На головну

09.08.2015 - 14:13

Шотландія заборонить вирощування ГМ культур

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Секретар у Справах Віддалених Районів Шотландії, Richard Lochhead, оголосив, що Шотландія заборонить вирощування генетично модифікованих злаків та оголосив, що ніхто у Шотландії не "бавитиметься" з майбутнім її 14-мільярдного сектору харчів та напоїв.

Він каже, що Шотландію буде виключено з європейського переліку регіонів з культивації генетично модифікованих злаків.

Керівники фермерських господарств Шотландії кажуть, що розчаровані цим оголошенням.

На початку цього року Єврокомісія запровадила норму, яка дозволяє країнам-членам та децентралізованим адміністраціям ЄС обмежувати або цілковито забороняти вирощування генетично модифікованих організмів на своїй території. Це дає право Шотландії, як окремій адміністративній одиниці, самостійно вводити заборону на вирощування подібних організмів.

Секретар Локгед каже, що Шотландія відома за своїми межами, як "перлина природи" і заборона на вирощування генетично модифікованих злаків зможе захистити статус чистоти шотландських продуктів харчування.

Пан Локгед також каже, що у шотландських споживачів не існує суттєвого попиту на ГМ продукти і він дуже стурбований дозволом вирощування ГМ злаків на території Шотландії, бо це може суттєво підірвати репутацію країни.

Дане оголошення дуже палко привітала член шотландського парламенту від Партії Зелених, Елисон Джонстон, котра цілковито підтримує ініціативу шотландського секретаря та додає, що вирощування генетично модифікованих злаків спричинить незворотну шкоду довкіллю Шотландії.

Вона також каже, що шотландським міністрам піти дальше та змусити продавців покращити маркування своєї продукції, де має бути чітко вказано чи даний продукт походить від тварин, котрі харчуються генетично модифікованими продуктами чи ні.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-scotland-politics-33833958

Подібні статті: