Вчені кажуть, що впевнені в тім, що незабаром матимуть змогу робити це з клітинами також інших орґанів, що у свою чергу має потенцію ефективнішого лікування багатьох захворювань, які пов'язані з процесом старіння людини та з віком все більше проґресують, серед яких діабет, хвороби серця та невролоґічні вади.
Технолоґія, яку вчені застосовували у цьому дослідженні, є дуже схожою на ту, що використовувалась 25 років тому, під час створення вельми відомої овечки під назвою Долі.
Дослідники наголошують на тім, що ця новинка наразі перебуває тільки у лабораторній стадії і ще вельми далека від її втілення у практичне застосування у клініках.
Деталі цього дослідження глибше описуються у журналі eLife.
Під час дослідження вчені намагались перетворити клітини шкіри 53-річної жінки на стовбурові клітини, але замість занурення клітин у хімічну ванну на 50 днів, вони протримали їх там тільки 12 днів. Результати виявились дуже дивними в тім, що клітини шкіри не перетворились на стовбурові, а замість того омолодились на ті самі клітини шкіри та зі всіма властивостями і поведінкою, які мають клітини шкіри приблизно 23-річної жінки.
Вчені самі кажуть, що все ще не спроможні повірити у те, що вони побачили.
Ці технолоґії все ще вельми далекі до втілення у практику і головним чином тому, що процеси, які використовувались для створення стовбурових клітин під час клонування овечки Долі, мають більшу схильність до виникнення раку орґану, над яким відбувається дія.