На головну

14.07.2015 - 03:55

ЧП від Шотландії голосуватимуть проти полювання на лисиць

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсЧлени парламенту СК, які представляють округи Шотландії, вирішили, що будуть голосувати проти зняття обмежень на кількість псів, що використовуються для сполоху лисиць під час полювання, котре стосується Англії та Уельсу, та не стосується Шотландії.

Дане голосування відбудеться в середу, 14 липня.

Група шотландських парламентарів у Уестмінстері каже, що заборона на кількість псів має залишатись такою, яка є на даний час в Англії та Уельсі, а щодо парламенту Шотландії, то він буде розглядати запровадження цих обмежень на території Шотландії у майбутньому.

Багато консерваторів виступають за запровадження Уест Лозіанського питання, згідно з яким члени центрального парламенту, які представляють округи Шотландії, не зможуть голосувати за ті питання, котрі стосуються Англії та Уельсу.

Голова групи членів британської Палати Громад від Шотландії, Робертсон, каже, що група цілковито виступає проти полювання на лисиць, і коли це питання буде розглядатись у Парламенті Шотландії, то там це питання також буде розглядатись.

Він також каже: "Ми зараз у такій ситуації, коли уряд Торі відмовляється погодитись на будь-які зміни щодо покращення Законопроекту з Шотландії (про передачу додаткових повноважень), котрі підтримуються 58 членами Палати Громад від Шотландії, а натомість намагається запровадити Англійські Голосування за Англійські Закони (EVEL) для того, аби зробити членів центрального парламенту від Шотландії другим сортом. При таких обставинах стає відповідним, що ми наполягатимемо на інтересах Шотландії щодо полювання на лисиць, у чому будемо підтримувати лейбористів і голосувати проти Торі, і відтак проти зняття цих обмежень.".

На даний час, на території Британії полювати на лисиць є порушенням закону. Проте, на території Англії та Уельсу дозволяється використовувати тільки два пси для сполоху лисиці для того, аби фермер міг її застрілити. На території Шотландії обмеження на кількість псів не існує.

Радник Держсекретаря СК з питань Шотландії, професор Адам Томкинз каже: "Ще більше прикидок з боку шотландських націоналістів: минулого тижня ЕVEL, а цього тижня лисиці. Це просто тактика, спрямована на дратування. Це найкраще проігнорувати і не чіпати взагалі.".

Чвари між шотландськими та англійськими членами парламенту тривають вже доволі давно і виглядає так, що СК все ж таки, хоч і повільно, але повзе в бік федералізму.

Як по іншому можна вирішити подібні проблеми не запровадивши належну федеральну систему стосунків. Справжня проблема полягає в тім, що Торі є затятими противниками федералізму у СК і через це все крутяться навколо пальця з такими пропозиціями, як EVEL (English Votes for Englis Laws), або пропонують утворити у Уестмінстері групу англійських ЧП, яка засідатиме окремо від всіх решту і прийматиме закони, котрі стосуються тільки Англії. Якщо так, тоді чому не утворити окремого Парламенту Англії? Мабуть тому, що Торі дуже добре розуміють, що, як не крути, але у Палаті Громад СК все одно переважну більшість завжди мають представники від округів Англії, просто тому, що Англія найбільша від всіх інших частин СК. І саме тому, англійці завжди матимуть значну перевагу над іншими у парламенті та уряді СК, що означає, що вони завжди матимуть найбільшу перевагу над ресурсами (грошами). А коли утворять Парламент Англії, тоді у парламенті СК доведеться запроваджувати зміни таким чином, аби кожна з територій СК мала однакову кількість членів парламенту (як це є у США, де кожний штат має у конгресі однакову кількість конгресменів). Саме цього Торі якраз і дуже не хочуть, бо це означає втрату контролю Англії над Сполученим Королівством.Подібні статті: