Всі новини     Субота, 23 вересня 2017 - 11:48

Виступ Терізи Мей у Флоренції

Виступ Терізи Мей у Флоренції

Прем'єр-міністерка Вéличної Британії, пані Теріза Мей, виступила у п'ятницю у Флоренції з промовою, яка була присвячена майбутнім післябрекзитним стосункам між СК та ЄС.У цій промові пані Мей зосередилась на кількох ключових питаннях, серед яких права громадян ЄС, торгівля між СК та ЄС і також питання оплати за вихід СК зі складу ЄС, або як це ще називають - "оплата розлучення".


Права громадян ЄС

Пані Теріза Мей сказала, що хоче долучити угоду про права громадян ЄС до законодавства Сполученого Королівстві і вона вважає, що суперечки у цих питаннях мають вирішуватись британськими судами, але ці суди будуть зобов'язані звертати увагу на судові рішення Європейського Суду.

Вона каже, що це є справжньою гарантією того, що влада СК хоче аби громадяни ЄС залишались жити та працювати у Британії.

Проте, це не відповідає тому, чого зі свого боку вимагає ЄС.

Голова групи, яка веде перемовини про Брекзит з боку ЄС, пан Мішель Барньєр, у своїй вчорашній промові наполягав на тому, що головним гарантом будь-якої домовленості чи угоди між СК та ЄС має бути саме Європейський Суд, а не будь-який британський.

Найбільшою проблемою тут є те, що юрисдикція є дуже прямим та чітко визначеним питанням, де практично все є дуже чітко вказаним та зрозумілим.

СК зі свого боку хоче аби всі подібні питання вирішували саме британські суди, на що ЄС ніяк не погоджується.

Якби там не було, але наразі виглядає так, що чинна британська влада все більше усвідомлює важливість присутності громадян ЄС і намагається дати їм сигнал, що вони будуть завжди бажаними у СК, але й водночас пані Мей не хоче надто гучно про це заявляти аби зайвий раз не дратувати впливових задньолавочників Торі, котрі хочуть будь-якою ціною та якомога швидше вирвати СК зі складу ЄС.


Торгівля

У цьому питанні, пані прем'єрка чітко відкинула швейцарський чи норвезький типи стосунків з ЄС, тобто входження Британії у ЄЕП після Брекзиту. Вона каже, що Британія матиме свій власний та особливий тип стосунків з Європейською Унією.

Пані Мей також відкинула тип торгових стосунків, який наразі ЄС має з Канадою. За її словами укладання торговельної угоди канадського типу є дуже затяжним та надто обтяжливим процесом і до того ж торгові стосунки між СК та ЄС не починаються з нуля, як це було у випадку з Канадою.

Всі правила та норми торгівлі СК та ЄС вже давно відповідають одні одним і тому Британія хоче знайти унікальне рішення у питанні майбутніх стосунків у цій сфері, або як зазначила сама пані Мей - "ми хочемо мати нове, глибоке та особливе партнерство".

Проте, жодних інших подробиць щодо того, якими точно будуть ці стосунки, вона не оприлюднила.


Перехідний період

На вчорашній промові пані Теріза Мей заявила, що після Брекзиту буде перехідний період, який триватиме щонайменше два роки. Це означає, що після березня 2019 року СК буде продовжувати чинні стосунки з ЄС упродовж наступних двох років або й довше, тобто до принаймні 2021 року. Упродовж цього перехідного періоду на території СК діятимуть всі чинні правила, норми та закони ЄС.

Це також означає, що СК буде продовжувати сплачувати всі свої внески у бюджет ЄС і це означає, що до принаймні 2021 року СК дотримуватиметься принципу вільного пересування людей.

Для країн ЄС наявність перехідного періоду завжди було бажаним кінцевим результатом Брекзиту і тепер виглядає так, що СК на це погоджується.

Пані Мей також додатково підтвердила, що упродовж цього перехідного періоду не буде жодних обмежень щодо права на в'їзд чи права на перебування та працевлаштування для громадян ЄС. Проте, після Брекзиту громадяни ЄС будуть змушені реєструватись під час перетину кордону.

Варто зазначити, що реєстрація на кордонах вже існує у окремих країнах ЄС. СК могло запровадити цю реєстрацію вже давно, але британський уряд не хотів цього робити і радше за все з метою заощадження бюджетних коштів.


Оплата за розлучення

Під час своєї промови пані Мей намагалась запевнити країни ЄС в тім, що СК буде дотримуватись всіх своїх поточних та майбутніх фінансових зобов'язань перед ЄС.

Чинний бюджет ЄС триватиме до 2020 року. Це означає, що СК буде продовжувати сплачувати всі свої внески до цього часу.

Упродовж перехідного періоду, якщо він триватиме не більше двох років, очікується, що СК сплатить у бюджет ЄС приблизно 20 мільярдів Євро (18 мільярдів фунтів).джерело: http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-41360901


У цій темі:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju