Перелік всіх новин

ПРОМОВА КОРОЛЕВИ 2015 : Queen's Speech 2015

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсЇї Величність Королева Великої Британії Елізабет ІІ, сьогодні виступила зі щорічною промовою у будинку британського парламенту, Уестмінстерському Палаці.

Це перша від суто консервативного уряду, Промова Королеви за останні двадцять років.

Головною темою Промови стало проведення референдуму до кінця 2017 року "За вихід СК зі складу ЄС".

Промова мала в собі загалом 26 законопроектів, серед яких: розширення прав на опіку та піклування про дітей, замороження зростання податку на доходи, розширення програми "право на купівлю зі знижкою".

Дейвід Кемерон сказав, що Промова є "програмою для працьовитих людей", котра створить повну зайнятість та "об'єднає нашу країну".

Заходи, котрі оголосила Її Величність передбачають:

- заборону на підвищення податків на доходи, ПДВ, та національного страхування (national insurance) на наступні 5 років;

- 30 годин безкоштовного щотижневого піклування про дітей 3 та 4 річного віку до 2017 року;

- зменшення загальної суми допомоги, яку може вимагати сім'я з 26'000 до 23'000 на рік;

- розширення повноважень для Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії та запровадження схеми: "тільки англійські члени парламенту голосуватимуть за англійські закони";

- утворення 500 додаткових вільних шкіл (академій) та перетворення "прибережних" шкіл на академії;

- заборона "стимуляторів" (legal highs);

- забезпечення семиденної повноцінної роботи Державної Служби Здоров'я (NHS) до 2020 року.

- надання права розвідувальним службам Британії використовувати нові інструменти, котрі дають їм право глибшого доступу у мережу Інтернет (так званий "snooper's charter");

Багато з оголошеного у Промові пропонувалось у передвиборчій програмі консерваторів.

Варто зазначити, що скасування Акту про захист прав людини (Human Rights Act) не було озвучене у Промові Королеви. Мабуть через те, що п. Кемерон вирішив не дратувати багатьох членів своєї партії (так званих задньолавочників).

Уряд також має намір започаткувати консультації щодо запровадження так званого Британського Закону Прав Людини (British Bill of Rights), котрий має змінити Акт про захист прав людини.

Ще одним ключовим пріоритетом нового уряду Канцлер СК, George Osborne, визначає питання утворення так званого Північного Центру Влади (Northern Powerhouse), що передбачає глибоку деволюцію (передачу повноважень) або децентралізацію в середині самої Англії з метою підвищення темпів економічного зростання північної частини Англії. Цей процес вже частково втілюється з делегуванням містам Англії багато більших повноважень.

Також передбачається будівництво високошвидкісної залізничної лінії (High Speed 2 - HS2), котра має з'єднати Лондон з його північними конкурентами (Ліверпулем, Бирмінгемом, Манчестером, Нью Каселем та ін.).

У Промові також було запропоновано новий законопроект про обмеження прав профспілок (Trade Unions Bill), що передбачає мінімальний поріг присутності (50% від всіх членів профспілки) при голосуванні за проведення страйків з мінімальною кількістю голосів 40% від всіх присутніх за його проведення.


Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс

джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-32894214Подібні статті:

Промова Королеви (Queen's Speech) 2017