Про це йдеться у звіті аналітичного центру New Financial, де підкреслюється, що найбільше від Брекзиту наразі дісталося саме фінансовому секторові СК та зокрема лондонському Сіті, яке найбільше представляє фінансовий центр Британії.
Сума, яку фінансові фірми пересунули з СК у ЄУ, вже становить десь біля 10% від всіх активів, якими володіє вся банківська система Британії.
Тільки одні страхові компанії СК перевили у ЄУ активів на суму 100 мільярдів фунтів.
У звіті також йдеться, що ці дані є тільки дуже бідним представленням всіх масштабів впливу Брекзиту на британську економіку.
Автори звіту зокрема кажуть: "Найгіршою новиною є те, що цей аналіз є великим недооцінюванням реальної картини. Ми зараз перебуваємо тільки в кінці початку Брекзиту".
Британські банки, пенсійні фонди, страхові компанії та фондові контори сподівалися, що під час минулорічних перемовин урядові СК вдасться домовитись з представниками ЄУ про високий рівень співпраці у фінансові сфері.
Проте, як стало зрозуміло після Різдва, у підписаній угоді про фінансовий сектор не йшлося взагалі.
Велика проблема також полягає в тім, що відбувається пересування не тільки активів, але й дуже великої кількості місць праці.
За даними того ж звіту, у головних фінансових центрах ЄУ, від початку Брекзиту, вже створено біля семи з половиною тисяч нових місць праці.
Тільки до Дубліна, який є столицею Ірландії (південної), з СК перейшли працювати 135 фінансових фірм.