Ця новина спричинила дуже значний спалах критики з боку британської та окремої світової преси та з боку доброчинних орґанізацій, котрі переймаються справами міґрантів, що звертаються за притулком у СК.
БіБіСі повідомляє, що ціна угоди між урядами СК та Руанди складає десь біля 120 мільйонів фунтів.
Країна Руанда розташована у центральній Африці (див. малюнок нижче).
Згідно з цією угодою, якщо Ви особа, яка прибуває у СК з метою отримання політичного притулку, відомого також, як азиль, то Вас відразу буде відправлено до Руанди, де Вас мають поселити і Вашу справу будуть розглядати представники внутрішніх справ СК.
І тут не має значення, з якої країни Ви прибуваєте, чи з африканської, чи з Афґаністану, чи з України.
Доброчинні орґанізації описують цей крок чинного британського консервативного уряду, як дуже жорстокий.
Окремі європейські видання, зокрема французькі, описують це, як копіюванням ідеї нацистської Німеччини, коли ті у 1934 році мали наміри висилати всіх юдеїв з Європи до Замбії, що також у Африці.
Меморандуму про порозуміння у цій справі було досягнено у середу, 13 квітня. Угоду було підписано сьогодні, біля 10 години ранку, про що було офіційно оголошено самим чинним британським прем'єром, паном Борисом Джонсоном.
В уряді Руанди сказали, що ці азилянти матимуть там право на працю, здоров'я та соціальну допомогу.
Якщо справи цих азилянтів виявляться успішними, то вони отримають в Руанді довготривале житло з повним правом на працю, охорону здоров'я та соціальну допомогу.
Вище згадані 120 мільйонів фунтів є не одноразовою платою руандському урядові за цю угоду, а щорічною.
На даний час політичний притулок у СК отримують майже 75% від всіх осіб, що за ним звертаються.
Лейбористи назвали цю угоду такою, що не буде працювати, є жорстокою та неетичною.
Ліберал-демократи кажуть, що така політика уряду буде дуже дорогою та неефективною.
У минулому році протоку між Францією та Анґлією перетнули 28 526 міґрантів.
Від початку цього року, протоку перетнули вже 8 404 міґранти.
Спочатку повідомлялось, що це мало стосуватись тільки чоловіків. Проте, після того, як журналісти почали вивчати угоду, стало відомо, що можливість висилки до Руанди стосується не тільки чоловіків, але й також і осіб іншої статі, тобто практично всіх, що намагатимуться здатись на азиль у СК.
Під час оголошення угоди з Руандою, пан Джонсон наголошував на тім, що це насамперед стосуватиметься порушників, котрі прибувають до СК, за його словами, нелеґальним шляхом.
Проте, в опозиції сказали, що порушником законодавства СК є не міґранти, котрі прибувають до цієї країни перетнувши протоку, а сам пан Джонсон, якому кілька днів тому виписали штраф у розмірі 50 фунтів за порушення правил карантину.
Журналісти повідомляють, що вже є чутки про те, що пан Джонсон має отримати ще кілька штрафів за подальші порушення карантинів.
Щодо прибуття міґрантів, то СК є підписантом-ґарантором міжнародної конвенції ООН з питань біженців, у якій йдеться про те, що людина, яка прибула до країни-підписанта з метою прохання політичного притулку, будь-яким шляхом, не порушує законодавства цієї країни.
Розташування Британії та Руанди.
Кількість міґрантів, що прибувають на човнах.