* Право на перевезення до себе родичів з України, окрім постійних мешканців (резидентів) та громадян СК, мають також і громадяни країн ЄУ, Ісландії, Ліхтенштайну, Швейцарії та Норвеґії, котрі мають так званий статус перед-поселенців (pre-settled status) і також особи, які мають статус біженців.
Члени сім'ї, що мають право прибути до Вас у СК з України, поділяються на три головні катеґорії:
- долучення або супроводження осіб, які мають на це право (*);
- безпосередні члени сім'ї осіб, які мають на це право (*);
- подальші члени сім'ї осіб, які мають на це право (*).
До катеґорії безпосередніх (immediate) членів сім'ї належать:
- Ваші чоловік або дружина (які є зареєстрованими в шлюбі не пізніше 1 січня 2022 року);
- Ваші цивільний партнер або партнерка (які є зареєстрованими у партнерстві мінімум 2 роки);
- Ваші тато;
- Ваші мама;
- Ваш син (до 18 років);
- Ваша донька (до 18 років);
- Ваші тато або мама, якщо Вам менше 18 років.
До катеґорії подальших (extended) членів сім'ї належать:
- Ваші діти (у віці 18 років та більше);
- Ваші батьки (якщо Вам 18 років та більше);
- Ваші бабуся;
- Ваші дідусь;
- Ваші онуки або онуки вашого чоловіка чи дружини;
- Ваші брати або сестри.
додано 11.03.2022
- Ваші вуйки або цьотки;
- Ваші небожі;
- Ваші кузени (двоєрідні брати чи сестри);
- Ваші тесть та теща;
- Ваші свекор та свекруха;
- Ваші шваґри та братові;
- батьки Ваших свекра та свекрухи.
До катеґорії безпосередніх членів сім'ї подальших членів сім'ї (immediate family member of an extended family member) належать:
- чоловік, дружина або цивільні партнер/партнерка подальших членів сім'ї;
- діти у віці до 18 років подальших членів сім'ї;
- батьки тих, кому до 18 років і які є подальшими членами сім'ї;
- наречені або запропоновані партнери подальших членів сім'ї.
Також. Якщо члени Вашої сім'ї, котрі базуються у СК (*) є Вашими, або подальшими членами сім'ї Ваших чоловіка, дружини, цивільних партнера чи партнерки, наречених, чи запропонованих цивільних партнерів, то вони мали бути зареєстровані такими не пізніше 1 січня 2022 року.
Інші члени сім'ї також будуть розглядатись, але при умові, що вони мають виключні обставини (exceptional circumstances).
Якщо Ви вирішите привезти до себе осіб, вище перелічених катеґорій, то вони мають право на перебування у СК упродовж трьох років.
Подання заяви чи анкети на отримання статусу члена сім'ї є безкоштовним і їм за цією схемою, не потрібно також сплачувати додаткові плати за здоров'я.
Подавати заяву потрібно тільки онлайн, на наступній сторінці:
https://apply.visas-immigration.service.gov.uk/apply-visa-type/ukraine-scheme-ooc?_ga=2.105617731.1917621000.1646576068-1866458529.1646576068
Вам потім запропонують побачення, радше за все у британському візовому центрі у польському місті Жешув (найближчий до України центр).
Перед тим, як оформляти заяву Вам потрібно ще здати відбитки пальців та найсвіжіше фото, які беруться у тому ж центрі.
Як не дурно воно звучить, але це означає, що Ви їдете до Жешува, у Вас беруть відбитки пальців та фото, потім ви заповнюєте онлайн заяву (за посиланням вище) і вже потім мабуть поїдете на побачення знову до того ж візового центру у Жешуві, після чого Вам можуть видати візу.
Є також можливість подання подібної заяви з середини СК, тобто, якщо Ваші родичі для прикладу приїхали через Ірландію. Проте, домашні чи внутрішні справи СК ще наразі не спромоглися видати настанови про те, як це робити, чи як це має виглядати. Обіцяють "незабаром".
На основі того, що права на цьому світі не дають, а беруть, то аби уникнути зайвої бюрократії, якщо Ваші вище перелічені члени сім'ї хочуть потрапити до СК за сімейною схемою, то спробуйте перевезти їх у СК будь-якими можливими шляхами, а вже потім тут на місці пробуйте їх зареєструвати. Їм радше за все в цьому не відмовлять. Головним тут є те, що закім Ви чи вони у Британії, вони завжди мають набагато більші шанси на дотримання прав владою СК, ніж коли вони поза межами.
Зауважте, що Вам не варто реєструвати їх, як біженців, бо тоді їх можуть повернути назад у безпечну країну, якщо вони приїхали з будь-якої європейської країни. Їх потрібно реєструвати просто, як членів сім'ї, за вище вказаною схемою перевезення членів сім'ї з України.
Якщо маєте питання, будь ласка, залишайте їх у дописах на дні цієї сторінки.