Керівники багатьох підприємств рибної промисловості СК застерігають про те, що без роботи можуть залишитись сотні членів команд риболовних човнів.
Провал перемовин означає, що британські рибалки не матимуть права на вилов риби у норвезьких арктичних водах, де найбільший відсоток риби складає дуже популярна у Британії - тріска (cod), яка майже завжди є додатком до смаженої картоплі.
Все, що в уряді СК сказали, це те, що вони "були подали справедливу пропозицію", але її було відхилено. Яку саме пропозицю, не пояснюється.
Керівники головних британських риболовних підприємств назвали це "ганьбою" і сказали, що найбільше від цього страждатимуть рибалки міста Hull.
У 2018 році британські рибалки виловили у водах Норвеґії риби загалом на 32 мільйони фунтів.
СК більше не є частиною Європейської Унії. Чинний, майже цілковито антиєвропейський, уряд СК також вивів Британію з так званої Спільної Європейської Риболовної Політики (European Common Fisheries Policy), бо хотів залишити собі всю британську рибу і тому тепер, про доступ до вилову риби у водному просторі Норвеґії СК мусить домовлятись прямо з нею, бо також Норверґія не є членкою ЄУ, але є частиною єдиного європейського ринку та належить до вище згаданої європейської риболовної політики.
У минулому році СК та Норвеґія домовились, що після Брекзиту вони щорічно домовлятимуться про квоти (кількість ліцензій) на вилов риби у водах одне одного.
Велика проблема для Британії тут полягає в тім, що якщо вона не має чого запропонувати Норвеґії, то остання, звичайно ж, не піде ні на які поступки, а радше диктуватиме власні умови.
Головиха спілки британських рибалок (UK Fisheries), пані Jane Sandell, скзала, що чинний уряд СК неспромігся "навіть утримати ті права на вилов риби у водах Норвеґії, якими британські рибалки насолоджувались упродовж кількох десятків років".
Вона зокрема сказала: "В результаті цього, для нашої національної страви [fish & chips] більше не буде нами здобутої арктичної тріски. Замість того, вся вона буде імпортуватись з Норвеґії, яка ще більше продаватиме нам своїх продуктів, закім ми не будемо мати доступу до цих вод.
Скажу просто - це ганьба та національний сором.".
Пані також сказала, що її спілка за останні 20 років інвестувала у риболовну промисловість тільки у Humberside (церемонійне ґрафство, що у північно-східній Анґлії) 180 мільйонів фунтів і планувала інвестувати ще 100 мільйонів.
В уряді, на запит журналістів, тільки відповіли, що: "Норвеґія є нашою ключовою партнеркою і ми будемо продовжувати з нею працювати над цим питанням.".