Пан Ґоув повідомив, що ця схема має почати діяти цієї п'ятниці, тобто 18 березня.
Пан Ґоув також повідомив, що схема стосується поселення будь-яких громадян України та тих, що мають в Україні чинні статуси на постійне помешкання.
Вони матимуть право жити і працювати у СК терміном
до трьох років.
Українці матимуть необмежений доступ до праці, охорони здоров'я, державної допомоги, освіти та інших державних послуг.
Спонсорами у цій схемі можуть виступати особи будь-якої національності та з будь-яким леґальним міґраційним статусом, але якщо термін їх перебування у СК не є меншим ніж шість місяців від дати подачі заяви. Тобто, якщо Ваша віза чи будь-який інший дозвіл на перебування у СК закінчується через 5 місяців, то Ви не маєте права приймати участі у поселенні в себе українців.
Спонсори мають зобов'язатись забезпечити українців житлом на мінімум шість місяців, і пан Ґоув сказав, що уряд платитиме цим спонсорам по 350 фунтів щомісяця за кожну прийняту сім'ю. Проте, 15 березня, на сайті БіБіСі з'явилась інформація про те, що 350 фунтів платитимуться на кожне ґаздівство чи адресу, незалежно від того, скільки українських біженців там мешкатимуть.
Ці виплати не обкладатимуться жодними податками і не матимуть ніякого впливу на суму комунального податку, і також не матимуть впливу на державну допомогу, яку отримують дані спонсори.
Спонсори будуть змушені проходити перевірки на їх кримінальне минуле. Це відбуватиметься після того, як вони подають заяви на спонсорування.
Сайт реєстрації заявок на спонсорство вже запущено.
Адреса подачі заяв від приватних осіб:
homesforukraine.campaign.gov.uk private.
Адреса подачі заяв від орґанізацій:
homesforukraine.campaign.gov.uk org.
Ця схема насамперед надаватиме перевагу тим спонсорам, котрі мають якісь зв'язки з тими українцями, котрих вони хочуть оселити в себе. Згодом схема діятиме для всіх інших.
Ви можете вже зараз вийти на сайт схеми за вище вказаним посиланням і подати заявку. Проте, Вам не варто квапитись, бо подібні сайти уряду СК на початку їх запуску майже завжди дуже кволі і дуже грузнуть.
Спонсорами можуть виступати громади, церкви, фірми та компанії, інші спілки та орґанізації, і також приватні особи.
Спонсори не зобов'язані забезпечувати українських поселенців харчуванням. Тільки житлом.
Настанови цієї схеми кажуть, що якщо Ви хочете спонсорувати якусь певну особу, то Вам не варто заповнювати вище згадану онлайн заявку, а замість того, та певна особа має вказати Вас, як спонсора, у своїй заяві на візу у візовому центрі. Ці візи почнуть працювати також від п'ятниці, 18 березня.