На головну

26.07.2015 - 10:57

«Скляна підлога» захищає середні класи від соціальної прірви

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсДіти британського середнього класу отримують велику користь від так званої умовної «скляної підлоги», яка захищає їх від падіння на нижчий соціальний рівень британського суспільства.

Про це йдеться у звіті Комісії з дитячої бідності та соціальної мобільності, який стверджує, що батьки вищих соціальних класів будь-якими способами забезпечують своїм дітям освітні та соціальні переваги, котрі запобігають їх сповзанню на нижчий соціальний рівень.

Дослідження комісії виявило, що слабкіші у навчанні діти багатших батьків у майбутньому мають на 35% більші шанси отримати високі посади, ніж яскравіші у навчанні діти бідніших батьків.

Уряд стверджує, що його останні реформи в освіті спрямовані на допомогу відсталим учням досягнути кращих результатів.

У даному дослідженні брало участь 17 тисяч дітей, котрі народились у той самий тиждень у 1970 році. Дослідження над цими дітьми починалось від віку 5 років і відстежувало їх подальше життя аж до нашого часу.

Звіт показує, що у заможніших сім'ях батьки набагато частіше допомагають дітям акумулювати знання та життєвий досвід, який їм потім стає необхідний для запобігання сповзання на нижчий соціальний рівень. Ці ж батьки також часто використовують свої соціальні здібності для допомоги своїм дітям у кращому та вигіднішому працевлаштуванні.

Це означає, що талановитіші, але бідніші діти, виявляються просто заблокованими перед намаганнями отримати якісніше працевлаштування.

Звіт професора університету Лондонська Школа Економіки (LSE), який було оприлюднено раніше, також показує, що у заможніших родинах батьківська допомога часто починається з привчовування дітей до навчання з раннього віку та створення вдома сприятливого для навчання клімату і потім ця батьківська допомога продовжується у пошуку кращих шкіл та у допомозі виконання домашніх завдань і у приготуванні до екзаменів.

Інші дослідження також показують, що у Британії існує тісний зв'язок між соціальним становищем дідуся та майбутнім успіхом у працевлаштуванні онуків. Подібні статті:

Батько все ж таки сплатить штраф за поїздку доньки у відпустку
джерело: http://www.bbc.co.uk/