Брекзит: СК та Норвеґія провалили перемовини по рибі
go home

29.04.2021 - 22:58

Четвер, 29 квітня 2021 - 22:58

Брекзит: СК та Норвеґія провалили перемовини по рибі

Брекзит: СК та Норвеґія провалили перемовини по рибі
Поширити у: f   t   Whatsapp

У центральному уряді СК визнали, що не змогли домовитись з Норвеґією про вилов риби у її водах на 2021 рік, таким чином поклавши під загрозу чималі доходи британських рибалок, особливо тих, що базуються навколо порту Hull, що у північно-східній Анґлії.
Керівники багатьох підприємств рибної промисловості СК застерігають про те, що без роботи можуть залишитись сотні членів команд риболовних човнів.

Провал перемовин означає, що британські рибалки не матимуть права на вилов риби у норвезьких арктичних водах, де найбільший відсоток риби складає дуже популярна у Британії - тріска (cod), яка майже завжди є додатком до смаженої картоплі.

Все, що в уряді СК сказали, це те, що вони "були подали справедливу пропозицію", але її було відхилено. Яку саме пропозицю, не пояснюється.

Керівники головних британських риболовних підприємств назвали це "ганьбою" і сказали, що найбільше від цього страждатимуть рибалки міста Hull.

У 2018 році британські рибалки виловили у водах Норвеґії риби загалом на 32 мільйони фунтів.

СК більше не є частиною Європейської Унії. Чинний, майже цілковито антиєвропейський, уряд СК також вивів Британію з так званої Спільної Європейської Риболовної Політики (European Common Fisheries Policy), бо хотів залишити собі всю британську рибу і тому тепер, про доступ до вилову риби у водному просторі Норвеґії СК мусить домовлятись прямо з нею, бо також Норверґія не є членкою ЄУ, але є частиною єдиного європейського ринку та належить до вище згаданої європейської риболовної політики.

У минулому році СК та Норвеґія домовились, що після Брекзиту вони щорічно домовлятимуться про квоти (кількість ліцензій) на вилов риби у водах одне одного.

Велика проблема для Британії тут полягає в тім, що якщо вона не має чого запропонувати Норвеґії, то остання, звичайно ж, не піде ні на які поступки, а радше диктуватиме власні умови.

Головиха спілки британських рибалок (UK Fisheries), пані Jane Sandell, скзала, що чинний уряд СК неспромігся "навіть утримати ті права на вилов риби у водах Норвеґії, якими британські рибалки насолоджувались упродовж кількох десятків років".

Вона зокрема сказала: "В результаті цього, для нашої національної страви [fish & chips] більше не буде нами здобутої арктичної тріски. Замість того, вся вона буде імпортуватись з Норвеґії, яка ще більше продаватиме нам своїх продуктів, закім ми не будемо мати доступу до цих вод.
Скажу просто - це ганьба та національний сором.".

Пані також сказала, що її спілка за останні 20 років інвестувала у риболовну промисловість тільки у Humberside (церемонійне ґрафство, що у північно-східній Анґлії) 180 мільйонів фунтів і планувала інвестувати ще 100 мільйонів.

В уряді, на запит журналістів, тільки відповіли, що: "Норвеґія є нашою ключовою партнеркою і ми будемо продовжувати з нею працювати над цим питанням.".

За нині:Читайте також:

Франція заарештувала британські траулери Франція заарештувала британські траулери28.10.2021
Знову суперечка з французами через рибу Знову суперечка з французами через рибу29.09.2021
M&S зачиняє 30 крамниць M&S зачиняє 30 крамниць26.05.2021
Об'єм торгівлі впав майже на чвертку Об'єм торгівлі впав майже на чвертку25.05.2021
Лейбористи втратили Гартлпул Лейбористи втратили Гартлпул7.05.2021
Джонсон відіслав до Джерсей військові патрульні човни Джонсон відіслав до Джерсей військові патрульні човни6.05.2021
Брекзит: французькі рибалки погрожують заблокувати порти Брекзит: французькі рибалки погрожують заблокувати порти24.04.2021
Брекзит : фінансисти відправили у ЄУ вже на понад трильйон Брекзит : фінансисти відправили у ЄУ вже на понад трильйон16.04.2021
Перехід на нові умови триватиме понад 5 років Перехід на нові умови триватиме понад 5 років26.12.2020
УГОДА Є ! УГОДА Є !24.12.2020
У Довері капець У Довері капець23.12.2020
DFDS : безкоштовні квитки для мешканців Кент DFDS : безкоштовні квитки для мешканців Кент27.12.2020
Британські ковбаси заборонено експортувати у ЄУ Британські ковбаси заборонено експортувати у ЄУ29.12.2020
Палата Громад підтримала угоду між ЄУ та СК Палата Громад підтримала угоду між ЄУ та СК30.12.2020
Брекзит : Європейські купці не спроможні купляти британські товари Брекзит : Європейські купці не спроможні купляти британські товари7.01.2021
Лейбористи відмовляються від майбутнього вільного пересування людей Лейбористи відмовляються від майбутнього вільного пересування людей10.01.2021
Брекзит : призупинено експорт шотландської риби Брекзит : призупинено експорт шотландської риби13.01.2021

Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:
Курс Британського Фунту


всі новини vsi novyny ukrajins'koju
 go home