Схема Доми для України небезпечна для біженців
go home

04.05.2022 - 08:50

Середа, 04 травня 2022 - 08:50

Схема Доми для України небезпечна для біженців

Схема Доми для України небезпечна для біженців
Поширити у:  f     t    Whatsapp

Після того, як БіБіСі провело власне розслідування, його журналісти виявили, що дуже багато з тих, що виявили бажання взяти у свої оселі українських біженців, є чоловіками з відомим насильницьким минулим, тобто коли їх вже у минулому було покарано за сімейне насильство.
Журналісти також повідомляють, що серед потенційних ґаздів українських біженців переважна частина є самотніми чоловіками.

Журналісти виявили кілька ґруп у різних соцмережах, найбільше у мережі Фейсбук, які було запущено з метою розселення у Британії українських біженців, де потенційно образливі та ганебні британські чоловіки шукають та намагаються налагоджувати контакти з найбільш вразливими українськими біженками, а окремі також і з біженцями.

БіБіСі також повідомляє, що під час розслідування журналісти виявили, що окремі з українських біженців, котрі вже були в'їхали у СК, опинились на вулиці після того, як ті, що зголосилися надати їм помешкання, дуже швидко порвали з ними стосунки.

В окремих випадках біженці опинялися без житла через те, що надане їм житло, не відповідало навіть елементарним санітарним вимогам.

Журналісти розповідають, що після ретельнішої перевірки у кількох оселях виявили умови, які є непридатними навіть для того, аби там менш-більш нормально жили пси.

Представник центрального уряду СК, у відповідь на дорікання журналістів відповів, що всі перевірки та інспекції відбуваються як має бути, тобто належним чином та згідно з найвищими стандартами.

Урядовець також повідомив, що: "Всі перевірки безпеки та минулого спонсорів проводяться перед тим, як їх поселенцям видається дозвіл на в'їзд.". Він також сказав, що принаймні один раз до помешкань потенційних спонсорів навідуються представники відповідної місцевої ради.

Проте, в одній доброчинній орґанізації, яка займається питаннями біженців і має назву Positive Action in Housing, називають схему Доми для України небезпечною і кажуть, що вони просто шоковані тим, що перевірки потенційних ґаздів є дуже дуже поверхневими.

Найбільш поширеними для розселення українських біженців є ґрупи у мережі Фейсбук, окремі з яких було запущено приватними особами, а інші різними ґрафськими та міськими радами аби допомогти ефективніше розселювати біженців.

Ці ґрупи стали одними з найпоширеніших джерел для налагоджування контактів між біженцями та тими, що бажають оселити їх у себе.

У квітні аґенція ООН, яка переймається біженцями та має назву UNHCR повідомила, що вони мають вельми серйозні занепокоєння британською схемою Доми для України в тім, що схема не має належних запобіжників проти насильництва та вельми поширених сучасних форм рабства.

У цивілізованих, тобто європейських, країнах питаннями розселення біженців головним чином займаються державні орґани влади. До схем там також долучені відповідні доброчинні орґанізації. Є також і приватні ініціативи.

Коли британські доброчинні орґанізації намагалися допомагати в пошуку спонсорів для українських біженців, то виявили, що понад 30% з тих, що мають бажання оселити у себе українських біженців, є самотні чоловіки у віці головним чином поза 40 років, котрі вельми відверто вимагають поселення у себе тільки молодих одиноких жінок, чий вік не має перевищувати 30.

Доброчинці кажуть, що до цих ґруп долучаються дуже багато чоловіків, котрі мають просто хижацькі наміри.

Журналісти BBC News виявили одного потенційного спонсора житла, який мешкає у тільки двокімнатному (one-bedroom) помешканні і який постійно оголошує у Фейсбуці пропозиції для молодих жінок.

Особа, котра є знайомою з цим чоловіком, каже, що за його плечима вже кілька засуджень за злодійства та гуліґанства.

Коли журналісти звернулись у поліцію, то там виявилось, що на нього були скарги за носіння арбалету та погрожування ним своїй колишній партнерці.

Інший чоловік з Манчестера також долучився до багатьох фейсбучних ґруп та пропонував кімнату молодим українським жінкам.

Виявилось, що він вже певний час є також і членом сайту знайомств з українськими жінками, який має назву Single Ukrainian Women.

У схемі Доми для України місцеві ради мають зобов'язання затверджувати кожне помешкання та кожний маєток та зобов'язані проводити перевірку про записи в Службі Розкриття та Заборон (Disclosure and Barring Service, скор.: DBS), що у простій мові означає перевірку на кримінальне та злочинне минуле, яке міститься у національній базі даних.

Проте, журналісти та доброчинці наголошують, що перевірки DBS є вельми обмеженими. Якщо є сумніви, то тоді мають вдаватися до посилених перевірок (еnhanced checks).

Одна з представниць доброчинної орґанізації сказала журналістам, що одна така перевірка DBS не виявила нічого незвичного, коли її проводили стосовно ще одного 50-річного анґлійця, який зголосився оселити в себе але тільки молоду одиноку українську жінку.

