На головну

08.08.2015 - 10:11

20 Серпня страйк поляків у Британії

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Тисячі поляків, котрі працюють у Британії візьмуть участь у першому за всю історію Британії страйку працівників-мігрантів.

Протест заплановано на 20 серпня цього року. Планування відбувалось у мережі Інтернет, на різних форумах та соціальних сайтах. Проведення страйку було узгоджено через те, що корінні британці у всіх економічних проблемах Британії звинувачують закордонних працівників, де полякам відведена чи не найперша роль.

Даний страйк вважається неофіційним бо не є організований за участі жодної профспілки. Проте, страйк палко та всебічно підтримує газета поляків у Британії - Polish Express, котра створила присвячену протестові групу у мережі Фейсбук.

За словами редактора газети Полиш Експрес, Томаша Ковалскі: "Цей протест спрямований на те, аби нагадати британцям, що мігранти є важливою частиною британського суспільства. Ми хочемо показати, що ми тут і хочемо аби нас також шанували, як нормальних людей.".

Польська громада є чи не найбільшою емігрантською громадою Британії, де кількість поляків перевищує 680 тисяч. Від понад пів мільйона поляків суттєво залежать такі британські індустрії, як будівництво, охорона здоров'я та сфера догляду.

Голова Федерації поляків у Великій Британії, Тадеуш Стенцел, каже, що не думає, що дані протести підтримає дуже велика частина британських поляків, але згідний з тим, що все ж таки існують серйозні причини для вираження зловживань у експлуатації польських працівників у різних галузях британської економіки.

Професор трудових відносин шефілдського університету, Джейсон Гейз, каже, що: "Ідея цього одноденного страйку стикається з певними нюансами. Мінімальних необхідних умов проведення законного страйку, включаючи існування професійних суперечок, у даному випадку не існує. Це означає, що жодні з працівників, котрі беруть участь у страйку, не будуть захищені від загрози їх звільнення за їх участь чи невихід на роботу.".

Згідно з дослідженням, котре раніше було проведене науковцями з університету, University College London (UCL), емігранти ніяк не є тягарем для Британії, а радше навпаки, роблять Британію ще більше економічно квітучою країною.

Це дослідження виявило, що емігранти є ЄС, котрі переїхали до Британії між 2000 та 2011 роками, у загальній сумі виплатили податків на 20 мільярдів фунтів більше, ніж отримали державної допомоги від британського уряду за той самий період часу, що є цілком логічно, адже на цьому світі дурніші завжди годують розумніших.

Варто зазначити, що останнім часом напади на поляків, особливо у радикальній пресі, дещо вщухли. Проте, британці все одно продовжують вважати поляків найбільшим чинником всіх бід, котрі пов'язані з еміграцією.

Щодо всіх працівників-мігрантів, то на даний час у Британії працюють понад 6 мільйонів працівників, котрі народились за межами СК.

У харчовій, текстильній та виробничій галузях понад третину всіх працівників складають мігранти.

Працівники-мігранти складають приблизно 31% всіх прибиральників чи прибиральниць та тих, що мають відношення до приготування їжі у готельній індустрії.

Закордонні працівники складають приблизно 30% лікарів та 40% медпрацівників у Національній Службі Здоров'я (NHS).

Кожна п'ята чи кожний п'ятий працівники у сфері догляду та опікунства Британії є закордонними працівниками.

Якщо вести мову за сільське господарство СК, то на полях, у стайнях, та хлівах Британії працюють десятки тисяч мігрантів.

Цікаво також те, що понад 30% усіх закордонних працівників живуть у самому Лондоні.

Що стосується страйків у Великобританії, то, як сказав один з видатних британських політиків: "Протести у Британії дуже добрі, бо вони ніколи не мають успіху.".

Теніска, яку одягатимуть учасники протесту
Подібні статті:

У четвер страйк працівників лондонського метро
джерело: http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/thousands-of-polish-workers-to-take-part-in-the-first-ever-migrant-workers-strike-in-britain-10445970.html