Шин Фейн вперше отримує впевнений контроль на Стормонтом
go home

06.05.2022 - 19:24

П'ятниця, 06 травня 2022 - 19:24

Шин Фейн вперше отримує впевнений контроль на Стормонтом

Шин Фейн вперше отримує впевнений контроль на Стормонтом
Поширити у:  f     t    Whatsapp

Разом з місцевими виборами до окремих місцевих рад Анґлії та до всіх місцевих рад Шотландії, у четвер, 5 травня, відбувались також вибори до Асамблеї Північної Ірландії (Northern Ireland Assembly), тобто до північно-ірландського парламенту, який через назву його будинку також часто називають Стормонтом (Stormont).
Вперше за всю історію Північної Ірландії на цьогорічних виборах впевнену перемогу отримала партія Шин Фейн (Sinn Féin), головною метою якої є відлучення П. Ірландії від Сполученого Королівства та долучення до Республіки Ірландії (південної). Навколо цієї партії найбільше гуртуються ірландські католики. Шин Фейн є також дуже палкими прихильниками долучення до Європейської Унії.

Найбільшою постійною противагою Шин Фейнові у П. Ірландії є Демократична Уніатська Партія (Democratic Unionist Party, скор.: DUP), головною метою якої є перебування та найтісніші стосунки з Великою Британією, особливо з Анґлією. Навколо цієї партії найбільше гуртуються ірландські протестанти, від'як Анґлія в головному є протестантською країною. DUP дуже палко пропаґували за Брекзит і є вельми палкими євроскептиками.

Північна Ірландія є фактично маленькою копією України, в якій одна частина є постійними та палкими рускими патріотами, тобто тим, що називають п'ятою колоною, а інша частина є українцями.

На цьогорічних виборах до Стормонту Шин Фейн взяла 250 388 голосів, а Уніати, тобто DUP, взяли 184 002, тобто набагато менше.

Порівняно з минулими виборами, які мали місце у березні 2017 року, DUP втратила біля 40 тисяч голосів.

На час утворення цієї статті у П. Ірландії підраховано 16 місць з 25, але БіБіСі вже офіційно оголосила, що на цей час арифметика вже така, що впевнену перемогу на цих виборах до Стормонту отримує партія Шин Фейн.

Цей результат є дуже доброю новиною для членів Єврокомісії через те, що коли DUP мала контроль над Стормонтом, то постійно закликала Вестмінстер відмовитись від Північно-Ірландського Протоколу, згідно з яким П. Ірландія залишається у митному просторі та спільному ринку ЄУ, а митний кордон між ЄУ та Британією фактично проходить в Ірландському Морі. Саме тому, коли Ви заповнюєте митну декларацію, то маєте писати не UK, а GB.

Тепер ситуація може дуже змінитися, особливо якщо Шин Фейн почне активну політику відлучення П. Ірландії від Британії та долучення до Ірландії.


Інше за нині:Читайте ще:

У британських школах погіршується та скорочується харчування У британських школах погіршується та скорочується харчування17.05.2022
Промова Королеви 22 Промова Королеви 2210.05.2022
В Анґлії найбільші втрати у консерваторів В Анґлії найбільші втрати у консерваторів7.05.2022
Вибори у Північній Ірландії - Шин Фейн значно покращила результати Вибори у Північній Ірландії - Шин Фейн значно покращила результати
У Шотландії SNP взяла найбільше місць У Шотландії SNP взяла найбільше місць6.05.2022
Уряд хоче повністю переписати протокол Уряд хоче повністю переписати протокол21.07.2021
Брекзит : DUP призупинила будівництво митниці Брекзит : DUP призупинила будівництво митниці27.02.2021
Брекзит: лоялісти виходять з Великої П'ятниці Брекзит: лоялісти виходять з Великої П'ятниці4.03.2021

Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:
Курс Британського Фунту


всі новини vsi novyny ukrajins'koju
 go home