Проте, коли доброчинці звернулися до місцевої ради аби ті провели більш ретельну чи посилену перевірку, то виявилось, що на нього були чисельні скарги, серед яких домашнє насильство та сексуальні домагання.

Журналісти, які займалися аналізом та відстежували різні вивіски у мережі Фейсбук, виявили вельми багато скарг від українських біженців, котрі приїхавши у Британію виявили, що запропоновані їм помешкання жодним чином не придатні для життя і умови у них є багато гіршими ніж навіть ті, що у таборах біженців у Польщі, Румунії чи інших європейських країнах.

У подібних випадках місцеві ради намагаються відшукати нові помешкання для цих біженців, більшість з яких є також вельми убогими, бо ресурси місцевих рад Анґлії, як в будь-якій іншій централізованій країні, є вельми злиденними. Бо все залежить від подачок центральних міністрів.

Одна з працівниць доброчинної орґанізації розповідає: "Зі мною сконтактувалася одна молода жінка, яка приїхала в країну минулої суботи. Вона мені написала, що хоче поміняти спонсорів. Я запитала у чім проблема і вона вислала мені кілька відео. Те помешкання не пройде інспекції навіть на поселення пса.".

Коли журналісти БіБіСі вийшли на цю біженку, то вона їм розповіла: "Ця жінка, моя спонсорка, вона добра людина, але її хата це дуже велика купа сміття. Там потрібно робити дуже багато ремонтів. Я просто не годна увійти на кухню. Я не годна там жити.".

Журналісти пізніше виявили, що попри те, що цій біженці видали дозвіл на в'їзд, перевірити "оселю" їх спонсорки ніхто й гадки не мав.

Журналісти BBC News також дізналися про одну українку, якій було показано багато фотоґрафій помешкання у Британії, у яке її хотіли поселити і фото кімнати, де вона з двома діточками мала жити. Але, коли вони втішились, що вже нарешті приїхали славну Анґлію, то всіх їх оселили в ґанку біля маленької кухні з матрацом прямо на підлозі, на якому всі вони мали спати і про будь-яку приватність просто забудьте.

Тієї оселі також ніхто не перевіряв. І навіть попри те, що вона їхала з дітьми, жодних перевірок DBS стосовно тих мешканців також ніхто не проводив.

Пані біженка також каже, що у кімнатах на стінах було дуже багато нацистської та радянської символіки.

Доброчинці допомогли їй знайти інше, трохи краще, помешкання, але у переписуванні з БіБіСі, вона каже: "Я не хочу аби мої діти почувалися у небезпеці. Я думаю, що ми поїдемо назад до Німеччини.".

Одна польська пані, яку кличуть Mira Kozlowska, яка вже у Британії 21 рік та у вільний час допомагає українським біженцям в пошуку спонсорів, розповідала журналістам: "Так багато біженців, що прибувають у Британію практично негайно намагаються змінити спонсорів. Це дуже велика проблема і на горизонті вона ще більша.
Просто щойно я прочитала у Фейсбуці, що одні зі спонсорів хочуть аби, ті, кого вони у себе оселили, весь день проводили надворі.
Інша дівчина писала мені, що у її кімнаті навіть не має дверей та жодної приватності.
Це дуже страшно. Одна з біженок, яка щойно приїхала, сказала через перекладача, що коли вона приїхала то ліжка у кімнаті не було, тільки матрац на підлозі. В помешканні дуже холодно, а коли вона хоче увімкнути радіатор, то він починає верещати. В кухні ніякої їжі, а ми не маємо грошей.
Я просто собі гадаю, скільки людей хочуть спонсорувати біженців тільки аби отримати 350 фунтів на місяць.".

У центральному уряді СК відкидають будь-яку критику у свій бік і кажуть, що всі перевірки та інспекції мають місце і все проходить нормально.

Варто також звернути увагу й на те, що центральний уряд постає під все більшим тиском медіа та громадськості через надто кволе розселення українських біженців, особливо у питанні надання дозволів на в'їзд.

Британський Ґардіан повідомляє, що зараз вже гуртуються ґрупи спонсорів, котрі незадоволені надто кволим рухом уряду у питанні дозволів на в'їзд для українських біженців та вельми серйозно міркують про запуск ґрупових судових скарг на домашнє бюро (Home Office), через що цьому бюро вельми незабаром може довестись виплачувати цим спонсорам чималі компенсації.


Інше за нині:Читайте ще:

Університет Оксфорду оголосив стипендії для українців Університет Оксфорду оголосив стипендії для українців6.05.2022
У Британію в'їхало вже понад 27К українських біженців У Британію в'їхало вже понад 27К українських біженців2.05.2022
Торі за перегляд порну пішов у відставку Торі за перегляд порну пішов у відставку1.05.2022
Цьогорічна міґрація вища ніж до Брекзиту Цьогорічна міґрація вища ніж до Брекзиту26.04.2022
Схему Доми для України планували аби провалювати справи Схему Доми для України планували аби провалювати справи23.04.2022
Торі наразі дали Україні тільки чвертку обіцяного Торі наразі дали Україні тільки чвертку обіцяного20.04.2022

Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:
Курс Британського Фунту


всі новини vsi novyny ukrajins'koju
 go home