Перелік новин     Середа, 13 вересня 2017 - 20:34

Брендон Люис : Громадяни ЄС є тут життєво необхідними і ми хочемо аби вони залишались тут

Брендон Люис : Громадяни ЄС є тут життєво необхідними і ми хочемо аби вони залишались тут

Чинний міністр з міграції Сполученого Королівства, пан Brandon Lewis, каже, що після минулорічного референдуму він мав особисті розмови з багатьма громадянами країн Європейської Унії, котрі були стурбовані своїм майбутнім статусом на території СК.Далі, офіційне звернення пана міністра:

Громадяни ЄС це люди, які приїхали в цю країну і справили тут надзвичайно позитивний вплив на соціальну, економічну та культурну сфери життя у СК.

Вони приносять з собою ідеї, новації та майстерність, на які покладаються наші підприємства та інші заклади - від університетів до ферм та до фінансових установ.

Очікується, що сьогодні певне число громадян ЄС прийде до Вестмінстеру з проханням до ЧП (членів парламенту) аби ті прояснили, що трапиться з ними та з їх рідними після того, як СК залишить ЄС.

Від часу референдуму, Прем'єр-міністерка, Домашня Секретарка і я дуже чітко та неодноразово заявляли про те, що ми хочемо аби громадяни ЄС залишались у СК і маю запевнити, що захист їх прав є нашим найвищим пріоритетом.

Саме з цієї причини у червні цього року центральний уряд СК виступив саме з такою пропозицією громадянам ЄС. Ми підтвердили, що жодну людину, яка живе тут легально та законно, не попросять покинути цю країну, після того як СК залишить ЄС, і вони матимуть визначений період часу аби подати заяву на право подальшого постійного перебування у СК. Ми хочемо аби ви залишались.

Ми також чітко висловились, що громадяни ЄС, котрі прожили тут до дати, яку ще не було узгоджено, і котрі подадуться на статус постійного резидента, будуть мати точнісінько такі самі права, які мають громадяни СК, стосовно: освіти, охорони здоров'я, отримання державної допомоги, отримання пенсій та отримання соціального житла. Нашою метою є забезпечити громадянам ЄС можливість жити тут після Брекзиту так, як вони жили до нього.

Разом з цим, ми також чітко висловлювались щодо погодження з ЄС питання про збереження прав наших громадян, більше мільйона котрих у даний час жиють та працюють на території країн ЄС. Ми вітаємо той факт, що люди, котрі збираються сьогодні біля Парламенту, також це визнають. Загалом, це питання має вплив на більше ніж 4 мільйони людей, як у ЄС так і тут, і ми хочемо досягнути угоди з ЄС про подальший статус цих людей якомога раніше.

Представники СК та ЄС на даний час ведуть перемовини, на яких вони намагаються узгодити саме ці питання і ми досягли справжнього прогресу.

Обидві сторони вже погодились захистити низку прав своїх громадян, серед яких доступ до охорони здоров'я, визнання професійних кваліфікацій та статус працівників, котрі живуть у одній державі ЄС, а працюють у іншій.

Обидві сторони налаштовані, якомога раніше, досягти згоди й у інших питаннях аби знизити рівень стурбованості громадян ЄС та громадян СК. Ми впевнені, що досягнемо прогресу під час наступного раунду перемовин про Брекзит, який має розпочатись 25 вересня цього року.

У той час, як громадяни ЄС збираються в Лондоні аби їх голоси були почуті, як хотів би знову відіслати їм послання про те, що уряд СК визнає те, якими життєво необхідним ви є для цієї країни. Ми віддані захистити ваші права і ми робимо все можливе аби досягнути остаточної згоди у цьому питанні з представниками ЄС на якомога ранішій стадії і ми хочемо аби громадяни ЄС жили тут.Автор: Brandon Lewisджерело: https://www.gov.uk/government/speeches/eu-citizens-living-here-are-vital-and-we-want-them-to-stay-brandon-lewis


Схожі статті:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju