Всі новини

18.12.2020 - 13:48

П'ятниця, 18 грудня 2020 - 13:48

Звернення Ніколи Сторджин до громадян ЄУ

Звернення Ніколи Сторджин до громадян ЄУ

Лідерка Шотландії, тобто Перша Міністерка шотландського уряду, пані Никола Сторджин, написала листа звернення до громадян ЄУ у Шотландії. Далі подається повна версія цього листа нашою мовою. За ориґінальною, анґломовною версією цього листа звертайтесь до джерела цієї статті.

Дорогі громадяни Європейської Унії, котрі мешкають у Шотландії,

Останнього разу я писала до Вас у жовтні 2019 року у час надзвичайної невизначеності на шляху до нашого виходу з Європейської Унії. Відтоді всі ми у Шотландії, у всій Європі та далі у світі постали перед величезним викликом епідемії Кóвид-19.

Я хотіла б подякувати Вам за все, що Ви зробили за цей час, коли ми разом постали та постаємо перед цим викликом. Ви, звичайно ж, є нашими друзями, сім'єю та сусідами у році, коли важливість цих стосунків просто неможливо переоцінити.

Я вірю, що як громадяни ЄУ у Шотландії Ви не повинні подавати заяви аби захистити права, котрі Ви вже маєте, на проживання, на працю та на навчання, але тим не менше, існує вимога, якою б недружньою вона не була, подати заяви на отримання статусу поселенців, згідно зі схемою центрального уряду СК для громадян ЄУ.

Приємно, що багато з Вас вже подали заяви та набули цього статусу. Проте, багато з Вас все ще мають подати заяви на цей статус і я мушу, з прикрістю повторити, що критично важливо для всіх тих, що хочуть продовжувати жити у Шотландії, аби вони заповнили ці заяви до 30 червня 2021 року. Кожні громадянка чи громадянин ЄУ, котрі вже мешкають у Шотландії до 31 грудня 2020 року, мають право подати заяви на отримання цього статусу і я хочу аби Ви це зробили.

Кампанія шотландського уряду «Залишайся у Шотландії» (Stay in Scotland), забезпечує практичні настанови та підтримку аби допомогти захистити Ваші права та заповнити Ваші заяви на отримання схеми статусу поселенців у СК.

Разом з нашими партнерами ми фінансуємо Службу Підтримки Громадян ЄУ (EU Citizens’ Support Service) через безкоштовні телефонні дзвінки, де Вам допоможуть фахові радники. На додаток до цього ми частково фінансуємо мережу радників у Бюро Порад Громадянам (Citizen Advice Bureaux) по всій Шотландії.

Акуратно правильна інформація про Ваші права є критичною. Саме тому Уряд Шотландії заснував доброчинну орґанізацію, яка має назву ПростоПраво Шотландія (JustRight Scotland), метою якої є виробити серію настанов про права громадян ЄУ. Ці настанови доступні на шістьох мовах і допоможуть Вам краще зрозуміти Ваше право на охорону здоров'я, оселення, банківські та інші послуги, яке буде чинним у Шотландії після 31 грудня.

Ви можете знайти інформацію про всі доступні для Вас підтримки та допомоги за адресою mygov.scot/stayinscotland, або зателефонувавши на 0800 916 9847.

У світлі руйнівного впливу епідемії, я сподіваюся, що ці ресурси допоможуть Вам зрозуміти та скористатися Вашими правами. Будь ласка використовуйте їх та заохочуйте інших робити те саме. Моє послання до Вас залишається незмінним: Шотландія це ваш дім, Вам завжди тут раді, ми хочемо аби Ви залишатись тут.

Никола Сторджин
Перша Міністерка Шотландії
Nicola Sturgeon
First Minister of ScotlandДописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Також читайте:

Громадянам ЄУ пропонують гроші аби виїхати з Британії Громадянам ЄУ пропонують гроші аби виїхати з Британії26.01.2021
SNP оприлюднила шлях до незалежності SNP оприлюднила шлях до незалежності24.01.2021
Шотландські націоналісти голосуватимуть проти угоди Шотландські націоналісти голосуватимуть проти угоди27.12.2020
Еразмус+ буде змінено схемою Тюрин Еразмус+ буде змінено схемою Тюрин27.12.2020
Громадяни ЄУ можуть втратити статус тимчасових поселенців Громадяни ЄУ можуть втратити статус тимчасових поселенців18.12.2020
Никола Сторджин наполягає на вступі Шотландії до ЄУ Никола Сторджин наполягає на вступі Шотландії до ЄУ18.12.2020
Всі громадяни ЄС можуть почати реєстрацію на статус поселенців Всі громадяни ЄС можуть почати реєстрацію на статус поселенців21/01/2019
У Шотландії заборонено шмагання дітей У Шотландії заборонено шмагання дітей7.11.2020
Шотландія гарантує студентам ЄС безкоштовне навчання у наступному році Шотландія гарантує студентам ЄС безкоштовне навчання у наступному році
Верховний Суд починає слухання у справі шотландського законопроекту про Брекзит Верховний Суд починає слухання у справі шотландського законопроекту про Брекзит24/07/2018
В понеділок у Шотландії банківскіий вихідний В понеділок у Шотландії банківскіий вихідний29.11.2020
У Glasgow біля сто тисяч вийшли на вулиці за незалежність Шотландії У Glasgow біля сто тисяч вийшли на вулиці за незалежність Шотландії
Брекзит: рекордна кількість медсестер залишають СК Брекзит: рекордна кількість медсестер залишають СК
До бюджету Шотландії громадяни ЄС щорічно додають £4.4 млрд До бюджету Шотландії громадяни ЄС щорічно додають £4.4 млрд
Іспанія не буде заперечувати вступові незалежної Шотландії у ЄС Іспанія не буде заперечувати вступові незалежної Шотландії у ЄС
Черговий раунд : ніхто не здається Черговий раунд : ніхто не здається

Курс Британського Фунту


всі новини wci nowyny ukrajinckoju