані та проголосовані упродовж наступних двох років.

Після того, як будь-який законопроект (the bill) буде прийнято, він стає державним актом, тобто законом (the law).

Промова Королеви (Queen's Speech) 2017

Щодо питань міграції, то буде запропоновано окремий законопроект, який має завершити вільне пересування людей з ЄС до СК і одночасно переведе громадян ЄС під юрисдикцію законодавства Сполученого Королівства. Але, це буде відомо тоді, коли завершаться перемовини між СК та ЄС, тобто найраніше у квітні 2019 року, при умові, якщо Британія знову не тягнутиме ноги з Брекзитом, з будь-яких причин.

Від дня референдуму про вихід минув вже майже цілий рік.

Промова Королеви (Queen's Speech) 2017джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-40345280


Також у цій темі:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju