На головну

10.08.2015 - 10:21

Виявлено дірку в отриманні EHIC через NHS

ehic card
Відділ Здоров'я центрального уряду визнав, що у британській Національній Службі Здоров'я (NHS) існує дірка (вразливість), за допомогою якої можна отримати Європейську Картку Страхування Здоров'я (European Health Insurance Сard - EHIC) навіть не працюючи у СК.

Розслідування британського щоденника Дейлі Мейл виявило, що людям, котрі ніколи не працювали у СК, доволі легко отримати безкоштовну картку EHIC у закладах Національної Служби Здоров'я.

Якщо володар чи володарка даної картки потім поїде лікуватись у будь-яку іншу країну ЄС, то це лікування буде оплачуватись з рахунків британської Національної Служби Здоров'я, тобто за рахунок британських платників податків.

Уряд запевняє, що негайно вивчить та зачинить цю дірку.

Картка EHIC призначена для того, аби британські платники податків мали спроможність лікуватись у медичних закладах за межами своєї країни під час подорожування чи іншого виду тимчасового перебування у тій чи іншій країні. Якщо, для прикладу, британцеві потрібна медична допомога, коли він перебуває у Німеччині, то маючи при собі дану картку ця особа отримає лікування у будь-якому медичному закладі Німеччини безкоштовно, а оплату за це лікування, даний медичний заклад отримуватиме з рахунків британської Національної Служби Здоров'я.

Ця страхова картка покриває доступ до всіх тих державних вигод охорони здоров'я, котрі мають мешканці тієї ж країни, та включає в себе отримання ліків за рецептом, звертання до загальних медичних практик, стаціонарне лікування у лікарні, негайне лікування, нирковий діаліз і також звичайний метеринський догляд. Не всі ці речі цілковито безкоштовні. Все залежить від системи охорони здоров'я у тій чи іншій країні.

Цю картку можна використовувати поза межами СК, у будь-якій з 27 країн ЄС і також у Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії та Швейцарії.

Ця картка не покриває приватного лікування.

Для того, аби отримати цю картку онлайн, людина повинна стати на облік у GP (загальна медична практика), де їй дадуть персональний номер NHS.

Угорська журналістка, Ані Горват, яка працює, як таємна журналістка на газету Дейлі Мейл, приїхала до Британії тільки на один день, зустрілась зі своєю британською подружкою, потім вони пішли до місцевої GP, де подруга сказала, що Ані орендує її квартиру, що дозволило Ані, після швидкого огляду, зареєструвалась у місцевій GP, що в свою чергу дало їй змогу отримати номер NHS і потім онлайн Ані отримала на своє ім'я картку EHIC. Термін дії картки п'ять років.

Далі вона їде назад до Угорщини та отримує там певне безкоштовне лікування, включаючи й материнський догляд.

Саме головне тут те, що за все це лікування плата знімається з британської NHS і саме завдяки картці EHIC.

В уряді кажуть, що оцінюють те, скільки NHS могла втратити через цю дірку. Правда така, що вони цього ніколи не знатимуть, бо у іншому випадку їм доведеться ретельно перебирати всі документи всіх зареєстрованих у Національній Службі Здоров'я, за що не візьметься навіть божевільний.

Як довго уряд вживатиме заходів для запирання цих дірок, закім ще не відомо.

Подібні статті


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/health-33843758