Багато спостерігачів називають цю дію черговим фарсом британського прем'єра Джонсона у переддень місцевих виборів, які відбуваються шостого травня на практично всій території королівства, окрім П. Ірландії, аби спонукати анґлійських "патріотів" встати на захист корони та голосувати за Торі (консерваторів).
Човни було відіслано після того, як французькі рибалки почали погрожувати блокадою риболовних човнів Джерсей через те, що влада острова поклала надто довгий перелік умов для видачі нових ліцензій французьким рибалкам на вилов риби у своїх водах.
В уряді Франції, у вівторок, 4 травня, також заявили про те, що у найгіршому випадку вони можуть припинити постачання на острів Джерсей електроенерґії.
В угоді про торгівлю та співпрацю між ЄУ та СК, яку було укладено минулого Святого Вечора, йдеться про те, що за рибалками ЄУ залишається право на вилов риби у британських водах і що СК зобов'язується видавати їм на це відповідні ліцензії.
Проте, влада острова Джерсей вирішила внести у процес видачі нових ліцензій додатковий перелік вимог, що у свою чергу дуже різко зменшує кількість французьких риболовних човнів, яким можна буде рибалити у водах біля острова.
Острів Джерсей має статус території самоврядування, але у повній залежності від Британської Корони.
Минулої п'ятниці влада Джерсей оприлюднила перелік 41 човна, які устатковані системою відстежування вилову риби і які мають право рибалити у водному просторі острова, що є значно менше ніж видавалось раніше.
У переліку містяться нові вимоги, які, за словами французького міністерства з питань риболовлі, "ніким не узгоджувались, та з яких ніколи не проводились ніякі консультації і про які не надходило жодних застережень".
У міністерстві вважають, що якщо нові вимоги на видачу ліцензій було внесено без завчасних застережень до Єврокомісії, то вони мають вважатись не дійсними.
Тут варто також сказати, що влада Джерсей радше за все повністю діє згідно з вказівками з Лондона, від'як люди острова, які навіть не мали права брати участі в голосуванні під час брекзитного референдуму у 2016 році, не мають також і жодного бажання псувати собі стосунки з Францією.
Понад 90% риби, яку виловлюють човни Джерсей, вони експортують у Францію, що у свою чергу означає, що при бажанні французів, майже всі рибалки Джерсей можуть припинити свій бізнес та залишитись без праці.
Щодо самих французьких рибалок, то неволодіння ліцензіями на вилов риби у водах Джерсей матиме нікчемний вплив на їх бізнес і тому це питання для них є більше символічним, ніж чисто комерційним.
З боку британського уряду, бавленка з цими ліцензіями є радше за все просто черговою відчайдушною витівкою, бо угода, яку вони уклали в кінці минулого року, є дуже вигідною для ЄУ та дуже невигідною для СК.