Одночасно відбулось також і падіння експорту британських товарів на територію країн ЄУ, але воно було дещо меншим.
Аналітики називають ці результати "головним шоком".
Дане дослідження на даний час вважається найбільш глибоким та ретельним і є першим таким дослідженням післябрекзитного періоду розвитку економічних стосунків між СК та ЄУ.
У звіті йдеться про те, що на початку минулого року, тобто відразу після Брекзиту, відбулася "вельми суттєва" реорґанізація торгівлі між СК та ЄУ.
Велику увагу у звіті звертають на те, що вельми несподівано об'єм імпорту впав більше ніж об'єм експорту, але також кажуть, що було б дуже помилково вважати, що експорт не зазнав великих змін, бо він також був вельми суттєвим.
Під час цього дослідження вивчалася торгівля 1 200 продуктів, що показало значне руйнування торгових стосунків між експортерами, як СК так і ЄУ.
Дуже сильно впала кількість товарів, які СК експортувало на територію єдиного європейського ринку до того, як воно з нього вийшло.
Дослідники кажуть: "Виглядає так, що СК просто припинило продавати дуже багато товарів у країни ЄУ, особливо у менші, що у свою чергу загалом спричинило просто шок у торгівлі між королівством та унією.".
Один зі співавторів звіту, пан Thomas Sampson, каже: "Чинна торгова угода між СК та ЄУ (TCA) збільшила вартість торгівлі, що у свою чергу призвело до падіння імпорту товарів з ЄУ до СК та зменшило кількість товарів, котрі СК експортує до ЄУ. А такі зміни роблять Британію гіршим місцем для ведення бізнесу.".
Головним тут є те, що якщо країна менше експортує, то це означає, що вона заробляє менше грошей.