go home

12.04.2021 - 08:01

Понеділок, 12 квітня 2021 - 08:01

Джонсон відмовляється від саміту по П. Ірландії

Джонсон відмовляється від саміту по П. Ірландії
Поширити у: f   t   Whatsapp

Уряд пана Бóриса Джонсона відмовляється від все більшого числа закликів міжнародних лідерів, особливо з боку Дубліна, орґанізувати особливу кризову зустріч на найвищому рівні з метою подолання конфлікту у Північній Ірландії, де ситуація погіршується з кожним днем.




Про це повідомляє британський часопис Обзервер, який є недільною сестрою часопису Ґардіан.

У столиці Республіки Ірландія, місті Дубліні, запропонували Лондонові орґанізувати зустріч на найвищому рівні аби запобігти розвиткові подальшого міжконфесійного насильства у Північній Ірландії, яке там постійно мало місце до підписання угоди Великої П'ятниці.

За словами Обзервер, в Дубліні переконані, що зростання напруження та події, які відбувалися упродовж останніх ночей у кількох П. Ірландських містах та розрив стосунків між політичними партіями провінції, вимагають негайної зустрічі урядів Сполученого Королівства та Республіки Ірландії (південної).

В уряді Республіки Ірландія кажуть: "Погляд Дубліна є таким, що політичне лідерство, яке потрібне для владнання ситуації, не може надійти від самої Північної Ірландії. Воно потребує негайного втручання урядів СК та Республіки Ірландія. Дублін вважає, що така зустріч може забезпечити демонстрацію того аби заспокоїти людей в тім, що центральної позиції буде дотримано.".

З цього приводу в Дубліні закликають орґанізувати зустріч між Секретарем центрального уряду СК з питань Північної Ірландії з одного боку та Міністром Закордонних Справ Республіки Ірландія, з іншого, аби адресувати питання, котрі стали чинниками вибуху недавнього насильства, серед яких проблеми з перевозом товарів через кордон між П. Ірландіє та Британією, котрі стали результатом жорсткої анти-європейської політики чинного британського прем'єра, пана Бориса Джонсона.

Проте, за словами Обзервера, Лондон відхилив пропозицію Дубліна.

Джерело Ґардіан у центральному уряді СК сказало, що цей крок може розчарувати північно-ірландських юніоністів (прихильників Анґлії) в тім, що втручання Дубліна у справи П. Ірландії, на їх погляд, йде надто далеко.

Чинний Секретар уряду СК з питань Північної Ірландії, пан Брандон Люис, відвідав Белфаст минулої п'ятниці, де мав зустрічі з лідерами політичних партій, але жодної заяви з цього приводу наразі не було зроблено, бо чинний протокол не дозволяє це робити через недавню смерть одного з членів королівської сім'ї, Принца Филипа.

За нині:



Читайте ще:

Ірландія скасувала всі візові обмеження для українців Ірландія скасувала всі візові обмеження для українців4.03.2022
Джонсон вперто не йде у відставку Джонсон вперто не йде у відставку3.02.2022
Шотландці хочуть незалежності Шотландці хочуть незалежності9.05.2021
Латвійку жорстоко побили до смерті Латвійку жорстоко побили до смерті25.04.2021
Брекзит : фінансисти відправили у ЄУ вже на понад трильйон Брекзит : фінансисти відправили у ЄУ вже на понад трильйон16.04.2021
У Дері підстрелено вже другу особу У Дері підстрелено вже другу особу16.04.2021
Брекзит : прикордонні пости має бути встановлено Брекзит : прикордонні пости має бути встановлено13.04.2021
Шотландія завчасно скасовує обмеження на подорожування Шотландія завчасно скасовує обмеження на подорожування13.04.2021
На похоронах співатимуть канони На похоронах співатимуть канони10.04.2021
Ситуація у П. Ірландії дуже небезпечна Ситуація у П. Ірландії дуже небезпечна8.04.2021
У П. Ірландії подальші напади на поліцію У П. Ірландії подальші напади на поліцію6.04.2021
БіБіСі пропускає неґатив, пов'язаний з Джонсоном БіБіСі пропускає неґатив, пов'язаний з Джонсоном6.04.2021
Брикзит : британці у Франції втрачають права на водіння Брикзит : британці у Франції втрачають права на водіння31.03.2021

Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:




Курс Британського Фунту


всі новини vsi novyny ukrajins'koju