go home

21.07.2021 - 15:36

Середа, 21 липня 2021 - 15:36

Нова суперечка між ЄУ та СК

Нова суперечка між ЄУ та СК
Поширити у: f   t   Whatsapp

Чинний зовнішній секретар уряду СК, пан Домінік Раб, оприлюднив чергове звинувачення в бік Європейської Унії після того, як почав стверджувати, що ЄУ "кладе під сумнів суверенітет СК над Ґібралтаром", бо йому особисто не сподобалися пропозиції Єврокомісії щодо подальшого статусу цього острова.
В угоді про торгівлю та співпрацю між ЄУ та СК, яку було підписано останнього Святого Вечора, жодним чином не визначається статус Ґібралтару, але йдеться про те, що статус острова має визначатись окремою угодою і що перед тим, як почнуться перемовини з цього питання, Єврокомісія має отримати для цього особливий мандат від лідерів країн спілки.

Під час референдуму за вихід СК з ЄУ (2016 року) переконлива більшість ґібралтарців голосували за те, аби СК залишалось частиною Європейської Унії.

На даний час статус острова Ґібралтар, який є однією з заморських британських територій, є у стані суперечки між СК та Іспанією.

Наприкінці минулого року Іспанія, СК та Єврокомісія домовились про те, що відразу після Брекзиту острів стане частиною шенґенської зони, а патрулювання кордонів будуть здійснювати працівники європейської прикордонної аґенції Фронтекс (Frontex), яка займається патрулюванням зовнішніх кордонів ЄУ.

Відтак, на початку цього року Ґібралтар став частиною шенґенської зони, що мало би означати повне зняття кордону між островом та Іспанією, але прикордонні пости там все ще залишаються, бо СК не є частиною європейського ринку і не є частиною європейської митної спілки.

Кілька днів тому, перед початком перемовин про подальший статус Ґібралтару, Єврокомісія оприлюднила свої пропозиції про подальший статус цієї території, котрі серед інших включають повне усунення кордону між цим островом та Іспанією, а патрулювання зовнішніх кордонів острова повністю передати Фронтекс.

Проте, чинним британським міністрам це не сподобалось і вони почали звинувачувати ЄУ в зазіханні на суверенітет Британії.

У ЄУ на це відповідають тим, що їх пропозиції кладуть собі за мету зробити життя людей Ґібралтару якомога легшим і відтак повністю усунути всі чинні перепони у пересуванні людей, товарів та послуг і тому хочуть взяти на себе відповідальність у питаннях надання політичного притулку, віз, прав на проживання та співпраці орґанів поліції.

Перемовини з подальшого статусу Ґібралтару мають розпочатись через кілька тижнів.

За нині:Читайте у цій темі:

По шість фунтів за в'їзд у шенґенську зону По шість фунтів за в'їзд у шенґенську зону3.08.2021
Брекзит : британські юристи у великих проблемах Брекзит : британські юристи у великих проблемах29.07.2021
Скасовують карантин для прибульців з ЄУ та США Скасовують карантин для прибульців з ЄУ та США28.07.2021
Брекзит : уряд відхилив нові пропозиції ЄУ Брекзит : уряд відхилив нові пропозиції ЄУ27.07.2021
Відпочивальникам можуть не повернути гроші Відпочивальникам можуть не повернути гроші24.07.2021
Уряд хоче повністю переписати протокол Уряд хоче повністю переписати протокол21.07.2021
Українцям більше не потрібна віза для відвідування Ґібралтару Українцям більше не потрібна віза для відвідування Ґібралтару1.01.2021
З громадян ЄУ за дзвінок здирають по 69 п З громадян ЄУ за дзвінок здирають по 69 п19.07.2021
Франція також змінила правила Франція також змінила правила17.07.2021
Брекзит : уряд далі не готовий до перевірок Брекзит : уряд далі не готовий до перевірок15.07.2021
Уряд оприлюднив зелений перелік країн Уряд оприлюднив зелений перелік країн7.05.2021

Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:
Курс Британського Фунту


всі новини vsi novyny ukrajins'koju