Верховний Суд СК вирішив по шотландському референдумі
go home

23.11.2022 - 10:38

Середа, 23 листопада 2022 - 10:38

Верховний Суд СК вирішив по шотландському референдумі

Верховний Суд СК вирішив по шотландському референдумі
Поширити у:  f     t    Whatsapp

В середу, 23 листопада, Верховний Суд СК (UK Supreme Court) вирішив, що чинний Акт про Шотландію (The Scotland Act) не дає урядові Шотландії права на самостійне проведення референдуму про незалежність Шотландії.
Це означає, що ні Голируд (шотландський парламент), ні уряд Ніколи Сторджин (уряд Шотландії) не мають права на проведення референдуму про незалежність Шотландії без згоди Вестмінстера, тобто без згоди центрального британського парламенту.

Голова Верховного Суду, Lord Reed, проголосив, що рішення Верховного Суду базується на тім, що «The Scotland Act gives the Scottish Parliament limited powers» (Акт/Закон про Шотландію надає шотландському парламентові обмежені повноваження).

Він також додав, що парламент Шотландії не має повноважень запроваджувати законодавство у тих сферах, котрі зарезервовані за Парламентом СК і які також включають в себе питання, що стосуються унії між Анґлією та Шотландією.

Іншими словами, парламент Шотландії не має права вирішувати та приймати рішення у тих питаннях, права на вирішення котрих має Вестмінстер, тобто центральний парламент СК.

Повний текст рішення Верховного Суду СК з цього питання, Ви можете прочитати на сторінці за наступним посиланням: Верховний Суд СК : Деталі справи 2022/0098 українською

Відразу після рішення Суду, чинна прем'єрка Шотландії, пані Нікола Сторджин (партія SNP) на своїй сторінці у Твітері написала:
«1/ While disappointed by it I respect ruling of @UKSupremeCourt - it doesn't make law, only interprets it.
A law that doesn't allow Scotland to choose our own future without Westminster consent exposes as myth any notion of the UK as a voluntary partnership & makes case for Indy»
(Попри те, що я тим розчарована, я шаную рішення Верховного Суду СК - [він] не запроваджує законодавства, а тільки його тлумачить.
Законодавство, яке не дає права Шотландії обирати наше власне майбутнє без згоди Вестмінстера, виводить на поверхню те, що будь яке поняття про СК, як про добровільне партнерство є міфом і відтак є арґументом на проведення Инді 2 (референдуму за незалежність Шотландії)

Це означає, що вельми незабаром пані Сторджин має опрацювати свої наступні кроки щодо опрацювання інших шляхів про проведення наступного референдуму за незалежність Шотландії.


Інше за нині:Читайте ще:

Перепис: білих у СК вже тільки три чвертки Перепис: білих у СК вже тільки три чвертки29.11.2022
Сторджин хоче референдуму наступного року Сторджин хоче референдуму наступного року29.06.2022
У Шотландії SNP взяла найбільше місць У Шотландії SNP взяла найбільше місць6.05.2022
Бюджет 23 : Мінімальна має зрости десь на цілий фунт Бюджет 23 : Мінімальна має зрости десь на цілий фунт15.11.2022
Британським прем'єром вперше став індус Британським прем'єром вперше став індус24.10.2022
Шотландія не врізатиме свої податки Шотландія не врізатиме свої податки24.09.2022
У Шотландській столиці страйк комунальників У Шотландській столиці страйк комунальників23.08.2022

Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:
Курс Британського Фунту


всі новини vsi novyny ukrajins'koju
 go home