всі новини     26.06.2017 - 20:08

Теріза Мей оприлюднила свої пропозиції громадянам ЄС

Теріза Мей оприлюднила свої пропозиції громадянам ЄС

Британська прем'єрка, пані Теріза Мей, сьогодні у Палаті Громад оприлюднила документ, у якому викладено всі пропозиції її уряду громадянам ЄС, котрі вступлять в силу після Брекзиту і про котрі вона частково оголосила на зустрічі керівників держав ЄС у минулу п'ятницю.Цей документ загалом має 15 сторінок.

Всі громадяни ЄС, котрі законно прожили на території СК принаймні 5 років до тієї дати, яку наразі ще не було визначено, зможуть отримати статус постійного проживання на території СК та зможуть долучити до себе своїх дітей та членів свого подружжя.

Ті громадяни ЄС, котрі прибули (чи прибудуть) у Сполучене Королівство до відрізної дати (або дати початку відліку), яку ще не було визначено, матимуть два роки для того, аби врегулювати свій статус, але повних гарантій на отримання ними цього статусу не буде. Тобто, це залежатиме від багатьох обставин.

Так звана відрізна дата, або дата початку відліку, буде радше за все визначена під час перемовин про умови Брекзиту. Вважається, що ця дата буде десь між кінцем березня цього та кінцем березня 2019 року.

Пані Мей сказала членам Палати Громад, що оприлюднила всі подробиці своїх пропозицій для того, аби 3.2 мільйони громадян ЄС, котрі на даний час мешкають у СК, мали змогу краще розуміти, що їх чекає у майбутньому, після того, як СК вже більше не буде членом ЄС.

Головними пунктами сьогодні оприлюднених пропозицій британського уряду є наступні:

- Ті громадяни, котрим буде надано статус поселенців СК (settled status), матимуть майже всі ті права, які мають громадяни СК, тобто зможуть жити, працювати навчатись та отримувати соціальні допомоги та пенсії

- Дата відліку періоду перебування (відсічна чи відрізна дата) буде між 29 березня 2017 та 29 березня 2019 року.

- Члени сімей громадян ЄС, котрі живуть за межами СК матимуть змогу повернутись у СК і також подати заяву на отримання статусу поселенців. Пані Мей також сказала, що при цьому не буде жодних бар'єрів щодо рівня доходів громадян ЄС, якщо вони прожили тут понад 5 років до відсічної дати.

- Громадяни ЄС, котрі до відсічної дати проживуть у СК менше ніж п'ять років, зможуть продовжувати жити та працювати у СК. А після того, як виповниться п'ять років їх перебування, вони також зможуть подати заяву на отримання статусу поселенців.

- Ті громадяни ЄС, котрі прибули після відсічної дати, зможуть жити на території Великої Британії тимчасово, але вони не матимуть повної гарантії на те, що отримають статус поселенців.

- Під час розгляду заяви на отримання статусу поселенців, може бути запроваджено статус тимчасового поселенця, який триватиме упродовж часу розгляду цієї заяви.

- Внутрішні Справи (Home Office) більше не вимагатимуть доказу про те, що громадяни ЄС, котрі не працюють, мають повну медичну страхівку.

Лідер лейбористської партії, яка є найбільшою опозиційною партією у Палаті Громад, пан Джеремі Корбин, сказав, що ця пропозиція громадянам ЄС не є щедрою і є надто запізнілою та надто бідною (too little, too late).

Лейбористи кажуть, що СК мало надати громадянам ЄС повні гарантії та всі запевнення ще рік тому, відразу після референдуму.

Згідно з планами уряду, які було оприлюднено сьогодні, всі ті, хто законно прожили у СК п'ять років або більше, зможуть подати заяви на отримання "статусу поселенця", який надасть їм змогу користуватись приблизно тими ж правами, які мають британські громадяни.

Варто наголосити, що цей новий "статус поселенця" буде фактично дорівнювати чинному статусові постійних мешканців (резидентів), тобто статусові indefinite leave to remain (ILR). Тобто, у питаннях охорони здоров'я, соціального захисту та пенсійного забезпечення, це є практично те саме, що й мають громадяни СК.

Пані Мей також сказала, що процес розгляду заяви буде спрощено та максимально "згладжено".

На даний час, заява на отримання статусу постійного проживання (permanent residency) має в собі 85 сторінок і неодноразово піддавалась дуже різкій негативній критиці.

Після того, як ці нові правила вступлять в силу, якщо вступлять взагалі, може виникнути чималий ажіотаж. Є сподівання на те, що процес згладжування та пришвидшення розгляду заяв допоможе зниженню цього ажіотажу. Варто також розуміти, що у питанні тривалості розгляду заяв, особливо. коли це стосується міграційних питань, Британія вважається світовою рекордсменкою, від'як тут всі ці речі тривають дуже довго. За твердженнями окремих британських видань, у внутрішніх справах на даний час є вельми гідна купа заяв на отримання статусу біженця, які було подано вже понад 10 років тому.

Також важливо те, що згідно з сьогоднішніми планами, громадяни ЄС, котрі вже мають картки резидентів (residency cards), будуть змушені знову подавати заяви на отримання нового, запропонованого статусу, тобто "статусу поселенця". Проте, для них це процес має бути дещо швидшим та гладшим. Принаймні так обіцяють міністри.

Стало відомо, що заяви про цей новий статус почнуть розглядати всередині 2018 року. Під час розгляду заяв будуть проводитись перевірки про те, чи є заявники у переліку кримінальних баз даних. Такі перевірки проводяться й зараз, коли люди подають заяви на отримання статусу постійного резидента.

Окремі з міністрів кажуть, що до того часу започаткують нову спрощену онлайн систему подачі заяв і обіцяють, що впораються з цим "блискавично".

Пані Мей хоче, аби це питання відстежували установи СК. Проте, вже відомо, що у ЄС хочуть аби це питання відстежував Європейський Суд.

Варто зазначити, що це тільки пропозиції з боку Британії. Якими будуть остаточні домовленості у цьому плані під час перемовин про умови Брекзиту, наразі не відомо.

джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-40403431


Також у цій темі:

Особисте звернення Терізи Мей до громадян ЄС про їх майбутній статус

Дуже багато британців хочуть отримати громадянство ЄС

Виступ Терізи Мей у Флоренції

Брендон Люис : Громадяни ЄС є тут життєво необхідними і ми хочемо аби вони залишались тут

Після Брекзиту планується жорстке обмеження міграції з країн ЄС

Громадяни ЄС зможуть залишатись жити у СК після Брекзиту

Промова Королеви (Queen's Speech) 2017

Почались офіційні перемовини про вихід Британії з ЄС

У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ НЕВИЗНАЧЕНИЙ ПАРЛАМЕНТ

Никола Сторджин хоче сидіти за столом перемовин між СК та ЄС

Статус громадян ЄС є найголовнішим пріоритетом

СК почало офіційний вихід з ЄС


Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju