На головну

11.08.2015 - 11:21

Литовські мігранти починають судовий процес проти своїх 'рабовласників'

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Група литовських мігрантів, яких привезли для роботи на фермах з виробництва яєць для найбільших супермаркетів Британії, судяться з бригадою та її директорами, котрі розташовані у графстві Кент. Це перший випадок, коли британську компанію притягують до суду за сучасне рабство.

Шість громадян Литви, які подали до суду, є групою серед 30 чоловіків, котрі працювали, як захоплювачі курей на фірмі DJ Houghton, якою володіють мешканці міста Maidstone, пан Darrell Houghton та пані Jacqueline Judge.

У 2012 році поліція проводила рейди у кількох хатах, які належать даній парі, та визволила кілька підозрілих жертв торгівлі людьми.

У інтерв'ю британському щоденникові Ґардіан, шестеро колишніх працівників ферми повідомили, що почали судовий процес проти згаданої пари за нелюдські та принизливі умови праці і життя.

Вони стверджують, що стали жертвами насильства через те, що через приїзд у СК потрапили у боргову залежність. Вони описують своє помешкання, яке просто перенасичене клопами та розповідають про голод, який змушував їх харчуватись сирими яйцями (часто єдиною їжею, яка була їм доступна). Вони також розповідають про те, як їм не дозволяли спати та ходити в туалети, а замість того змушували їх пісяти в пляшки та складати їх в сумки у своїй машині.

Вони розповідають про те, що їм не давали їх зарплату та про те, що їх, також литовські, наглядачі, котрі працювали на пару Гоутонс, дуже часто били та різнобічно знущались з працівників ферми, наганяли на них розлючених псів та погрожували, що виженуть на вулицю, якщо ті скаржитимуться. Житло було дуже брудним, переповненим, структурно небезпечним та перенасиченим клопами і блохами.

Журналістське розслідування цього випадку газетою Ґардіан у 2012 році виявило, що литовці працювали у каналах поставок, котрі забезпечували свіжими яйцями Макдональд, Теско, Азду, Макс'енд Сперсер та Сейнсберіз. На фермах також виробляються яйця для компаній Noble Foods та Happy Egg.

Компанія Noble Foods є найбільшою компанією СК з виробництва яєць і також є найбільшою доноркою консервативної партії. Вертоліт компанії дуже часто дарували на прокат чинному прем'єр-міністрові, Девіду Кемерон під час його виборчої кампанії. Кемерон зовсім недавно дуже палко обіцяв цілковито здолати сучасне рабство у СК.

Жертвам торгівлі людьми часто дуже важко добитись справедливості. З часу вступу в дію Акту про Ліцензування Фермерських Бригад, мало місце 75 звинувачень у сучасному рабстві, але тільки одне з них виявилось успішним, коли жертви отримали компенсацію.

Джаклин Джадж та Дарел Гоутон
Подібні статті:

У вівторок візки крамниць Tesco будуть відімкнуті
джерело: http://www.theguardian.com/world/2015/aug/10/lithuanian-migrants-chicken-catchers-trafficked-uk-egg-farms-sue-worst-gangmaster-ever