Британські вчені оновили клітини шкіри на 30 років
go home

08.04.2022 - 10:12

П'ятниця, 08 квітня 2022 - 10:12

Британські вчені оновили клітини шкіри на 30 років

Британські вчені оновили клітини шкіри на 30 років
Поширити у:  f     t    Whatsapp

Вчені лабораторії Університету Кеймбриджу успішно провели експеримент, у якому їм вдалося оновити клітини 53-річної жінки таким чином, що вони отримали всі властивості клітин шкіри жінки 23-річного віку.
Вчені кажуть, що впевнені в тім, що незабаром матимуть змогу робити це з клітинами також інших орґанів, що у свою чергу має потенцію ефективнішого лікування багатьох захворювань, які пов'язані з процесом старіння людини та з віком все більше проґресують, серед яких діабет, хвороби серця та невролоґічні вади.

Технолоґія, яку вчені застосовували у цьому дослідженні, є дуже схожою на ту, що використовувалась 25 років тому, під час створення вельми відомої овечки під назвою Долі.

Дослідники наголошують на тім, що ця новинка наразі перебуває тільки у лабораторній стадії і ще вельми далека від її втілення у практичне застосування у клініках.

Деталі цього дослідження глибше описуються у журналі eLife.

Під час дослідження вчені намагались перетворити клітини шкіри 53-річної жінки на стовбурові клітини, але замість занурення клітин у хімічну ванну на 50 днів, вони протримали їх там тільки 12 днів. Результати виявились дуже дивними в тім, що клітини шкіри не перетворились на стовбурові, а замість того омолодились на ті самі клітини шкіри та зі всіма властивостями і поведінкою, які мають клітини шкіри приблизно 23-річної жінки.

Вчені самі кажуть, що все ще не спроможні повірити у те, що вони побачили.

Ці технолоґії все ще вельми далекі до втілення у практику і головним чином тому, що процеси, які використовувались для створення стовбурових клітин під час клонування овечки Долі, мають більшу схильність до виникнення раку орґану, над яким відбувається дія.


Інше за нині:Читайте ще:

Не вживайте Кіндер сюрприз Не вживайте Кіндер сюрприз16.04.2022
У СК знову спалах пташиної ґрипи У СК знову спалах пташиної ґрипи8.04.2022
В Анґлії дозволено щеплення дітей В Анґлії дозволено щеплення дітей2.04.2022

Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:
Курс Британського Фунту


всі новини vsi novyny ukrajins'koju
 go home