Перелік всіх новин

Число крадіжок особистих даних зросло на 30%

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсЗа останніми даними кількість людей, котрі стали жертвами крадіжок їх особистих даних у Сполученому Королівстві зросла на третину.

Як стверджує БіБіСі, злочинці, що полюють за особистими даними людей все більше використовують інтернет форуми для продажу та купівлі особистих даних, котрі потім використовують для отримання нових банківських рахунків, нових кредитних карток та вчинення шахрайств за допомогою особистих даних чужих людей.

Британське агентство захисту від шахрайства, Cifas, стверджує, що кількість людей, котрі стали жертвами крадіжок особистих даних зросла на 31% до 32058 за перші три місяці цього року у порівнянні з тим самим періодом 2014 року.

Крадіжки особистих даних трапляються тоді, коли злочинці використовують особисті дані своїх жертв шляхом присвоєння цих даних собі або утворення фальшивої особистості з метою придбання товарів та послуг за рахунок жертв.

Один зі слідчих, котрі розслідують онлайн шахрайство каже, що злочинці все більше заходять на так звані "шахрайські форуми" для обміну шахрайським досвідом та для купівлі і продажу чужих кредитних карток, паспортів та електронних адрес. На таких форумах можна придбати кредитні картки з датами народження їх власників навіть за 5 фунтів.

Однією з жертв таких злочинів стала 80-річна жінка, Barbara Evans. Вона та її чоловік ніколи навіть не чули про шведську фірму модного одягу, Hennes & Mauritz (H&M). Проте, виявилось, що пані Еванс має у цій фірмі рахунок, який використовувався кимось іншим для придбання одягу на ім'я Бáрбари Еванс. Чоловік пані Еванс сказав БіБіСі, що шахраї скористались її вкраденим паспортом для відчинення кредитного рахунку на її ім'я, після чого змінили адресу доставки з її домашньої адреси, що в Уельсі, на адресу якоїсь квартири у південно-східному Лондоні.

Cifas також каже, що 80% від всіх крадіжок особистих даних відбуваються онлайн. Середній вік жертв цього виду шахрайства серед чоловіків та жінок складає 46 років. Вони також кажуть, що число жертв у віці від 21 до 30 років також зростає.

Злочинці найбільше використовують цей вид шахрайства для обкрадання банківських рахунків, кредитних рахунків та часом і для крадіжок нерухомості.

Як захистити свою особистість:
- обмежте кількість особистої інформації, котру подаєте у соціальних мережах. Ваші реальні друзі і без того знають ваш день народження та вашу адресу (краще подавайте хибні дані);
- регулярно оновлюйте захисне програмне забезпечення свого комп'ютера;
- ніколи не діліться з іншими своїми паролями та кодами;
- вживайте довгі та складніші паролі і не вживайте у якості паролю дати народження ваших дітей чи їх імена;
- знищуйте свої фінансові документи (листи з банку, балансові звіти, тощо) перед тим, як їх викидаєте або робіть так, аби їх було не можливо прочитати. Подібні статті:

Крадіжки особистих даних сягають рекордних рівнів
джерело: http:/1/www.bbc.co.uk/news/uk-32890979