На головну

13.07.2015 - 15:47

Ультразвук може допомогти у загоюванні хронічних ран

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????Тести, проведені над тваринами, показують, що тривалість загоювання хронічних ран з допомогою ультразвуку може скоротитись у тричі.

Про це повідомляє британський Журнал Дослідної Дерматології (Journal of Investigative Dermatology).

Фахівці стверджують, що ранні результати досліджень просто вражають, але для повного переконання потрібно проводити тести на людях.

У СК понад 200 тисяч людей мають хронічні рани, на загоювання котрих потрібно багато тижнів.

Ультразвукова терапія вже використовується для загоювання окремих пошкоджень кісток.

Команда науковців з університетів Шефілду та Бристола випробовували ультразвукові технології на мишах, які мали хронічні рани, котрі не зачиняються і дуже часто дістають інфекцію.

Головними симптомами хронічних ран є зокрема такі, як, коли кров'яний тиск підіймається від лежання чи від тривалого сидіння у нерухомій позиції або виразки на ногах хворих на діабет людей, котрі часто призводять до ампутації кінцівок.

Подібні рани з віком людини стають все частішими через те, що у старшому віці тіло втрачає спроможність ефективно себе лікувати.

Під час ультразвукової терапії високі звукові частоти спричинюють фізичну вібрацію клітин в середині та навколо рани. Цей процес збуджує та активізує клітини, що у свою чергу пришвидшує процес загоювання.

Дане дослідження показує, що як у старих, так і у діабетичних мишей, тривалість загоювання скорочувалась від дев'яти днів до шести, що свідчить про те, що з допомогою ультразвуку загоювання ран у цих категорій мишей тривало стільки ж, як у молодих мишей без втручання ультразвуку.

Дослідники зараз підійшли до стадії, яка вимагає проведення досліджень над людьми. Очікується, що ця стадія почнеться у наступному році.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/health-33479114

Подібні статті: