Всі новини     Четвер, 22 червня 2017 - 23:49

Громадяни ЄС зможуть залишатись жити у СК після Брекзиту

Громадяни ЄС зможуть залишатись жити у СК після Брекзиту

Приблизно три мільйони громадян Європейської Унії, котрі мешкають на території Сполученого Королівства матимуть дозвіл продовжувати тут жити після того, як Велика Британія залишить ЄС.З такою пропозицією сьогодні у Брюселі виступила прем'єр-міністерка СК, пані Теріза Мей.

Пані Мей оголосила, що її уряд планує новий міграційний статус, який матиме назву "поселенці СК" (settled UK) і який надасть право на проживання, доступ до охорони здоров'я, доступ до освіти та інші права тим мігрантам з ЄС, котрі проживуть тут п'ять років або більше.

Проте, надання цих гарантій залежить від того, чи такий самий статус отримають громадяни СК, котрі мешкають на території ЄС.

Ці пропозиції було оголошено сьогодні у другій половині дня у Брюсселі, на зустрічі керівників держав-членів ЄС.

Велика кількість громадян ЄС, котрі мешкають на території СК, та велика кількість громадян СК на території ЄС, надзвичайно стурбовані своєю долею після Брекзиту. Окремі з них навіть побоюються, що після 2019 року їх депортують з території Великої Британії.

Проте, сьогодні пані Мей сказала, що вона не хоче аби будь-хто з цих громадян залишав Британію і вона також не хоче аби це роз'єднувало сім'ї.

Вона сказала: "Ніхто не опиниться на краю прірви. Ми хочемо забезпечити права громадян ЄС у СК та права громадян СК у ЄС.".

Пан Дональд Туск, сьогодні на саміті сказав, що він ще має сподівання на те, що врешті-решт СК залишиться членом ЄС.

Варто також зазначити, що в уряді ще не назвали чіткої дати, до якої будуть рахуватись ці п'ять років перебування. Єдине що там сказали, це те, що ця дата не буде ранішою за березень 2017 року.

Раніше ходило багато спекуляцій про те, що цією датою може бути дата проведення минулорічного референдуму. Проте зараз стає зрозуміло, що це може бути кінець березня 2017 року, тобто коли було ініційовано Статтю 50 Лісабонської Угоди, або й пізніше.

В уряді також сказали, що ця дата буде не пізнішою за березень 2019 року, тобто коли СК залишить ЄС, якщо так станеться.

Це означає, що відрізну дату буде визначено між березнем цього та березнем 2019 року.

Пані Мей сьогодні також розповіла лідерам ЄС про те, що ті, хто прибудуть у СК до цієї відрізної дати, матимуть приблизно два роки на те, аби "збудувати собі статус поселенців СК".

Громадяни ЄС зможуть залишатись жити у СК після Брекзиту Лідери трьох держав: Франції, Німеччини та Сполученого Королівства.


На сьогоднішній зустрічі між пані Мей та лідерами країн ЄС також були й певні тертя щодо того, хто має здійснювати нагляд за забезпеченням статусу громадян країн ЄС. Пані Мей хоче аби цей нагляд здійснювали британські суди. Проте, лідери країн ЄС хочуть аби цей нагляд здійснював Європейський Суд Юстиції (найвищий суд ЄС).

Всі подробиці про статус громадян ЄС має бути остаточно оприлюднено у наступний понеділок. Наразі ще не відомо, чи пропозиції пані Мей будуть щедрішими за пропозиції керівників ЄС, які було оприлюднено приблизно місяць тому (див. нижче).

Завтра, 23 червня, минає рівно рік від часу проведення референдуму про вихід СК з ЄС.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-40376083


Також читайте:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju